Урок на тему «Додавання і віднімання двоцифрових чисел. Перевірка правильності виконання дії віднімання. Задачі на знаходження невідомого доданка»

Про матеріал
Закріпити способи додавання і віднімання двоцифрових чисел, повторити правило віднімання суми від числа; формувати в учнів уміння розв'язувати задачі, обчислювати вирази зручним способом. Розвивати логічне мислення, пам'ять, обчислювальні навички. Виховувати дбайливе ставлення до птахів, бажання допомагати їм взимку.
Перегляд файлу

Управління освіти Чернівецької міської ради

Чернівецька загальноосвітня школа I-III ступенів

 технологічного профілю № 33

 

 

 

 

 

 

Урок на тему

«Додавання і віднімання двоцифрових чисел. Перевірка правильності виконання дії віднімання. Задачі на знаходження

невідомого доданка»

 

 

 

 

Класовод 2-Б класу

Мартинюк М.А.

 

 

 

Чернівці 2018

Тема: Додавання і віднімання двоцифрових чисел. Перевірка правильності виконання дії віднімання. Задачі на знаходження невідомого доданка

Мета уроку: Закріпити способи додавання і віднімання двоцифрових чисел, повторити правило віднімання суми від числа; формувати в учнів умі­ння розв'язувати задачі, обчислювати вирази зручним способом.                         Роз­вивати логічне мислення, пам'ять, обчислювальні навички.                 Виховувати дбайливе ставлення до птахів, бажання допомагати їм взимку.

Обладнання: Комп’ютер, презентація,  малюнок годівниці, картки із зображенням птахів, сигнальні картки, конверти з геометричним матеріалом для роботи в парах, сніжинки з буквами ( Дякуємо!)

Тип уроку : комбінований

 

Хід уроку

1.Організація учнів до уроку

1.1. Визначення емоційного стану

-  Покажіть, який настрій у вас. Я надіюсь, що такий настрій у нас буде на протязі усього уроку.

2. Мотивація навчальної діяльності.

2. 1.Налаштування на урок.

  • Чого ви очікуєте від уроку?
  •  А тепер давайте створимо рекламу нашого уроку
  •  Яким він має бути?

              Продуктивним

              Навчальним

              Цікавим

              Творчим

               Добрим

              Трохи казковим

- А якими маєте бути ви на уроці?

 

У- уважними

Р  - розумними

О - охайними

К - кмітливими

 

 

Працювати ми будемо не самі, а запросимо до себе гостей.

А кого саме запросимо, довідаємось, коли розгадаємо і прочитаємо шифрограму.

3. Актуалізація опорних знань.

3.1. Усний рахунок

24

31

68

21

5

 

 

 

 

 


 

А   23+8                                       

П  12+56                                     

И   38-17                                      

Х   94-70                                      

      Т   42-37

 

  • Хто завітав до нас на урок?
  • Чи всі птахи можуть завітати до нас на урок? Чому?
  • А яких зимуючих птахів ви знаєте?
  • А як живеться нашим птахам узимку?

 

Під час лютих морозів та коли земля засипана снігом, тяжкі випробування настають для пташок. Врятувати їх від голоду та холоду можуть всі небайдужі дорослі і діти.
-Діти, хоч ви ще маленькі, але вже можете допомогти пернатим друзям

Як же їм допомогти? (Розвісити годівнички та насипати туди корму)

  • Підніміть руки, у кого вже є годівничка.
  • У нас на дошці теж є годівничка.
    Кожна пташечка проситься до неї.
    Але перш ніж запросити пташечку до годівнички, треба виконувати різні завдання.
  •  А для цього ми повинні працювати злагоджено, швидко обчислювати, розв’язувати, записувати, міркувати, мислити.
  • Послухаєте загадку про пташку, яка першою летить до годівниці.

 

Жовтогруда щебетушка,
Має чорний капелюшок,
Сірі лапки, білі щічки,
Називається …(Синичка)

Давайте допоможемо  синичці завітати на нашу годівничку.

 

3.2.Каліграфічна хвилинка

- Встановіть закономірність і продовжіть числовий ряд

6, 16, 26, …, …,...,96.

- Назвіть найменше двоцифрове число

- Що ви знаєте про це число?

- А що знаєте про синочок?

( Синички – дуже гарні пташки, вони живуть у наших садах, лісах, парках, скверах.

Синички приносять велику користь природі, бо поїдають багато шкідників.

1 синичка з’їдає у 2 з половиною рази комах більше, ніж важить сама

 

Підраховано, що пара синиць (з виводком), може оберігати від  шкідників сад

з 40 фруктових дерев. Ось чому дуже важливо оберігати цих птахів і підгодовувати взимку.

- Люди давно помітили: "Зранку кричить синиця - на мороз". 

 

До нас завітав наступний гість

 

Сіра шубка із пірїн,
На морозі жвавий він.
Не орел цей стрибунець.
Хто це,  діти? - …(Горобець)

 

      Горобець – один з найпоширеніших птахів як в Україні, так і на Землі. У нас найчастіше зустрічаються 2 види. Це горобець польовий та горобець хатній. Горобець тримається зазвичай подалі від людини. Але з настанням холодів горобчики прилітають ближче до людських осель

Щоб наш горобчик міг поласувати смачним насіннячком у годівниці, потрібно написати м.д.

3.3.Математичний диктант ( 1 учень біля дошки)

  • Число 25 збільшіть на 8;
  • Від числа 76 відніміть 9;
  • Знайдіть суму чисел 62 і 12;
  • До 24 додайте 28;
  • Зменшуване 45, від’ємник 15, чому дорівнює різниця
  • Середня маса синички 20 г. Яка маса двох синичок?
  • За годину горобець може  пролетіти 38 км. Скільки км пролетять два горобці за годину?
  • Запишіть,скільки годин триває доба

 

Перевірка за записом на слайді.

33, 67, 78, 52, 30, 40, 38,24.

4. Вивчення нового матеріалу

Цілий день працюю в гаї,
Діловито дзьобом б’ю,
Я не цвяхи забиваю,
Я комашок дістаю.(Дятел)

 

Що вам відомо про дятла?

Сильним ударом дзьоба дятел розбиває кору і дістає комашину липким язичком. Вчені довели, що дятел безпомилково відрізняє трухлявий стовбур від цілої деревини. Тому без потреби стукати по дереву не буде.

Восени та взимку дятел харчується насінням сосни чи ялини. Аби виїсти насіння з 1 шишки, птаху потрібно 4 хвилини і 800 ударів дзьобом.

 

4. 1. Підготовча робота

«Мозковий штурм»

- Як називаються числа при відніманні?

- Як перевірити, чи правильно виконали дію віднімання?

- Чи можна іншим способом ще перевірити?

4. 2. Пояснення вчителя

34-15= 19

19+15 = 34

34-19=15

4.3. Первинне закріплення

Коментоване виконання № 407

5. Розвиток математичних знань

- До нас завітала гостя, яка допомагає вивчати природознавство – це  сойка

- Що хочете розказати про сойок?

Сойки живуть у листяних і хвойних лісах

Коли дозрівають жолуді , то вона запасає їх на зиму. Набравши їх повний дзьоб, вона відлітає подалі від дуба, тихенько сідає десь на галявині і ховає під мох, опале листя чи хвою.  Взимку сойка викопує жолуді з-під снігу і споживає їх. Але про деякі сховища вона забуває. Жолуді лежать там до весни, а потім з них виростають молоді дубки.

5. 1. Розставити дужки так, щоб рівності стали істинними  № 408

Завдання заздалегідь записане на дошці ( усно)

А ще сойка пропонує вам пограти у гру « Пташки видзьобали число»

5.2. Перетворення іменованих чисел

1 рядочок – виконує І варіант

2 рядок – ІІ варіант

90 см = …дм         1год10хв = …хв                           4 тижні = …діб

2м = …дм              37см = …дм …см                        2 доби = …год

5.3. Розвязування задач

Ми маєм грудочки червоні

І маєм дзьобики міцні

На крилах зиму ми приносим

І звуть нас просто (Снігурі)

 

Наступний наш гість снігур.

 

№ 410

Складання та розязування задачі за малюнком

 

  6??????      73кг

 

                  35кг                 24кг            ? кг 

 

  • З яких частин складається задача?

- Що подано на малюнку?

-Як ви думаєте, що може бути у цих коробках?

- Давайте складемо задачу про насіння для птахів

   Птахів можна підгодовувати насінням соняшника, гарбуза, кавуна, коноплі. Насіння краще подробити. Не можна давати пташкам смаженого насіння.

  • Що означає фігурна дужка?
  • Для підгодівлі пташок школярі зібрали 73кг соняшникового,гарбузового  та насіння  кавуна. Насіння соняшнику було 36кг, насіння гарбуза – 24кг. Скільки кілограмів насіння кавуна зібрали школярі?
  • Чи можемо зразу дати відповідь на запитання?
  •  Чому? 
  • Який вираз можна скласти для розв’язування  цієї задачі?

№ 411

З математики – 31 з.

З рідної мови – 28з.                              88з.

З іноземної мови - ?  

- Про що ця задача?

-Засвітіть ліхтарик, хто може самостійно її розв’язати.

-Складемо план розв’язування задачі

- Як можна перевірити, чи правильно ми розв’язали задачу?

- Яку обернену задачу можна скласти?

5.4. Геометричний матеріал

Ще одна гостя

Скрекотуха білобока
Звуть усі її …(Сорока)

 

 Цікаво те, що сороки кожного року будують нові гнізда, хоча старі споруди ще досить міцні: вони роками витримують численні дощі, вітри та снігопади. Тому їх займають інші птахи, особливо хижі. Навесні, коли починається будівництво гнізд, у сорок виникає потяг до всього блискучого. У їхніх гніздах знаходили дротики, фольгу, намистинки, монети і навіть консервні банки. За це сорок називають крадійками.

Робота в групах

1-ша – 3групи  складають різні пташки із геометричного матеріалу

4- 5 групи- дізнаються периметр намальованих годівничок

6. Підсумок уроку

  • Сьогодні я дізнався…
  • Було цікаво…
  • Було складно…
  • Я зрозумів, що…
  • Тепер я зможу…
  • Я навчився…
  • У мене вийшло 
  • Я зміг…

Діти, ми зробили з вами велику справу – допомогли пташкам і зігрітися, і підживитися! Тому  наші пернаті гості вам всім приготували сюрприз            « ДЯКУЄМО»

Я також вам дякую за урок. У мене ось такий настрій в кінці уроку.

Покажіть, який у вас.

 

 

 

 

 

 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Бойко Анжеліка Володимирівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
6 лютого 2019
Переглядів
2003
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку