Картка №1. Накреслити два вектори рівні за абсолютною величиною і не колінеарні
|
Картка № 2. Накреслити два вектори, які мають рівні довжини і однаково напрямлені
|
Картка № 3. Накреслити два вектори які мають рівні довжини і протилежно напрямлені.
|
Тема уроку: Координати вектора
Мета: домогтися свідомого розуміння учнями геометричного змісту поняття координати вектора; означення координат вектора; працювати над засвоєнням формули обчислення модуля вектора за його координатами; поповнити знання учнів додатковимии властивостями та ознакою рівності векторів за їх координатами; сформулювати вміння відтворювати вивчені твердження, а також виконувати дії відповідно до вивчених формул (знаходити координати вектора за координатами його початку та кінця, модуль вектора за його координатами), використовувати ці вміння під час розв’язування задач.
Тип уроку: засвоєння знань, умінь та навичок.
Наочність та обладнання: конспект «Координати вектора», комп’ютер, проектор
Вимоги до рівня підготовки учнів: описують координати вектора; застосовують вивчені означення і властивості до розв’язування задач.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Перевірка готовності учнів до уроку, налаштування на роботу.
ІІ. Перевірка домашнього завдання
Три учні на дошці працюють з карточками. (Слайд 2)
Картка №1.
Накреслити два вектори рівні за абсолютною величиною і не колінеарні
Картка № 2
Накреслити два вектори, які мають рівні довжини і однаково напрямлені
Картка № 3
Накреслити два вектори які мають рівні довжини і протилежно напрямлені.
З остильними проводиться фронтальна бесіда. (Слайд 3)
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
План вивчення теми
Координати вектора АВ, що має початок а точці А і кінець у точці В, дорівнює різниці координат точок В і А
Координати нульового вектора дорівнюють 0 (0; 0)
Довжина вектора дорівнює квадратному вектору із суми квадратів його координат.
Рівні вектори мають рівні координати. Якщо відповідні координати векторів однакові, то вектори рівні
ІV. Формування первинних умінь
№ 446 (1, 2, 3)
А(2; 3), В(- 1; 4) АВ = (- 1 – 2; 4 - 3), АВ = (- 3; 1)
А(3; 0), В(0; - 3) АВ = (0 – 3; - 3 - 0), АВ = (- 3; - 3)
А(0; 0), В(- 2; - 8) АВ = (- 2 – 0; - 8 - 0), АВ = (-2; - 8)
№ 447
А(1; 3), а(- 2, 1), ВА = а. В - ?
ВА(1 – х; 3 - у)= (- 2; 1)
1 – х = - 2 - х = - 2 – 1 - х = - 3 х = 3
З – у = 1 - у = 1 - 3 - у = - 2 у = 2
Відповідь: В(3; 2)
№ 450
А(3; - 4), В(- 2; 7), С(- 4; 16), D(1; 5). Довести СВ = DA
СВ = (- 2 + 4; 7 - 16) = (2; - 9)
DA = (3 – 1; - 4 - 5) = (2; - 9)
Відповідь: СВ = DA
Сусіди по парті обмінюються зошитами. Там зоображають два різні вектори, потім зошит з рисунком повертають назад. Завдання - знайти координати векторів та модуль векторів, які зообразив сусід.
АВ = (2 – 3)2 + (-1 - 4)2 = 26
V. Підбиття підсумків
Заповніть пропуски в тексті.
Кординатами вектора з початком у точці А(х1; у1) і кінцем у точці В(х2; у2) будуть числа х = ...., у = ... . Рівні вектори мають рівні ..., і навпаки ... . Модуль вектора а(а1; а2) дорівнює ... .
VІ. Домашнє завдання
§ 4 п. 13 вивчити № 449, № 451, №453(в.р.) стр. 120