урок "Гофрований папір і картон. Вітальна листівка."

Про матеріал
Конспект уроку для 2 класу з трудового навчання(дизайн і технології).За підручником Іщенко О.Л. Я досліджую світ Частина2.
Перегляд файлу

Клас: 2

Тема: Гофрований папір і картон. Вітальна листівка.

Мета: ознайомити дітей із властивостями і призначенням гофрованого картону;

закріпити вміння використовувати різні види картону та паперу для аплікацій;

розвивати дрібну моторику рук,мислення,увагу;

виховувати бережне ставлення до природи

Тип уроку: комбінований, робота з папером та картоном.

 Методи і прийоми:  бесіда, пояснення, інструктаж; мультимедійна презентація,демонстрація; практична робота; репродуктивний метод, інтерактивні прийоми: Вправа «Закінчи речення».

Обладнання: ТЗН, зразок виробу, картон,стрічка клей, ножиці, олівець, серветка, лінійка,фломастер,підкладна дощечка.

Використані джерела:  1) Навчальні програми для загальноосвітніх навч. закл. із навчанням українською мовою. 1-4 класи. — К. : Видавничий дім «Освіта», 2013.— 392с.Режим доступу до ресурсу: http://mon.gov.ua/

2) Іщенко О.Л. Я досліджую світ : підручник інтегрованого курсу для 2 кл. закладів загальн. серед. освіти : у 2 ч. Ч. 2 / О.Л.Іщенко, О.М.Ващенко, Л.В.Романенко, К.А.Романенко,О.М.Кліщ. — Київ : Літера ЛТД,2019 —С.48.

3)Фізкультхфилинка «Руханка ХОМ'ЯЧКИ длядітей фізкультхвилинка»: Режим доступу до ресурсу:https://www.youtube.com/watch?v=3suQb7il4kM

Хід уроку

І.Організаційна частина

1.Привітання

Ось і школа, ось і клас,

Він давно чекає нас.

І прийшли ми всі сюди,

Щоб учитись і рости.

У класі стало тихенько,

Усі сидять рівненько.

- Добрий день,діти! Мене звати Юлія Володимирівна і сьогодні урок технології у вас проведу я.

2. Підготовка засобів праці.

- Приготуйте все необхідне для уроку.

- Давайте перевіримо чи все в нас є на партах. Піднімайте вверх матеріали та інструменти які є у вас на парті:картон,стрічка клей, ножиці, олівець, серветка, лінійка,фломастер,підкладна дощечка

3. Актуалізація знань учнів

- Діти,давайте пригадаємо те,що ми знаємо про папір та картон.

-З якого матеріалу виготовляють папір?(з дерева)

- Давайте перевіримо як добре ви знаєте види паперу.

Бумага цветная двусторонняя А4, 160 гр/м2 по ценам производителя, интернет  магазин за рукоделиемЯкий вид паперу зображено на цьому малюнку?

Папір пакувальний подарунковий 500х700, 3арк - в Интернет магазине GTL PACK  - упаковка, скотч и тара для бизнеса.Печатные СМИ Удмуртии потеряли 6-7% тиражей

    Как выбрать обои для уютного интерьера - baccara.com.ua

 

- Де використовують папір?

- Які властивості картону ви знаєте?(багатошаровий,жорсткий,міцний.)

- Де використовують картон?

ІІ. Виклад нового матеріалу 

1. Повідомлення теми та мети уроку.

На сьогоднішньому уроці технології, ми будемо працювати з картоном та гофрокартоном. Для того аби дізнатись,що ми будемо виготовляти розгадайте кросворд:

 

 

 

 

1 К

 Л

Е

Й

 

 

 

2 Н

 И

Т

К

А

3 Б

  І

 С

Е

Р

 

 

 

4.Т

К

А

Н

И

Н

А

 

5 Л

  І

Н

І

Й

К

А

 

 

6 В

И

Р

І

Б

7 Г

О

Л

 К

А

 

 

8 К

 А

Р

Т

О

Н

 

  1. Матеріал який використовують для з'єднання елементів аплікації.(Клей)
  2. Використовують у вишивці.(Нитка)
  3. Дрібні,круглі,циліндричні або багатогранні намистинки з наскрізним отвором.(Бісер)
  4. Матеріал який виготовляють на ткацьких верстатах.(Тканина)
  5. Нею вимірюють довжину та ширину.(Лінійка)
  6. Виготовлена із конструкційних матеріалів річ,предмет для вжитку.(Виріб)
  7. Її використовують для зшивання.(Голка)
  8. Цупкий папір.(Картон)

Отож на сьогоднішньому уроці ми будемо  виготовляти  вітальну листівку з використанням гофрованого картону.

2. Мотивація навчально-трудової діяльності.

- Щороку на нас чекає безліч чудових свят,і, мабуть ,кожному хочеться привітати близьких цікавим подарунком,зробленим власноруч . Листівка-цікавий та простий у виготовленні презент,який може виготовити кожен.

- Кого можна привітати зі святом листівкою?(рідних,друзів,однокласників)

3.Бесіда

- Виготовляючи нашу вітальну листівку ми використовуватимемо гофрований картон.

Давайте познайомимося з цим видом картону ближче.

Гофрокартон  — один з найпоширеніших матеріалів у світі для упаковки.

Гофрокартон складається, як правило, з трьох шарів: двох плоских шарів картону і одного шару паперу між ними, що має хвилеподібну (гофровану) форму. Така композиція шарів робить гофрокартон особливо жорстким.

Великим плюсом гофрованого картону для екології є те,що виготовляють його з макулатури (з паперу який піддався вторинній переробці)

Він може бути не лише тришаровим,а й п’яти - і семишаровим.

-Де в повсякденному житті ми можемо зустрітись з цим видом картону?

-Гофрокартон не лише використовують у промисловості для пакування,він буває ще декоративним і продається в магазинах канцтоварів.

З недавнього часу стали вкрай поширені вироби з цього доступного матеріалу. І це не дивно, адже він пластичний, щільний і дешевий. Можна використовувати звичайний гофрокартон, що залишився від коробок, нарізаши його смужками, або купити спеціальний кольоровий.

 

  • Чи бачили ви колись вироби із гофрованого картону?

 

 

 

 

 

 

 

 

Аплікація з гофрованого картонуВони можуть бути площинні:

Оригінальні вироби з гофрованого картону - ідеї, особливості та  рекомендації - Рукоділля 2021 

 

 

 

 

 

 

Как сделать гофрированный картон – Поделки из гофрированной картона –  своими руками пошагово, гофрокартон и мастер-класс, как сделать аппликацию  – Резной Палисад — Центр народных художественных промыслов и ремесел —  Антемион — Каталог мебелиТа об’ємні:

Вироби з гофрокартону. Вироби з гофрованого картону для дітей. Ковпак з  картону

Российский Сервис Онлайн-Дневников | Узоры из бумажных лент, Картонные  скульптуры, Квиллингhttps://i1.wp.com/syl.ru/misc/i/ai/293844/1619925.jpgВироби з гофрованого картону, схеми, фото

 

ІІІ. Аналіз трудового завдання

- Давайте разом роздивимося листівку,яку маємо виготовити.

- Що є основою листівки?(аркуш картону)

- Де знаходяться кульки по відношенню до основи?(одна вгорі,дві по середині )

-З якого матеріалу вони виготовлені?(гофрований картон)

- Яка фігура лежить в основі кульки?(овал)

- За допомогою чого з’єднані всі кульки ?(за допомогою ліній,які представляють собою нитки )

- Чим ще прикрашена листівка?(бантиком)

- Де знаходиться бантик?(В точці перетину ліній)

- Із скількох частин складається листівка?(двох)

- Що поміщено в середині листівки?(Привітання)

-Послухайте привітання.

ІV. Планування трудових дій.

1.Повторення правил техніки безпеки

- Для виготовлення нашої листівки, нам доведеться працювати з ножицями.

- Діти, але з ножицями потрібно бути обережним, тому що вони є небезпечними. Тож давайте разом пригадаємо правила користування ножицями.

Я буду говорити правило,якщо воно правильне то ви плескаєте в долоні(увімкнуті мікрофони),а якщо не правильне то ви піднімаєте руку і пояснюєте,як воно має правильно звучати.

1) Поводитись з ножицями потрібно обережно.

2) Ножиці потрібно класти на парті там де є вільне місце.( На робочому місці поклади ножиці так, щоб вони не виходили за край парти.)

3) Не тримай ножиці вістрями догори.

4) Ріжучи можна прогулятись класом.(Не ріж на ходу. Під час різання не вставай з місця.)

5) Передавай ножиці закритими і кільцями вперед.

6) Під час роботи з ножицями притримуй матеріал лівою рукою так, щоб він не потрапляв на лінію різання.

7)Під час різання потрібно крутити ножиці а не папір.(Під час різання крутять папір,а не ножиці)

8)Після роботи ножиці можна залишити на парті.(Після роботи ножиці потрібно покласти у відповідне місце)

Правила користування з клеєм.

1)Намазувати від середини до країв.

2)Якщо не користуєшся клеєм можна залишити його відкритим.(Закручувати ковпачок, якщо не користуєшся клеєм)

3)Якщо клей попав на руку або одяг витерти або промити.

4) Залишки клею на аплікації можна не витирати (Залишки клею на аплікації промокнути серветкою.)

- Молодці! Ми разом пригадали правила користування ножицями та клеєм.

2.Фізкультхвилинка

А зараз я пропоную трохи відпочити та порухатись.

Встаньте так щоб вам нічого не заважало і повторюйте рухи.

3. Інструктаж виготовлення виробу

1.Підготуйте основу листівки:аркуш картону зігніть навпіл.

2.На зворотному(рівному)боці гофрованого картону намалюйте повітряні кульки та виріжте їх.(Для економії матеріалу вирізайте кульки ближче до країв)

3.Прикладаємо кульки до основи де вони повинні бути

4.Приклейте кульки до основи.

5.Візьміть фломастер та домалюйте нитки,так щоб вони з’єдналися

6.Приклейте бантик.

7.Напишіть побажання або привітання.

VI.Самостійна практична робота

-Діти,давайте повторимо послідовність виготовлення листівки.

-З чого ми починаємо працювати?(згинаємо аркуш картону навпіл)

- що робимо далі?(на гофрованому картоні малюємо і вирізаємо кульки)

- Молодці,можете починати працювати.

(На фоні тихо грає спокійна музика)

VII. Виставка і оцінювання виконаної роботи.

Покажіть свої роботи.

Давайте виберемо найгарнішу роботу.

Чому вона найгарніша?(самостійність,акуратність)

Молодці.

 

VІIІ. Підведення підсумків уроку

Вправа «Закінчи речення»

Я познайомився з …

Гофрокартон використовують…

На уроці  мені сподобалось…

Гофрований картон має…шари

Було непросто …

В мене вийшло …

Мені запам'яталося … 

VІII. Прибирання робочих місць

-А тепер приберіть свої робочі місця, витріть столи і покладіть у відповідне місце інструменти.

- Дякую вам,діти за урок. До побачення!

 

 

 

 

docx
Додано
12 квітня 2022
Переглядів
1439
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку