Урок на тему:"Джек Лондон (1876-1916). «Жага до життя». Самовладання, воля до життя головного героя оповідання Дж. Лондона, його мужність у сутичках із суворою природою та життєви"

Про матеріал
Мета: - зацікавити учнів особистістю американського письменника Джека Лондона,сприяти створенню образу письменника – сильної, працьовитої, цілеспрямованої, романтичної людини, формувати уявлення про його творчість; - розвивати в школярів вміння досліджувати, порівнювати факти, робити висновки, переказувати текст, висловлювати свою думку; - сприяти становленню активної життєвої позиції, виховувати почуття відповідальності за власні слова, вчинки.
Перегляд файлу

Тема: Джек Лондон (1876-1916). «Жага до життя». Самовладання, воля до життя головного героя оповідання Дж. Лондона, його мужність у сутичках із суворою природою та життєвими обставинами.

Мета: - зацікавити учнів особистістю американського письменника Джека

             Лондона,сприяти створенню образу письменника – сильної,

             працьовитої, цілеспрямованої, романтичної людини,  формувати

             уявлення про його творчість;

  •          розвивати в школярів вміння досліджувати, порівнювати факти, робити висновки, переказувати текст, висловлювати свою думку;
  •          сприяти становленню активної життєвої позиції, виховувати почуття відповідальності за власні слова, вчинки.

 

Обладнання: підручник із зарубіжної літератури, текст оповідання «Жага до життя»,  портрет Джека Лондона

 

Перебіг уроку

                                            Доки людина бореться, вона сильніша за власну долю.

                                                                              Е.-М. Ремарк

І. Мотивація навчальної діяльності.

Слово вчителя

    Оповідання, над яким ми сьогодні будемо працювати називається «Жага до життя». Його написав американський письменник Джек Лондон. Джек Лондон – письменник, чиїми творами захоплюються читачі в усьому світі. Його збірка «Жага до життя» - одна з яскравих перлин циклу північних оповідань. Аляска – це місце де кожен змушений виявляти свої справжні риси. На Алясці було знайдено золото у 1896 році, на річці Юкон. Вже через два роки на пустинних землях виросло місто Даунсон-сіті. А в Аляску прибуло аж 25000 золотошукачів. Автор оповідання теж побував  у Клондайку. У 1897 році він і його родич подалися на пошуки золота. Зима на Алясці жорстока, температура  досягає – 65. Тільки смілива людина витримає таке життя. І таким сміливцем був Джек Лондон.

ІІ, Оголошення теми та мети уроку.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

1.Пояснення вчителя

- Відомий американський письменник Джек Лондон (справжнє ім’я – Джон Гріффіт) виховувався у сім’ї вітчима, ірландського фермера Джона Лондона. Працювати почав з 10 років: продавав газети, працював у кегельбані, прибирав пивні павільйони й майже цілодобово трудився на консервному заводі. У 14 років став «устричним піратом», а в 17 років – юнгою на шхуні, що полювала за шкурками котиків у Тихому океані. Враження від першого плавання  були взяті за основу нарису «Тайфун біля берегів Японії» (1893),  за який Джек Лондон отримав премію однієї з газет Сан- Франциско. У цей період юнак захопився класичною літературою. У 1896 році вступив до Каліфорнійського університету, але через брак коштів був змушений полишити навчання. Проте він ніколи не розлучався з книжками, самотужки здобуваючи знання.

    Роки важкої праці привели його до думки, що добре оплачується лише інтелектуальна праця. При цьому він мав творчий дар, який потрібно відшліфувати. Але брак коштів змусив юнака їхати старателем на Аляску. Золота він так і не знайшов, зате привіз щось цінніше – сюжети та образи своїх майбутніх творів, над якими наполегливо працював і, нарешті, домігся успіху. Збірки його пригодницьких творів відкрили для читача непросту, але привабливу романтику Півночі, що ґрунтується на протистоянні стихії та людини. Купити оповідання Джека Лондона про Аляску в книгарні кинулися сотні книголюбів.

     Наприкінці 1890-х років Джек Лондон став професійно займатися літературою. Протягом життя написав сорок книжок, серед яких найпопулярнішими стали збірки «Син вовка»(1900), «Віра в людину та інші оповідання» (1904), романи «Морський вовк» (1904), «Мартін Іден» (1909) та ін. Персонажі цих творів наділені сміливими й рішучими характерами та здатні пожертвувати собою в ім’я вищих ідеалів. Саме цих героїв, судячи з відгуків про книги Джека Лондона, особливо полюбили читачі. Яскраві образи, сильні особистості, романтичні та реалістичні водночас, підкорюють силою духу, внутрішньою чистотою і дивовижною силою автора в можливості людини.

    Джек Лондон помер 22 листопада 1916 р. в м. Глен-Еллені (США, штат Каліфорнія). 1920 р. вийшов друком ще один його роман «Серця трьох».

 

2.Творче завдання. (Робота в парах)

1. Підготувати міні повідомлення «Чого я навчився у Джека Лондона»

2. Створити сенкан «Джек Лондон»

 

3. Загальна характеристика оповідання «Жага до життя». Слово вчителя.

   Про Джека Лондона прийнято говорити , що він увірвався у літературу  зі своїми «Північними оповіданнями». У них письменник розповів читачам усього світу про надзвичайно сильних і мужніх людей, підкорювачів півночі, які сміливо дивляться в очі небезпеці,  які в будь-яких трагічних обставинах виходять переможцями. Про сильну, незламну і мужню людину розповів письменник у одному з найвідоміших творів «Жага до життя».

 

4. Робота з епіграфом.

- Зверніть увагу на епіграф до нашого уроку. Як ви розумієте слова одного з найвідоміших німецьких письменників?

 

5.Бесіда.

1. Чи сподобалося вам оповідання Джека Лондона?

2. Чим найбільше вас вразило?

3. Доведіть що «Жага до життя» оповідання, а не роман.

 

6. Переказ оповідання «ланцюжком»

Можливий варіант плану:

  1. Зрада Білла.
  2. Боротьба з голодом.
  3. Помилка рибалки.
  4. Зустріч з ведмедем.
  5. Фінал життя Білла.
  6. Поєдинок з вовком.
  7. На китобійному судні.

 

ІV. Рефлексія

 Закінчіть звернення до однокласників, які не прочитали оповідання: «Я раджу вам прочитати оповідання Джека Лондона «Жага до Життя», тому що…»

 Актуальність твору у наш час. На які роздуми налаштовує нас проблематика твору? Учні закінчують речення:

  •          Я навчився на уроці…
  •          Я поглибив сьогодні свої знання…
  •          Відкриттям для мене було…
  •          Я ще більше полюбив життя за…

 

V. Домашнє завдання

1. Опрацювати статтю підручника «Джек Лодон».

2. Знати текст оповідання «Жага до життя». Створіть карту пересування персонажів. Яку мету переслідував кожен із них? Куди прагнув дійти і де насправді опинився?

doc
Додано
3 березня 2025
Переглядів
1086
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку