Конспект уроку
музичного мистецтва
для 1 класу
(до підручника Т.Є.Рубля, Т.Л.Щеглова, І.Л. Мед)
вчитель музичного мистецтва
Старокостянтинівського НВК
«Спеціалізована школа І ступеня, гімназія»
імені Героя України С.М. Бондарчука
Мороз Н.І.
Урок №20
ТЕМА : Подарунок для родини
Мета :
навчальна: навчити учнів сприймати музику як мистецтво, що розкриває образ людей і навколишній світ;
розвивальна: розвивати ритмічний слух, увагу, вміння висловлювати свою думку та почуття;
виховна: виховувати в учнів музичний смак; любов та повагу до матері.
Музичний матеріал: В.Кобринович «Мамині руки». Пісня О.Янушкевич «Мама і я»
Наочні посібники: ілюстрації до даної теми
Обладнання: фонохрестоматія, музичний інструмент (фортепіано),ТЗН (ноутбук); відеозаписи музичних творів
Тип уроку: комбінований, урок введення у тему
Хід уроку:
Учні заходять до класу під пісню О.Янушкевич «Мама і я»
I . Організаційний момент
Перевірка готовності класу до уроку
Музичне вітання
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
Ще в колисці немовля
Слово «мама» промовля.
Найдорожче в світі слово
Так звучить у рідній мові:
Мати, матінка, матуся,
Мама, мамонька, мамуся.
Називаю тебе я,
Рідна ненечко моя!
В.Гринько
ІІІ. Основна частина
Слухання музики
Перші весняні промінчики сонечка, перші весняні квіти готує природа до свята. А свято це не просте, свято це про найріднішу нашу матусю.
Прослухайте дитячу пісню В.Кобриновича «Мамині руки», яка налаштує вас на приємні думки про найдорожчу для вас людину- вашу маму.
Слухання музики В.Кобринович «Мамині руки»
Про матусь написано дуже багато пісень. Пісні складаються з куплетів- заспів та приспів пісні.
Плескання ритмічної вправи
Фізкультхвилинка « Я- танцюю»
Вокально-хорова робота
Розспівування
Слухання і розучування пісні «Мама і я» О.Янушкевич
(виконання пісні з рухами)
ІV. Підсумок уроку
• Про кого оспівується у пісні «Мамині руки»?
• Чому на вашу думку найбільше пісень написано про маму?