Урок на тему: "Додавання і віднімання в межах 10"

Про матеріал
Мета уроку: формувати та удосконалювати обчислювальні навички додавання і віднімання числа 10; навички розв’язування прикладів на додавання і віднімання в межах 10, розв’язування задач на збільшення, зменшення на кілька одиниць. Розвивати увагу, творчі здібності, мислення та мовлення учнів,  виховувати цікавість та інтерес до успіхів у математиці.
Перегляд файлу

Додавання і віднімання в межах 10

Мета уроку: формувати та удосконалювати обчислювальні навички додавання і віднімання числа 10; навички розв’язування прикладів на додавання і віднімання в межах 10, розв’язування  задач на збільшення, зменшення на кілька одиниць. Розвивати увагу, творчі здібності, мислення та мовлення учнів,  виховувати цікавість та інтерес до успіхів у математиці.

 

Хід уроку

І. Організація класу.

Вчитель.      

Продзвенів уже дзвінок,

починається урок.

Приготуйте без мороки

Все, що треба до уроку.

Книжку, зошит, ручку, олівці.

Приготувались?

Молодці!

Все у нас уже на місці,

залишилось тільки сісти!

Сядьте, дітки, всі гарненько,

Руки покладіть рівненько.

Голову вище підніміть,

Плечі свої розведіть.

Всі на мене подивіться,

і приємно посміхніться!

ІІ. Повідомлення теми та мети уроку.

На сьогоднішньому уроці ми повторимо додавання та віднімання в межах 10, розв’язуватимемо задачі на збільшення та зменшення, розпізнаватимемо геометричні фігури, будемо розвивати увагу та творчі здібності. При цьому слід виявляти старанність, кмітливість, бути організованими та уважними.

ІІІ. Актуалізація опорних знань

1,  Усний рахунок.

Чітко називаючи числа, полічити від 1 до 10.

Полічити в зворотному порядку.

Порахувати від 5до 9, від 9 до 3.

 

Яке число має сусідів 8 і 10, 5 і 7?

Дати характеристику числа 9.

2. Гра «Поштар»

Допоможіть Незнайкові рознести листи. На дошці- будинки під певним номером. В учнів – конверти, на яких написані вирази. Діти повинні рознести листи до відповідних будинків.

№7, №8, №9

8+1     4+4     4+3

5+2      6+1     10-2

2+7       1+7    9-2

IV. Узагальнення та розвиток математичних знань.

1. Гра «Оплески»

( В долоні плещуть стільки разів, скільки вчитель показує предметів – іграшкові машинки, кубики).

2. Конкурс «Цифри-красуні»

Написати каліграфічно цифри 1, 2, …, 4, …, …, 7, …, …, 10

        3. «Веселі задачі»

Мишка в полі працювала,

Зернечко пшеничне залюбки збирала.

Шість зернин вона знайшла,

Потім – ще чотири.

Поки в нірку їх несла –

Три зернини загубила.

Хто тепер з вас відповість,

Скільки мишка зерен з’їсть?                       (7)

 

Сім веселих хлопчиків

В озері купались.

Двох покликали матусі,

Скільки хлопчиків зосталось.                      (5)

 

П’ять маленьких білченят

У кубельці спали.

А ще троє білченят

По гіллі стрибали.

Всіх тих діток полічіть,

Мамі-білці поможіть.                                  (8)

 

Фізкультхвилинка

4. Робота в парах з геометричним матеріалом

Гра «Хто швидше?»

Діти, зараз ми попрацюємо з танграмом та створимо ось такі  малюнки.

 

5. Робота з підручником. Завдання № 7

Це завдання перевірить вашу увагу. Який квадрат складається з трикутника і п’ятикутника?

Завдання № 8

— Складемо і розв’яжемо задачу за малюнком.

— Прочитайте умову. Яке запитання? Прочитайте розв’язання і відповідь.

6. Задачі на кмітливість

Ти та я, та ми з тобою. Скільки всього нас?

Три яйця зварилося за три хвилини. За скільки хвилин зварилося одне яйце?

До Маші на день народження завітали три подружки. На столі вже стоять дві тарілки. Скільки ще тарілок треба поставити на стіл?

V. Підсумок уроку. Рефлексія

— Чого навчалися на уроці?

— Що означає «збільшити на...»; «зменшити на...»?

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 1 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
4 січня 2021
Переглядів
616
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку