Конспект уроку
музичного мистецтва
для 1 класу
(до підручника Т.Є.Рубля, Т.Л.Щеглова, І.Л. Мед)
вчитель музичного мистецтва
Старокостянтинівського НВК
«Спеціалізована школа І ступеня, гімназія»
імені Героя України С.М. Бондарчука
Мороз Н.І.
Урок №22
ТЕМА : Весняна хустинка
Мета :
навчальна: формувати уявлення про веснянки як вид обрядових пісень, продемонструвати інші зразки весняних картин у музиці, викликати інтерес до традицій українського народу;
розвивальна: розвивати ритмічний слух, увагу, вміння висловлювати свою думку та почуття;
виховна: виховувати любов до музики, до пісні, прищеплювати любов до весняної природи
Музичний матеріал: В. Філіпенко «Прийди, прийди весно красна», дитяча веснянка «Вийди, вийди, сонечко»
Наочні посібники: ілюстрації до даної теми, портрет В.Філіпенка
Обладнання: фонохрестоматія, музичний інструмент (фортепіано),ТЗН (ноутбук); відеозаписи музичних творів
Тип уроку: комбінований, урок введення у тему
Хід уроку:
Учні заходять до класу під дитячу веснянку «Вийди, вийди, сонечко»
I . Організаційний момент
Перевірка готовності класу до уроку
Музичне вітання
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
- Сьогодні до нас у гості завітала незвичайна красуня. Хто це?
Тане сніжок, квітне лужок,
День прибуває. Коли це буває? (Навесні)
- Який настрій у вас викликає весна? (Веселий, бадьорий, радісний, піднесений.)
Весна красна до нас прийшла,
Квітковий килим лукам принесла.
Пташиним співом сади заполонила,
Молодою зеленню ліси прикрасила.
ІІІ. Основна частина
Слухання музики
З давніх-давен люди зустрічали весну піснями. Наші пращури водили хороводи, закликали прийти весну. Дівчата співали мелодійні та ніжні пісні: веснянки, заклички, гаївки. Подумайте, чому такі назви у цих пісень.
Слухання музики В. Філіпенко «Прийди, прийди, весно красна»
Фізкультхвилинка (виконання веснянки із танцювальними рухами)
Вокально-хорова робота
Розспівування
Слухання і розучування дитячої веснянки «Вийди, вийди, сонечко»
(Спів за строфами, хорове виконання, спів із супроводом на дитячих або народних шумових інструментах)
ІV. Підсумок уроку
• З якими народними піснями ви ознайомилися?
• Яку музику слухали?