Урок на тему: "Мандрівка до лісу"

Про матеріал
Логопедичне заняття на тему: Мандрівка до лісу для учнів 2 класу. Урок передбачає корекційну роботу на лексико-граматичному рівні та розвиток зв’язного мовлення у дітей.
Перегляд файлу

«Корекційна робота на лексико-граматичному рівні та розвиток зв’язного мовлення у дітей »

Тема: Мандрівка до лісу

Мета: збагачувати активний словник дітей на основі знань, уявлень про довкілля; розвивати зв’язне мовлення, фонематичний слух, логічне мислення, пам'ять, дрібну моторику рук; виховувати бажання виразно і чітко говорити. 

Обладнання: набір наочності для вправ.

Хід заняття

  1. Організаційна частина
  1. Оголошення теми заняття
  • Подивіться діти, сьогодні у нас гості. Давайте привітаємось.
  • А як ще ми можемо привітати наших гостей? (Ми раді вас бачити!)
  • Сьогодні на занятті ми з вами здійснимо мандрівку до лісу.
  1. Основна частина
  1. Артикуляційна гімнастика.
  • Перед тим, як почати подорож, нам потрібно трохи розім’яти органи артикуляції, адже протягом нашої мандрівки вам потрібно буде багато говорити.
  • А) Вправа «Лопаточка»
  •  Відкрити рот і покласти широкий розслаблений язик на нижню губу. Занести "лопатку" в рот і опустити на нижні зуби.
  • Б) Вправа «Грибок»
  • Посміхнутися, показуючи зуби, відкрити рот і притиснути широкий язик усією поверхнею до піднебіння.
  • В) Вправа «Чашечка»
  • Широко відкрити рот і покласти широкий розслаблений язик на нижню губу. Підняти краї язика, не торкаючись зубів.
  • Г) Вправа «Смачне варення»
  •  Відкрити рот і повільно, не відриваючи язика, облизати спочатку верхню, а потім нижню губу по колу.
  • Д) Вправа «Гойдалка» 
  • Відкрити рот, кінчиком язика тягнутися до носа ("раз!") і до підборіддя ("два!").
  • Е) Вправа «Маляр»
  • Відкрити рот. Широким кінчиком язика, як пензликом, водити по піднебінню вперед-назад, не відриваючи. Щелепи нерухомі.

2. Вправа «Озвись до мене»

Діти, щоб не заблукати і не загубитись, йдучи дорогою до лісу, нам потрібно виконати вправу «Озвись до мене» . Я буду по черзі кликати вас по імені, а вам необхідно буде мені відповідати: «Аууу-у-у-у».

2. Вправа «Лісові звірі»

Ось ми з вами в лісі. Подивіться, а хто це нас зустрічає? (Малюнки із зображенням диких звірів: заєць, білка, вовк, ведмідь, лисиця).

  • Діти, а хто це?
  • Давайте їх назвемо.
  • А як ви думаєте, які це тварини?
  • Чому?

3. Вправа «Назви дитинчат»

Діти, ви знаєте, що в цих тварин є діти. Давайте їх назвемо.

У лисиці – лисенята                    У білки –  білченяти         У зайця – зайченята            У ведмедя – ведмежата               У вовка –  вовченята

4. Вправа «Назвати частини»

- Назвіть частини тіла тварини (голова, тулуб, лапи, хвіст)

- Назвіть частини дерева (крона, стовбур, коріння)

- Назвіть частини гриба (шапка, ніжка, грибниця)

5. Дидактична вправа «На чому ростуть?»

Діти, подивіться, що навколо нас росте у лісі? (Картинки із зображенням ромашки, ягід, грибів).

Ромашки ростуть на ….(полі)

Ягоди ростуть на ….(кущах)

Гриби ростуть на …(землі)

6. Фізкультхвилинка

На пальчики піднімись

І на небо подивись

Вліво-вправо подивись.

До сусіда посміхнись.

Діти виконують рухи відповідно до тексту.

7. Вправа «Слова – антоніми»

Зараз ми з вами підберемо протилежні слова

Великий – малий                  Мало – багато

Високий – низький               Мокро – сухо

Товстий – тонкий                  Далеко – близько

8. Пограємо в гру «З якого дерева листок»

Я викладаю вам листочок, а ви називаєте з якого він дерева і під яким деревом ви його знайшли:

  •                   з дуба – дубовий, знайшли під дубом
  •                   з берези – березовий, знайшли під березою
  •                   з клена – кленовий, знайшли під кленом
  •                   з каштана – каштановий, знайшли під каштаном
  •                   з горобини – горобиновий, знайшли під горобиною
  •                   з липи – липовий, знайшли під липою.

9. Вправа «Одне слово з двох»

Давайте спробуємо утворити одне слово з двох.

«Густий і листя» - густолистий               «Світлий і листя» - світлолистий

«Дрібний і листя» - дрібнолистий           «Темний і листя» - темнолистий

  1.        Зараз ми пограємо в гру, яка називається «Погода».

У вас на столах чотири картинки з осінніми явищами. Я називаю яка погода, а ви показуєте відповідну картинку і кажете чому.

Сонячна погода – сонечко

Хмарна погода – сонечко виглядає із-за хмарки

Дощова погода – падає дощик

Вітряна погода – дує вітер

  1.  Графічні загадки
  • Наступне завдання!
  • Це картинки не прості, це картинки розрізні,
  • треба їх зєднати і речення зі словом «восени» сказати!
  • - Що зображено в тебе на малюнку? (Осінь)
  • - Яке небо восени? (Похмуре, дощове, сіре)
  • - Що відбувається восени? (Восени іде дощ)
  • - Що сталося з листям восени? (Жовтіє, падає, опадає)
  • - Дерева без листочків стають якими? (Голими)
  • - Що роблять птахи восени? (Відлітають)
  • - Як називають птахів, які відлітають у теплі краї? (Перелітні).

12. Вправа на розвиток звязного мовлення

«За ягодами»

Олена, Зоя, Микита пішли у ліс по ягоди та гриби. Ідуть стежкою один з одним розмовляють. От і в ліс прийшли. На галявині побачили гриби, малину, смородину, суниці. Вони назбирали у кошик багато суниць, смородини, грибів. А повертаючись додому, всю малину зїли по дорозі.

Запитання. Як звали дітей? Куди вони пішли ? Що вони знайшли у лісі? В що діти це збирали? Що зробили з малиною?

13. Розвиток дрібної моторики «По гриби»

Раз, два, три, чотири, пять, ми йдемо гриби шукати.

Цей ось пальчик в ліс пішов, цей ось пальчик гриб знайшов,

Цей ось пальчик раду дав, цей ось пальчик зготував,

Цей ось пальчик гарно зїв і від цього потовстів.

(Діти за кожний рядок загинають палець, починаючи з мізинця).

  1. Заключна частина.
  1. Підсумкова бесіда.
  • Діти, нам час повертатися до школи. Чи сподобалося вам мандрівка?
  • Куди ми з вами подорожували?
  • Кого ми зустрічали на своєму шляху?
  • Які завдання вам сподобалось виконувати найбільше?
docx
Пов’язані теми
Логопедія, Розробки уроків
Додано
4 жовтня 2020
Переглядів
1254
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку