Ґрегуар Дюбоск на шляху дорослішання

Про матеріал
• Поглибити знання тексту повісті «35 кіло надії», зосередити увагу на проблематиці та застосуванні шляху до успіху літературного героя. • Розвивати вміння учнів висловлювати свої думки, аргументувати та відстоювати свою позицію. • Формувати мотивацію до навчання, виховувати турботливе ставлення до членів родини.
Перегляд файлу

Тема: Ґрегуар Дюбоск на шляху дорослішання
(болісне переживання самотності й нерозуміння з боку інших, пошук власної духовної сутності та улюбленої справи)

 

Мета уроку:

  • Поглибити знання тексту повісті  «35 кіло надії», зосередити увагу на проблематиці та застосуванні шляху до успіху літературного героя.
  • Розвивати вміння учнів висловлювати свої думки, аргументувати та відстоювати свою позицію.
  • Формувати мотивацію до навчання, виховувати турботливе ставлення до членів родини.

Обладнання: ілюстрації, ребуси.

 

Цитата до роздумів:
"Роби що-небудь, щоб бути щасливим!" — Анна Ґавальда

Хід уроку

1. Мотивація навчальної діяльності

Учитель: Кожна людина – це архітектор свого життя, творець свого щастя. Що робить нас щасливими? Часто ми прагнемо досягти певного успіху, який допоможе нам відчути себе повноцінними. А що для вас є успіхом? Чи завжди він пов'язаний із великими досягненнями, чи може це бути щось більше — здобуття внутрішнього спокою та розуміння самого себе?

Словник уроку:

  • Успіх – позитивний результат діяльності, який є наступним етапом на шляху до власної мети.

2. Актуалізація опорних знань учнів

Бліц-опитування

Які два жанри поєднала Анна Ґавальда в повісті «35 кіло надії»?
(Повість і притча)

Що наповнювало щастям дитинство Ґреґуара?
(Багаторазовий перегляд мультика про ведмежа, малювання та пригоди для плюшевого щеняти)

Що виробляли діти у дошкільній групі?
(Їжачка з пап’є-маше, кошеня з пляшечкою молока, мишку у горіхової шкаралупі)

Яку книгу подарувала вихователька Ґреґуару?
("1000 справ для умілих рук")

3. Робота в міні-групах

Завдання: Пригадайте біографічні факти про Анну Ґавальду та заповніть прогалини в тексті. (Для потреби використовуйте інформацію з Вікіпедії)

  • Анна Ґавальда народилася в … (1970 році) у … (Франції).
  • Вона навчалася у Сорбоні і працювала … (офіціанткою, касиркою, журналісткою).
  • Писати твори почала в … (17 років).
  • Книга «35 кіло надії» була написана в … (2002 році).
  • Екранізована повість вийшла в … (2010 році).
  1. Розгадування ребусів:

А. Модель якого корабля майстрував учень, який взагалі не хоче вчитися?
(«Титанік»)

IMG_256

 

Б.  Виходить ім'я для Ґреґуара найдорожчої  людини?
(Леон)

IMG_256

 

В. В якому коледжі хотів навчатися Ґреґуар?
(Граншан)

 

 

 

 

 

 

 

 

IMG_256

 

 

 

5. Знайомство з темою уроку:

Під час уроку ми будемо працювати над темою «Шлях до дорослішання Ґреґуара Дюбоска», аналізуючи його переживання самотності та нерозуміння з боку оточуючих, а також пошук своєї духовної сутності через улюблену справу.

Обговоримо такі питання:

Що заважало Ґреґуару успішно навчатися?
(Йому було нецікаво; у школі не звертали увагу на його інтереси; низька самооцінка)

Як низька самооцінка відображається в думці героя?
(Він постійно називає себе «здохляком», «бездаром», «натуральним хлюпиком», «35 кіло кретинства»).

6. Підтримка в складні години

Учитель: Завжди є ті, хто вірить у нас і підтримує. Хто підтримує Ґреґуара в його житті?
(Вихователька Марі та дідусь Леон)

Вихователька Марі вірить у здібності Ґреґуара, бачить у ньому великий потенціал. Вона подарувала йому книгу «1000 справ для умілих рук» і порадила зробити щось своїми руками.

Завдання: Знайдіть у тексті пораду Марі, яка допомогла Ґреґуару.
(«Не даром прожитий той день, коли ти щось зробив своїми руками»).

Завдання-роздум: Поясніть вчинки Ґреґуара. Чому він намагається займатися майструванням?
(Він знаходить віддушину у створенні чогось власноруч, що дає йому відчуття здатності досягати результатів).

IMG_256

7. Роздуми:

Поглянемо на шлях Ґреґуара до успіху через призму його поступових змін:

  • Перші роки в школі були для нього важкими: низька успішність, байдуже ставлення однокласників.
  • З часом він вбачає підтримку в майструванні та відновленні різних речей (технічні досягнення, ремонт газонокосарки, допомога сусідам).
  • Він поступово приходить до усвідомлення, що щастя не лише в навчанні, а й у вмінні працювати своїми руками, створювати щось корисне.

8. Оформлення таблиці "Непростий шлях до успіху"

Завдання: Заповніть таблицю, визначивши, які висновки можна зробити з подій, що сталися в житті Ґреґуара.

 

Події

Висновки

Навчання в старшій дошкільній групі

Майстрування приносило Ґреґуару радість і задоволення

Перший шкільний день

У школі нецікаво, низька успішність

Відрахування зі школи

Щастя від майстрування з дідом Леоном

Самостійні кроки

Знайшов своє призначення у технічних заняттях

 

9. Рефлексія:

Які поради були цінними для головного героя? Чи важливі вони для вас?

  1. Порада Марі: «Не даремно прожитий той день, коли ти щось зробив своїми руками».
  2. Порада діда Леона: «Будь щасливий, чорт забирай! Роби що-небудь, щоб бути щасливим!»

 

 

 

10. Домашнє завдання:

  • Перегляньте фільм «35 кілограмів надії» та порівняйте враження від нього з прочитаною повістю.
  • Письмово пояснити символічний зміст назви повісті.

 

doc
Додано
7 березня
Переглядів
87
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку