Розробка уроку " Квадратний корінь.Арифметичний квадратний корінь"

Про матеріал
Тема: Квадратні корені. Арифметичний квадратний корінь. Мета: Формування предметних компетентностей: розвивати компетентності здобувачів освіти розв’язувати вправи шо містять, квадратний корінь числа, формувати первинні вміння здобувати арифметичний квад¬ратний корінь із числа, розв'язувати най¬простіші ірраціональні рівняння. Формування ключових компетентностей: Спілкування державною (і рідною у разі відмінності) мовами- міркувати, робити висновки на основі інформації, поданої в різних формах; розуміти, пояснювати і перетворювати тексти математичних задач (усно і письмово). Залучати школярів до пояснення своїх дій і звертати увагу на зв'язність мовлення. розв’язування виразів з коментуванням Уміння вчитися впродовж життя-формувати вміння, аналізувати, контролювати, коригувати та оцінювати результати своєї освітньої діяльності; Соціальна та громадянська компетентності-розвивати самостійність мислення при розв’язуванні різних вправ, формувати гнучкість і точність математичної думки, вміння дітей опираючись на свої знання працювати в групі, Розвивати вміння здобувачів освіти висловлювати власну точку зору Тип уроку: комбінований
Перегляд файлу

Урок 36

(алгебра)

Дата  26.01

Клас 8б

Учитель: Сєдимова О.Л.

Тема: Квадратні корені. Арифметичний квадратний корінь.

Мета:

Формування предметних компетентностей:

розвивати компетентності здобувачів освіти  розв’язувати вправи шо містять,  квадратний  корінь числа,  формувати  первинні вміння здобувати арифметичний квад­ратний корінь із числа,  розв'язувати най­простіші ірраціональні рівняння.

Формування ключових компетентностей:

Спілкування державною (і рідною у разі відмінності) мовами- міркувати, робити висновки на основі інформації, поданої в різних формах; розуміти, пояснювати і перетворювати тексти математичних задач (усно і письмово). Залучати школярів до пояснення своїх дій і звертати увагу на зв'язність мовлення.  розв’язування виразів з коментуванням

Уміння вчитися впродовж життя-формувати вміння, аналізувати, контролювати, коригувати та оцінювати результати своєї освітньої діяльності;

Соціальна та громадянська компетентності-розвивати самостійність мислення при розв’язуванні різних вправ, формувати гнучкість і точність математичної думки,  вміння дітей опираючись на свої знання працювати в групі, Розвивати вміння здобувачів освіти висловлювати власну точку зору 

Тип уроку: комбінований

Навчальні ресурси: підручник, таблиця, мультимедійна презентація.

                                   Перебіг уроку

І. Організаційний момент

– Добрий день, друзі мої! Сідайте, будь ласка.

Створення «ситуації успіху»

Я хочу процитувати слова поета Миколи Дорізо(слайд  1)

                                                         Життя – як розв’язування задачі.

                                                 З невдачі зумій ти добути корінь удачі.

ІІ. Мотивація освітньої  діяльності

Учитель. У даний час ви вивчаєте одну з тем алгебри  „Квадратні корені»

А чи знаєте ви, що існує неофіційне свято- День квадратного кореня    відзначається дев'ять разів на століття у день, коли і число, і порядковий номер місяця є квадратними коренями з двох останніх цифр року .Наприклад,  (слайд  2)

 1 січня       2001 року ( 01.01.2001)

 2 лютого    2004 року: (02-02-04)

 3 березня   2009 року (03.03.2009)

 4 квітня     2016 року ( 04.04.2016)

 5 травня    2025 року  (05.05.2025)

 6 червня    2036 року (06.06.2036)

 7 липня      2049 року ( 07.07.2049)

8 серпня    2064 року(08.08.2064)

9 вересня   2081 року( 09.09.2081)

Сьогодні  на уроці ви дізнаєтесь іще декілька цікавих фактів про квадратні корені. Відкрийте робочі зошити   і запишіть дату та «класна робота» (слайд  3)

 

.ІІІ.  Актуалізація компетентностей

Учитель. Зараз ми відновимо в пам’яті ті знання, які нам знадобляться для розв’язування вправ, що містять квадратні корені

 

1.Усне опитування «Своя опора» (слайд  4,5)

-Квадратним коренем з числа а називається таке число…(,квадрат якого дорівнює  а)

-Арифметичним квадратним коренем з числа  а називається …(невід’ємне число, квадрат якого дорівнює  а.)

- Символ називають ще…( «радикал»)

- Як називають число а у записі …( a- підкореневий вираз.)

- Яких значень може набувати підкореневий вираз (тільки додатних)

- Чому дорівнює значення виразу (http://nadoest.com/prosmotr/365/364176/364176_html_m23154fbe.gif)2 для будь-якого невід’ємного числа?(=а) 

- Скільки розв’язків має рівняння х2 =а, якщо а0..( рівняння має два корені )

- Скільки розв’язків має рівняння х2 =а, якщо а=0..( рівняння має один корінь)

- Скільки розв’язків має рівняння х2 =а, якщо а0.( рівняння розв’язків немає)

 Теорію ви засвоїли  спробуйте використати ці знання для перевірки правильності розв’язування вправ.

IV.Розвиток  компетентностей

 1. Виконання усних вправ (слайд  6) робота з таблицею квадратів

√3600=60; √1089=33; √1369=37; √1521=39; √1764=42; √1936=44; √2116=46; √5776=76; √3844=62; √729=27;√6889=83; =93

А чи знаєте ви, що вчені приголомшили світ тим ,що  змогли запрограмувати бактерію так, щоб вона виконувала ряд функцій калькулятора. Тепер одноклітинний організм може ділити, множити, а також обчислювати логарифми та добувати квадратні корені. (слайд  7)

     2. А тепер розв’яжемо тестові завдання . На ваших партах лежать картки.

 

 

 

 

  1.               Яка рівність є правильною?

А

Б

В

Г

= 8

= -6

= 6

= 3

  1.               Обчисліть: .

А

Б

В

Г

0,06

0,006

0,15

0,0015

  1.               Знайдіть значення виразу .

А

Б

В

Г

36

108

54

18

  1.               Розв’яжіть рівняння х2 +5=30

А

Б

В

Г

5

5; -5

-5

Розв’язків немає

 

 

 

  1. Чому дорівнює значення виразу ?

А

Б

В

Г

6

48

50

8

 

             В, А, Б,  Б, Г(слайд  8)

Взаємоперевірка. Перевірте правильність виконання  вправ з відповідями .Кількість правильних відповідей поставте на полях.

3. Робота біля дошки

Знайти значення виразу.   впр.397 (1-3)                                   

                          Фізкультхвилинка

    4.  Робота в парах

Визначте відповідність між завданнями (1–5) і відповідями на   них  (А–Є).(завдання на партах)

1  А 0,4

2 Б 4

3  В 1

            4                                      Г 5

5  Д 9

 Е 16

 Є 1,75

1 – Б. 2 – Е. 3 – Д. 4 – Г. 5 – Є. . (слайд 9)

Перевірте правильність виконання з відповідями . Кількість правильних відповідей поставте на полях

Зверніть увагу на дошку цікавий факт (слайд 10)

5. Гра («Знайди помилку»)   (слайд 11)

1)х2 =49;  2)х2  =64;  3) 4х2 =8;   4) х2=7;     5) х2-9 = 0;   6)х2-5=0; 7) х2= -3;  8)х2+12=0;    

    х=7,          х= 8,          х2=8:4;      х = √7,       х2 = 9;         х2=-5;     коренів       х2= 12;

    х=-7.          х=-8.         х2=2;         х = -√7.      х = 3,          х=5.         немає.        х= 2√3,

                                         х=2,                             х= -3.                                             х=-2√3,

                                 х=-2.

 

 

Зверніть увагу на дошку цікавий факт (слайд 12)

ІV. Підсумок уроку

           Рефлексія.

       Метод «Похвали себе».

Чи з’явилося почуття самоповаги від твоєї роботи на уроці?

Похвали себе одним прикметником.

(уважний, урівноважений, цілеспрямований, працьовитий)

V. Домашнє завдання.( слайд 13)

 Повторити  п.12 стр.89-91

Опрацювати прик.1,2,3,4,5 стр.91      

 Виконати впр. 384,  398

 Додатково: впр. 401 ( 1-3)

 

 

 

 

 

 

docx
Додав(-ла)
Сєдимова Олена
Пов’язані теми
Алгебра, 8 клас, Розробки уроків
Інкл
До підручника
Алгебра 8 клас (Мерзляк А. Г., Полонський В. Б., Якір М. С)
До уроку
§ 2. Квадратні корені. Дійсні числа
Додано
27 січня 2022
Переглядів
496
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку