Урок на тему "Динаміка образу Скруджа, причини його переродження"

Про матеріал
Урок із зарубіжної літератури в 6 класі за повістю Діккенса "Різдвяна пісня у прозі"
Перегляд файлу

Тема уроку: Динаміка образу Скруджа , причини його переродження

Мета – формувати компетенції: предметні (вдосконалювати навички аналізу тексту, характеристики героя, розкрити роль фантастичних образів у духовному відродженні Скруджа,  вміння виразно читати, формувати гуманістичні ідеали – совісті, справедливості, милосердя, любові, виховувати повагу до християнських традицій; ключові: ( уміння вчитись, комунікативну: навички роботи в групі; інформаційну: навички робои з джерелами інформації).

Епіграф: Важливо не те, чи довго – а чи правильно ти прожив.

Сенека.

Обладнання. Підручник О. М. Ніколенко, Т. М. Конєва, О. В. Орлова « Світова література» 6 кл., презентація до уроку,

Хід уроку

І Актуалізація опорних знань

- З яким твором познайомились на минулому уроці?

- Про яке свято там згадується?

ІІ Мотивація навчальної діяльності учнів

1.     Слово вчителя.

На попередніх уроках ми ознайомилися з повістю Ч. Діккенса «Різдвяна пісня у прозі».

Різдво. Все починалося з Різдва. В ці дні кожна людина очікує на свято. Зірка Різдва посилає немеркнуче світло в наші душі, очищає їх; і душа потребує дива і вірить у нього.

Тому, мабуть, хочеться бути привітнішими, добрішими, чуйними, хочеться співати, робити добро. Ч. Діккенс писав: «Це радісні дні – дні милосердя, доброти, всепрощення. Це єдині дні в усьому календарі, коли люди, наче з мовчазної згоди, вільно розкривають одне одному серця і бачать у своїх ближніх, - навіть у тих, хто не має ні грошей, ні долі, - таких самих людей, як вони самі».

- Діти, а що ви знаєте про Різдво.

(Використання прийому «мікрофон»).

Різдво змінило життя Ебенезера Скруджа і не тільки його, а й інших персонажів твору . Як і чому? Хто такий Е. Скрудж? Про це наша розмова на уроці.

ІІІ Оголошення теми і завдань уроку

ІVСприйняття нового матеріалу

Бесіда

- Хто головний герой твору?

- Як перекладається з англійської мови його прізвище? ( скнара)

- Як звали Скруджа? ( Ебенезер)

- Що вам відомо про його життя?

(   - жив сам

  • мав фірму « Скрудж і Марлі»
  • ні з ким з рідних і близьких не спілкувався)

Виписати в зошит риси характеру Скруджа.

  • Яка провідна риса характеру його? (Скупість, ст.. 84 )
  • Яке слово для Скруджа було найстрашнішим? (щедрість, ст.. 85)
  1. Зачитати портрет Скруджа ст. 84

Яку рису характеру підкреслює автор?

  1. Зачитати опис помешкання Скруджа.
  • Яку роль грає інтер’єр в розкритті образу Скруджа? Ст.. 85
  • Як Скрудж говорив про Різдво?
  • Чому він так не любив це свято? ( привести цитати з тексту)

 

  1. Прочитати, як Скрудж зустрів Різдво.ст. 85.
  2. Чому з'явився привид Марлі? Ст.. 86.

Які подорожі здійснив Скрудж у різдвяну ніч?

Робота в групах.

І група . Переказ подорожі з Духом  Давнього Різдва і відповіді на запитання.

Проблемне запитання

  • У чому криється причина душевного холоду Скруджа? ( відсутність батьківського тепла,самотність, прагнення до грошей)

ІІ група. Переказ подорожі з Духом Нинішнього Різдва)

  • Чи став герой щасливим , розбагатівши?

 

     Опишіть ставлення до Скруджа родини Кретчетів і родини племінника. ( текст)

   ІІІ група. Подорож з Духом Майбутнього Різдва.

  • Яка реакція Скруджа на побачене?

 

Завдання для учнів.

1 Сформулювати причини моральної деградації Скруджа.

( відсутність батьківського тепла, самотність, скупість).

2. Які уроки виніс герой із подорожей у просторі?

(Я все зрозумів. Я шануватиму в своєму серці Різдво і думатимему про нього цілий рік. Я спокутую минуле теперішнім і майбутнім. Всі три Духи завжди будуть зі мною.)

3. Як же змінився Скрудж?

4 Назвати ознаки духовного переродження Скруджа.( слайд 11 )

5. Скласти план характеристики героя.( слайд 12 )

V Підсумки

1. Гра « Вірю – не вірю» ( слайд 13 )

2. Гра « Впізнай героя» ( слайд 14 )

3. Продовжіть речення

Я вважаю, що Скрудж заслуговує… 

Я засуджую Скруджа, тому що… 

Я вірю, що Скрудж… 

Я співчуваю Скруджу, бо… 

4. Що сподобалось на уроці?

5. Що запам’яталось?

Домашнє завдання.

  • Схарактеризувати образ Скруджа
  • Дібрати цитати , в яких розкривається ставлення різних героїв повісті до Різдва

Ст. 82-91

 

Використана література

  1. Чередник Л. А. « Світова література 6 клас »: розробки уроків\

Чередник Л. А. – Х. : Вид-во « Ранок », 2014.

  1. Честертон Г. К. Чарлз Діккенс\ Г. К. Честертон .- М. : Радуга , 1987.
  2. Ніколенко О. М., Конєва Т. М., Орлова О. В., Зуєнко М. О.,               Кобзар О. І.,Світова література : Підручник \  О. М. Ніколенко ,               Т. М. Конєва, О. В. Орлова, М. О.Зуєнко, О. І. Кобзар - Київ: «Грамота», 2014.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прилуцька гімназія №5 імені Віктора Андрійовича Затолокіна                

 

 

 

 

Конспект уроку з теми  « Динаміка образу Скруджа, причини його деградації

   ( Ч. Діккенс " Різдвяна пісня у прозі ")»

 

 

 

 

 

                                             Підготувала  і провела

                                             учитель зарубіжної літератури

                                             Прилуцької гімназії №5 імені

                                             Віктора Анрійовича Затолокіна

                                             Щербіна О. Б.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

\

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                            Прилуки 2018 р.                                                                  

 

 

 

 

doc
Додано
5 серпня 2019
Переглядів
2147
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку