Конспект уроку
музичного мистецтва
для 1 класу
(до підручника Т.Є.Рубля, Т.Л.Щеглова, І.Л. Мед)
вчитель музичного мистецтва
Старокостянтинівського НВК
«Спеціалізована школа І ступеня, гімназія»
імені Героя України С.М. Бондарчука
Мороз Н.І.
Урок №13
ТЕМА : У світі порівнянь
Мета :
навчальна: ознайомити учнів з поняттям «тембр», навчати розрізняти музику за висотою звучання.
розвивальна: розвивати емоційність, музично- творчі здібності дітей, уяву, пам'ять.
виховна: виховувати інтерес та любов до музики .
Музичний матеріал: М.Глінка «Полька» М.Скорик «Мелодія». Розучування пісні «Морозець»
Наочні посібники: ілюстрації до даної теми, портрети композиторів М.Глінки, МСкорика
Обладнання: фонохрестоматія, музичний інструмент (фортепіано),ТЗН (ноутбук); відеозаписи музичних творів
Тип уроку: комбінований, урок введення у тему
Хід уроку:
Учні заходять до класу під М.Глінки «Полька»
I . Організаційний момент
Перевірка готовності класу до уроку
Музичне вітання
ІІ. Актуалізація опорних знань
- Що таке темп?
- В якому темпі потрібно виконувати сумні твори, а в якому темпі веселі?
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
Погляньте навколо- усе таке різне!
Швидке і повільне, лагідне й грізне.
Велике й маленьке, веселе й сумне,
Дзвінке і тихеньке, похмуре й ясне!
ІІІ. Основна частина
Кожна людина, тварина, музичний інструмент мають свій голос . Пригадайте, в кого він ніжний і високий , у кого – грубий і низький.
(Визначення «голосу» запропонованих музичних інструментів)
Це забарвлення звука та голосу називається тембром.
Слухання музики
Михайло Глінка- композитор, музикант. Написав багато романсів, безліч п’єс для фортепіано та оркестру.
Слухання музики «Полька» М.Глінка
-У якому темпі прозвучала музика?
- Який тембр твору?
Мирослав Скорик- композитор, народний артист України, Герой України. Автор музики до кінофільмів, фортепіанних та вокальних творів .
Слухання музики «Мелодія» М.Скорик
-Який характер музики?
-Яку картину можна уявити під час слухання цієї музики?
- Порівняйте, що спільного і що відмінного у цих двох творах, які ми прослухали.
Фізкультхвилинка «Музичний капелюх»
Вокально-хорова робота
Розспівування
Морозець-бешкетник не дає діточкам стояти на місці. Рученята й ноженята пританцьовують, щоб скоріш зігрітися.
Слухання пісні «Морозець»
Розучування пісні «Морозець» (звертаю увагу на чистоту інтонування, чіткість дикції, артикуляції)
Плескання ритмічного малюнку пісні «Морозець»
V. Підсумок уроку
Сьогодні ми дізналися, що у кожний музичний інструмент і людський голос має своє забарвлення.
- Як називають це забарвлення? (Тембр)
- В якому тембрі прозвучала музика, яку ми сьогодні прослухали.???