Конспект уроку
музичного мистецтва
для 1 класу
(до підручника Т.Є.Рубля, Т.Л.Щеглова, І.Л. Мед)
вчитель музичного мистецтва
Старокостянтинівського НВК
«Спеціалізована школа І ступеня, гімназія»
імені Героя України С.М. Бондарчука
Мороз Н.І.
Урок №17
ТЕМА : Пригоди золотої рибки
Мета :
навчальна: поглибити уявлення про здатність музики створювати та передавати різні музичні образи та відчуття;
розвивальна: розвивати вміння учнів уважно слухати музику, емоційно відгукуватися на прослухану музику.
виховна: виховувати інтерес та любов до уроків музичного мистецтва.
Музичний матеріал: Р.Щедрін «Золоті рибки» з балету «Горбоконик»; К.Сен-Санс «Акваріум»
Наочні посібники: ілюстрації до даної теми, портрет композиторів Р.Щедріна, К.Сен-Санса
Обладнання: фонохрестоматія, музичний інструмент (фортепіано),ТЗН (ноутбук); відеозаписи музичних творів
Тип уроку: комбінований, урок введення у тему
Хід уроку:
Учні заходять до класу під музику К.Сен-Санс «Акваріум»
I . Організаційний момент
Перевірка готовності класу до уроку
Музичне вітання
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
Уявіть, що ви спіймали золоту рибку. Вона запропонувала виконати ваше бажання. Розкажіть, якою ви її уявляєте. Яке бажання б ви загадали?
ІІІ. Основна частина
Слухання музики
Отже, золоті рибки- неймовірні, казкові, фантастичні істоти, які живуть у морі. Зачарувавши своєю красою навколишній світ рибки здійснили не одне бажання. Прослухайте, як музичною мовою композитор зобразив золотих рибок.
- Розкажіть, якою була музика?
-Яких рибок ви б намалювали до неї?
Р.Щедрін- композитор, піаніст, музичний педагог. Автор класичної музики, опер, балетів.
Слухання музики Р.Щедрін «Золоті рибки» із балету «Горбоконик»
К.Сен-Санс - французький композитор,піаніст, диригент, музикант... Автор творів для оркестру, концертів, вокальних творів та хорових творів.
Слухання музики К.Сен-Санс «Акваріум»
-Який настрій подарувала вам ця музика?
Фізкультхвилинка « Я- рибка»
Вокально-хорова робота
Розспівування
Плескання ритмічної вправи
Пригадування і виконання пісні «Чому сніг лапатий?» О.Янушкевич (індивідуальне виконання пісні учнями )
ІV. Підсумок уроку
• Який настрій нам подарувала музика про золотих рибок?
• У якому ритмі звучала музика «Акваріум»?