Урок з алгебри до дня
8 - Березня
7 клас
« Лінійна функція її графік і
властивості »
Тема: Лінійна функція, її графік і властивості
( алгебра 7 кл. )
Цілі уроку: поглибити та узагальнити знання з даної теми; формувати
вміння застосовувати набуті знання під час розв’язування
задач; стимулювати пізнавальну діяльність, розвивати інтерес
до предмета, формувати вміння швидко і чітко висловлювати
свої думки, логічно викладати їх, виховувати наполегливість у
навчанні, графічну культуру.
Тип уроку: поглиблення знань, засвоєння вмінь.
Обладнання: картки із завданнями.
Хід уроку
І. Перевірка домашнього завдання
Математичний диктант:
В – 1 В – 2
1. Функцію, яку можна задати формулою
у = kx + b l у = kx
2. Лінійну функцію задану формулою
у = 2 – 7х І у = - 7 + 2х
назвіть коефіцієнт k I b
3. Графік функції у = kx + b утворює з додатнім напрямком осі х
гострий кут І тупий кут
якщо…
4. Функцію задано формулою
у = - 5х І у = 3х
5. Побудуйте графік функції
у = 4 І у = -3
ІІ Актуалізація опорних знань, вмінь, навиків
Прагне стати чарівником та викликати усмішку захоплення і вдячності на
маминому обличчі. А що більше може сподобатися мамі, бабусі, сестричці, ніж найкращі оцінки у ваших щоденниках та добрі справі?
Всі ви знаєте, яка у мами улюблена оцінка?
А ми зараз перевіримо це?
А (10; -12 ), В ( 12; 10 ), С ( -10; 8 )
належить графіку функції у = х – 2
У кого ще залишилися сумніви щодо найкращих оцінок. То до святкового асортименту додамо на протязі тижня кілька 9 та 11 у щоденник напередодні свята і мама буде у захопленні.
У кожному з вас ще є час щоб приємно здивувати маму.
а) Чим є область визначення лінійної функції?
б) Чим є область значення лінійної функції?
в) Що є графіком лінійної функції?
г) При якій умові графік лінійної функції паралельний осі Х ?
ІІІ Розв’язування вправ
Одного разу в англійському графстві Комберлену бушувала гроза, сильний вітер виривав дерева з корінням, утворюючи ями. В одній з таких ям жителі побачили чорну рідину. Назва цієї речовини зашифрована функцією у = 1,5х – 3.
Замініть зірочки числами так, щоб точки
( 3; * ), ( 2; * ), ( - 2; * )
належали графіку функції. Відповідне число - буква.
Відповідь: графіт .
Розв’язавши ще далі завдання перевіримо чи проходить графік даної функції через точку ( 15; 65 ).
Саме це і віддулося у 1565 році.
У перших олівцях було 2 недоліки: вони швидко бруднили пальці і швидко ламалися. Куски графіту стали обмотувати тканиною, а для міцності змішувати із сіркою і сурмою. Пізніше почали додавати глину
графіт даної функції.
- Щоб побудувати графік лінійної функції, досить знайти координати двох точок графіка, позначити ці точки на координатній площині й провести через них пряму.
№ 984, 986, 988 (усно), 990.
ІV Підсумок уроку. Рефлексія.
Охарактеризуйте коефіцієнти k та b у рівнянні лінійної функції, якщо графік функцій, зображено схематично, має вигляд ( таблиці ).
V. Домашнє завдання
Повторити § 26
Виконати № 985; 987; 991.
Додатково: № 995.
Ви сьогодні гарно працювали. Молодці! На наступних уроках поповните свої скарбниці новими знаннями у математиці, і так хочеться сказати словами великого педагога В. О. Сухомлинського:
« Математика вчить мислити й разом з тим вселяє віру в безмежні сили людського розуму. Виховує волю і характер ».