Урок № 28
Функція , її графік і властивості
Цілі:
-навчальна: навчитися будувати графік функції , виділяти серед запропонованих функцій обернено пропорційні, відтворювати властивості обернено пропорційних функцій.
-розвивальна: розвивати логічне мислення та інформаційні компетенції; вміння систематизувати та робити узагальнення.
-виховна: виховувати інтерес до математики; сприяти розвитку в учнів пізнавальних здібностей.
Тип уроку: урок застосування знань, умінь і навичок.
Обладнання та наочність: план-конспект, мультимедійна дошка, ілюстрації до уроку.
Методи: словесні, наочні, практичні.
Форми: індивідуальна робота, колективна.
Хід уроку
I.Організаційний етап (1 хв)
Вчитель вітається з класом, з’ясовує хто відсутній
II. Перевірка домашнього завдання (2 хв)
Правильні відповіді виведені на екран проектора. Діти звіряють домашнє завдання з виконаним в зошиті. Вчитель перевіряє наявність домашнього завдання в зошитах.
III. Формулювання мети і завдань уроку (1 хв)
Сьогодні на уроці ми з вами продовжимо вивчати тему «Функція , її графік і властивості». Ми розглянемо цікаві вправи та завдання, пов’язані з цією темою та пригадаємо як розв’язувати рівняння графічним способом
IV. Актуалізація опорних знань (8 хв)
Для того, щоб пригадати терміни та поняття, які нам будуть сьогодні необхідні ми з вами розв’яжемо кросворд.
Отже, пригадаємо: область визначення – всі дійсні числа, крім 0;
область значень – всі дійсні числа, крім 0. Графік функції – гіпербола.
https://learningapps.org/display?v=p6igjgvpc21
V. Застосування знань (15 хв)
Переходимо до роботи з підручником. Виконаємо вправи:
391 (https://www.geogebra.org/m/frdp8ajq)
х |
10 |
5 |
2 |
1 |
-10 |
-5 |
-2 |
-1 |
у |
1 |
2 |
5 |
10 |
-1 |
-2 |
-5 |
-10 |
якщо х = 2,5, то у = 4;
якщо х = - 1, то у = - 10.
якщо у = - 4, то х = - 2,5;
якщо у = 2, то х = 5.
Функція набуває додатних значень при
№ 393
Графік оберненої пропорційності проходить через точку М( - 4; 12). Задайте цю функцію формулою.
Обернена пропорційність має вигляд Підставимо замість х і у координати нашої точки. Отримаємо
Отже, функція матиме вигляд
396(1) (https://www.geogebra.org/classic/v8n4hjyq)
Розв’яжіть графічно рівняння
Розіб’ємо наше рівняння на дві функції
та у = 2
х |
8 |
4 |
2 |
1 |
-8 |
-4 |
-2 |
-1 |
у |
1 |
2 |
4 |
8 |
-1 |
-2 |
-4 |
-8 |
Відповідь: х = 4
(резерв №399)
VI. Підсумки уроку (10 хвилин)
Кахут
https://create.kahoot.it/details/3ebae892-4417-42fb-a54d-888e326380f1
або самостійна робота
Варіант 1
Прізвище, ім’я _____________________________________________________
1.Побудувати графік функції
х |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
у |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
За графіком заповнити таблицю
х |
2,5 |
-1 |
|
|
-2 |
|
у |
|
|
-5 |
6 |
|
4 |
3.Розв’язати графічно рівняння
Варіант 2
Прізвище, ім’я _____________________________________________________
х |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
у |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
х |
2,5 |
-1 |
|
|
-2 |
|
у |
|
|
-5 |
8 |
|
4 |
VII. Рефлексія (5 хв)
IX. Домашнє завдання (3 хв)
Опрацювати параграф 12, розв’язати № 392, 396(1)