Урок на тему " Аплікація з ниток.Практична робота "Качечка"

Про матеріал
Урок трудового навчання на тему "Аплікація з використанням ниток. Застосування ниток. Походження ниток. Види ниток. Послідовність дій під час виготовлення аплікацій з ниток. Інструменти для роботи та прийоми їхнього застосування. Казка «Кривенька качечка». Практична робота "Качечка"
Перегляд файлу

Чортківська гімназія ім. М. Шашкевича

 

Досліджуємо світ. Технологіі. 2 клас

Тема. Аплікація з використанням ниток. Застосування ниток. Види ниток. Послідовність дій під час виготовлення аплікацій з ниток. Інструменти для роботи та прийоми їхнього застосування. Казка «Кривенька качечка». Практична робота "Качечка"

Мета. Вчити виготовляти аплікацію з ниток. Поглибити знання про види та застосування ниток. Розвивати інтерес до життя свійських і диких тварин, образне мислення, уяву. Прищеплювати навички охайності, точності в роботі. Виховувати любов до природи, бажання піклуватися про неї.

Матеріали та інструменти: серветка, зразок виробу, жмут вати,  альбом, презентація, музичний супровід рухової хвилинки, самостійної роботи. 

              Хід уроку

I. Підготовка робочих місць

II. Організаційний момент.

Всі в країні цій Майстрів

раді бачить школярів.

Наша подорож триває,

вам уміння добавляє.

III. Повідомлення теми уроку, його мети.

- Якою країною ми мандруємо? (Країною Майстрів)

- У чиїй майстерні ми вправно попрацювали? (у майстерні Шишечки)

                                     

         

- То ж коротенько підсумуємо.

 

1. Складання інтелект-карти "Знаю. Вмію. Ціную"


                                                         Я


Знаю:

  • види аплікацій;
  • правила роботи з клеєм;
  • послідовність виконання аплікацій.

Вмію:

  • виконати аплікацію з прир. матер.;
  • бути працьовитим, охайним, старанним;
  • уявляти і фантазувати.

Ціную:

  • думку товариша;
  • кожну хвилину;
  • корисні поради;
  • свої досягнення.

2. Щоб дізнатися, куди подорожуватимемо, відгадайте загадки.

  • Вовк залізний, хвіст конопляний.
  • Куди мишка, туди й хвостик.
  • Маленька свинка, срібна спинка, крізь тин шнурочок тягнеться. (Голка й нитка)

3. Розповідь учителя

 - Чи готові подорожувати далі?

 - До кого потрапимо?

(До майстерні Голочки у місто Ниток). 

4. Вправа «Передбачення»

-Що можна побачити і майстерні Голочки? Яким видом роботи можна зайнятися?

Отже, під час подорожі ви дізнаєтесь:

  • які бувають нитки та яке їх призначення;
  • звідки походять і як їх виготовляють;
  • навчитесь виготовляти веселу аплікацію.

IV. Робота над темою.

1. Ознайомлення з нитками, волокнами

- кошик з нитками із майстерні "Голочки", призначення ниток

- Для чого потрібні нитки людині?

- походження: (пояснення за презентацією ,словничок уроку на дошці)

2. Дослідження походження ниток

Виробництво ниток:

  • Діти розглядають жмут вати, що лежить на парті.
  • З чого він складається?

(З маленьких, дуже гнучких і міцних ворсинок волокон).

Види волокон і їх походження

- рослинного походження: льон, бавовна;

- тваринного: шовк, вовна.

У давнину виготовляли нитки руками. Тепер вони надходять на прядильну фабрику, де їх розпушують, очищають, вичісують, витягують, скручують у пряжу. Цей процес називають прядінням. З пряжі шляхом переплетення виготовляють тканину: ткацтво.

3. Майстриня Голочка запрошує гостинно до своєї майстерні і пропонує виготовити аплікацію (розгляд таблиці). 

Хто герой аплікації. (загадки з додатка)

- Наш народ дуже любить і цінує природу і про багатьох її жителів з любов'ю складає казки, пише вірші.

 - Де зустрічається качечка?

(У казці "Кривенька качечка", учні пригадують сюжет, у вірші Т. Шевченка «Тече вода з-під явора»)

Уривок казки:

- Он де наша діва, 

На метеному дворці,

На тесаному стовпці

Кужілочка шумить,

Веретенце дзвенить,

Скинемо по пір'ячку,

Нехай з нами летить.

3. Читання вірша про павучків-ткачів.

V. Розгляд зразка виробу.

Демонструю зразок виробу.

VI. Технологія виготовлення виробу.

1. Виріжте основу з альбому.

2. Змастіть клеєм крило качечки, та, починаючи з середини, наклеюйте нитку по колу.

3. Так само зробіть голову качечки.

4. Обклейте нитками тулуб.

5. Обклейте нитками дзьоб та зробіть з паперу око.

 

VII. Планування наступних дій. Відбір матеріалів та інструментів.

VIII. Правила безпеки

Майстриня Голочка хоче дізнатися, чи ми знаємо правила  безпеки  роботи з матеріалами

Учні колективно складають, створюють пам’ятку

  • Виконуйте завдання уважно, спокійно, без зайвої метушні.
  • Не відволікайтесь, не заважайте сусідові.
  • НЕ торкайтесь обличчя й очей брудними руками.

IX. Самостійна робота

 (Звучить мелодія "осінь", качки відлітають...)

  • Рухова хвилинка "Танець каченят"
  • Продовження самостійної роботи
  •  "Пальчикова" гімнастика

Наші руки просять праці.

Ми їх трошки розкинемо

І долоні розітремо.

Ми нагріли рученята,

Тепер можна працювати.

X. Презентація робіт учнями, створення виставки,

XI. Підсумок

З чого виготовляють нитки рослинного і тваринного походження?

Майстриня Голочка задоволена вами. Запрошує знову на наступний урок до себе в майстерню.

                                

                

               ДОДАТКИ

Каченята

Каченята залюбки 

Поспішають до ріки, 

Щоб свої маленькі ніжки 

Умочити в воду трішки. 

Дуже мила їм вода. 

Хвиля ніжно їх гойда. 

Раді сонцю каченята, 

Як вуглинки оченята. 

Купці – любці досхочу 

Не бояться і дощу, 

Бо вже скільки не купались, 

А сухенькими зостались. 

Вийдуть з річки на лужок, 

На зелений моріжок 

Обсушити мокрі лапки, 

Тут ми ставимо …   (Чумак Катерина)

    КАЧЕЧКА-ПРАЧЕЧКА

— Качечко, качечко,

Чепурненька прачечко!

Можеш ти повісти,

Як білизну прала ти?

— Так-таки! Прала я,

Прала-полоскала я.

Так-так-так! Прала я, —

Вся білизна аж сія!

— Качечко, качечко,

Чепурненька прачечко!

Хто ж тобі помагав?

Хто білизну віджимав?

— Так-таки! Прала я,

Прала-полоскала я.

Так-так-так! Помагав,—

Качур гарно віджимав.

— Качечко, качечко,

Чепурненька прачечко!

Можеш ти повісти:

А для кого прала ти?

— Так-таки! Прала я,

Прала-полоскала я.

Так-так-так! Все для них,

Для качаток дорогих!

                             Грицько Бойко

Ми сьогодні не малята, ми веселі каченята

Завітали до вас в гості, у садок.

Мама качка на роботі і татусева турбота

Викупати у ставочку качечок.

Я страшенно натрудився, ледве дихаю, втомився,

Вже й не знаю, як додому я дійду.

Як матуся все встигає, та ще й гарно виглядає,

Своїм качим розумом і не доберу? 

ЗАГАДКИ

За городами в ставочку

У тихенькому куточку

Жовті м’ячики пухнасті

Радо бовтаються в рясці.

Здогадалися малята, То ж маленькі… каченята.

В неї ноги — наче ласти, Дзьоб плескатий, червонястий, — Кря-кря-кря, — пливе по річці, Їсть зерно, скубе травичку… Ви вгадали цю босячку? Хто це, діти? Звісно, …(качка).

 *** Плавала, купалася, сухенька зосталася. *** Пані пишна на лопатах вийшла, з річки воду пила, не по-нашому говорила.


 

Чхало Любов Всилівна, вчитель початкових класів

 

docx
Додано
31 січня 2022
Переглядів
1570
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку