Урок на тему "Образотворче мистецтво Італії. «Епоха титанів»"

Про матеріал
Тема: Образотворче мистецтво Італії. «Епоха титанів» Мета: зацікавити учнів італійським мистецтвом, активізувати знання учнів про мистецтво Італії в Епоху «титанів»; поглибити знання учнів про образотворче мистецтво Італії епохи Відродження; познайомити з творчістю великих художників епохи відродження (Леонардо да Вінчі, Сандро Ботічеллі, Рафаеля Санті, Мікеланджело Буонарроті); прищеплювати любов до прекрасного, навчити розуміти твори мистецтва, «читати» їх, орієнтуватися в особливостях «мови» живопису.
Перегляд файлу

Образотворче мистецтво Італії. Епоха «титанів»

Тема: Образотворче мистецтво Італії. «Епоха титанів»

Мета: зацікавити учнів італійським мистецтвом, активізувати знання учнів про мистецтво Італії в Епоху «титанів»; поглибити знання учнів про образотворче мистецтво Італії епохи Відродження; познайомити з творчістю великих художників епохи відродження (Леонардо да Вінчі, Сандро Ботічеллі, Рафаеля Санті, Мікеланджело Буонарроті); прищеплювати любов до прекрасного, навчити розуміти твори мистецтва, «читати» їх, орієнтуватися в особливостях «мови» живопису.

Тип уроку: урок-екскурс.

Обладнання: комп’ютерні презентації, репродукції Італійських художників (Леонардо да Вінчі, Рафаеля Санті, Мікеланджело Буонарроті).

 Словникова робота:

 Титан - людина, що відзначається надзвичайною, величезною силою розуму, таланту; винятково видатна, героїчна особа

Сфумато – м'якість живописного виконання, плавність тональних переходів, розпливчатість контурів, “димка”.

Тондо – картина, створена в крузі.

Станца — розмальована зала у палаці

Хід уроку

І. Організація класу.

Доброго дня, buongіorno, як кажуть італійці

  1. Назва прийому налаштування на гарний настрій « Побажання вчителя »
  2.  

Опис прийому

Невідомо хто, коли, але хтось сказав слова, які передаються нам і які ми передаємо нашим нащадкам:

«Намагайтеся кожного дня для кожної справи знайти якийсь позитивний початок, оскільки від того настрою, з яким ви вступаєте в день, або в якусь справу залежать ваші успіхи, а можливо, і невдачі ».

Я бажаю вам розпочати урок з гарним настроєм і отримати від нього задоволення і гарні результати.

 

ІІ. Актуалізація опорних знань.

 

1.Епіграф

2.Фасилітована дискусія за картиною Леонардо да Вінчі «Таємна вечеря»

3.Асоціативний кущ «Відродження»

 

 

ІV. Оголошення теми та мети уроку.

таниТи хиепо нняджеродВі

На сьогоднішньому уроці, ми з вами здійснимо уявну подорож до красивого, загадкового,чарівного, міста Італія. Італія – країна з якою пов’язане становлення європейської культури. В античні часи на її теренах існувала Римська імперія, що відіграла значну роль у розвитку багатьох народів. Епоха відродження – найяскравіший період Європейського мистецтва від античних часів. Високе відродження відзначене появою надзвичайно талановитих особистостей, творчість яких стала великим відкриттям у європейській культурі й до сьогодні залишається взірцем неперевершеного мистецького генія. Мистецтво відродження в Італії уособлюють видатні особистості – Леонардо да Вінчі, Мікеланджело Буонарроті, Рафаель Санті,Сандро Ботічеллі.

Отже час розпочати нашу подорож.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

  1. Робота в групах

«Навчаючи –вчуся»

(заздалегідь клас ділиться на чотири групи і учням дається випереджаюче завдання)

І.   група досліджує Життєвий та творчий шлях Леонардо да Вінчі.

ІІ.  група досліджує життєвий та творчий шлях Рафаеля Санті.

ІІІ. група досліджує життєвий та творчий шлях Мікеланджело Буонарроті

Леонардо да Вінчі

(виступ першої групи та показ презентації)

 

Леонардо да Вінчі (1452—1519 рр.) народився в невеликому місті Вінчі, поблизу Флоренції. Помітивши здібності хлопчика, батько віддав його на навчання до флорентійського художника Андреа Вероккіо. Живопису приділяв мало часу і писав повільно. створив Загалом нам відомо близько 15 його картин, але кожна з них стала шедевром («Мона Ліза» («Джоконда»), «Дама з горностаєм», фреска «Таємна вечеря»).

Не маючи університетської освіти, да Вінчі займався багатьма науками — математикою, фізикою (першим пояснив, чому небо синє), анатомією і ботанікою, був конструктором — будував літаючі апарати й підводні човни, в його записах можна знайти описи гелікоптера, плавильних печей, автоматичного ткацького верстата, парашута, автомобіля, отруйних газів, телефона. Він писав вірші та музику, віртуозно грав на лірі. Був чудовим архітектором та скульптором. Винайшов нову живописну техніку — сфумато — димка між глядачем та предметом. Після себе залишив 14 томів рукописів, багато з яких були зашифровані. Усі записи в щоденниках Леонардо зроблені особливою манерою, і читають їх у дзеркальному відображенні. Він працював у французьких королів, Папи Льва Х та італійських вельмож. Помер у Франції 2 травня 1519 р. в оточенні своїх учнів.

 

Епоха Відродження була багата на видатні особистості. Але Леонардо, який народився в містечку Вінчі біля Флоренції 15 квітня 1452, виділяється навіть на загальному тлі інших відомих людей Ренесансу. Цей супергеній початку італійського Відродження настільки дивний, що викликає у вчених не просто подив, а майже благоговіння, змішане з розгубленістю. Навіть загальний огляд його можливостей викликає у дослідників шок: ну не може людина бути відразу геніальним інженером, художником, скульптором, винахідником, механіком, хіміком, філологом, ученим, провидцем, одним з кращих у свій час співаком, плавцем, творцем музичних інструментів, кантат, наїзником, фехтувальником, архітектором, модельєром і т.д. Вражають і його зовнішні дані: Леонардо високий, стрункий і такий прекрасний особою, що його називали “ангелом”, при цьому надлюдських сильний (правою рукою – будучи лівшею! – Міг зім’яти підкову).

Батько майбутнього генія, П’єрода Вінчі, багатий нотаріус і землевласник, був найвідомішим людиною у Флоренції, але мати Катерина – проста селянська дівчина. В офіційній сім’ї П’єро не було дітей, тому хлопчик з 4-5 років виховувався при батькові з мачухою, тоді як рідну його мати, як було прийнято, поспішили видати з приданим за селянина. Красень-хлопчик, який відрізнявся при цьому незвичайним розумом і привітним характером, відразу став загальним улюбленцем і улюбленцем в будинку батька. Цьому почасти сприяла та обставина, що перші дві мачухи Леонардо були бездітні. Третя дружина П’єро, Маргарита, вступила в будинок батька Леонардо, коли її знаменитому пасинку було вже 24 роки. Володіючи широкими знаннями і володіючи основами наук, Леонардо да Вінчі домігся б великих переваг, не будь він настільки мінливим і непостійним. Він брався за вивчення багатьох предметів, але, приступивши, потім кидав їх. Так, в математиці за ті деякі місяці, що він нею займався, він зробив такі успіхи, що, постійно висуваючи всякі сумніви і труднощі перед тим учителем, у якого він навчався, він не раз ставив його в глухий кут. Деякі зусилля витратив він і на пізнання музичної науки, але незабаром вирішив навчитися лише грі на лірі. Як людина, від природи наділений духом піднесеним і повним чарівності, він божественно співав, імпровізуючи під її супровід. Все ж таки, незважаючи на настільки різні його заняття, він ніколи не кидав малювання та ліплення. У 1466 році, в 14-річному віці, Леонардо да Вінчі поступив учнем в майстерню Вероккіо. Це відбулося таким чином: П’єро – батько Леонардо відібрав в один прекрасний день кілька його малюнків, відніс їх Андреа Вероккіо, який був його великим другом, і настійно попросив його сказати, чи досягне Леонардо, зайнявшись малюнком, будь-яких успіхів. Вражений тими величезними задатками, які він побачив у малюнках початківця Леонардо, і Леонардо поступив до нього в майстерню, що Леонардо зробив більш ніж охоче і став вправлятися не в одній тільки області, а у всіх тих, куди входить малюнок. У цей час він проявив себе також у скульптурі , і в архітектурі, намалювавши безліч планів та інших видів різних будівель. Він же був першим, хто, будучи ще юнаком, обговорив питання про те, як відвести річку Арно по каналу, що з’єднує Пізу з Флоренцією. Він робив також креслення млинів, сукновальня верстатів та інших машин, які можна привести в рух силою води.

Леонардо да Вінчі був гарний собою, прекрасно складний, володів величезною фізичною силою, був обізнаний у лицарських мистецтвах, їзді верхи, танцях, фехтуванні та ін.. Сучасники Леонардо відзначають, що він був настільки приємним у спілкуванні, що привернула до себе душі людей. Він дуже любив тварин – особливо коней. Проходячи по тих місцях, де торгували птахами, він власними руками виймав їх з клітки і, заплативши продавцю потрібну їм ціну, випускав їх на волю, повертаючи їм втрачену свободу. Приблизно в 1480 р. Леонардо був викликаний до Мілана до двору герцога Людовіка Сфорци, в якості музиканта і імпровізатора. Йому було, проте, доручено заснувати в Мілані академію мистецтв. Для викладання в цій академії Леонардо да Вінчі склав трактати про живопис, про світло, про тіні, про рух, про теорію і практику, про рухи людського тіла, про пропорції людського тіла.

Не менш цікавим є творчий шлях митця. Серед титанів Відродження одне з перших місць по праву належить Леонардо да Вінчі. Сила його розуму його геніальні наукові передбачення, його чудові технічні винаходи, нарешті, його велике реалістичне мистецтво – усе це давало можливість сприймати Леонардо як живе втілення того ідеалу всебічно розвитий особистості, про яке мріяли кращі з мислителів і письменників XV- XVI століть. Його цікавлять нові задачі – удосконалення психологічних засобів вираження і більш глибоке розкриття внутрішнього світу людини.

Найбільш зрілим добутком молодого Леонардо є «Мадонна з квіткою». У цій картині він представив щастя молодої матері, що грає із сином, якому вона простягнули квітку. Леонардо домігся чудової злитості композиції, об’єднавши фігури Марії і дитини в нерозривну групу на темному тлі стіни, прорізаної праворуч вікном.

Живопис XV століття не знала настільки зроблених композиційних рішень. У 1480 році Леонардо згадується як має «casasua», тобто свою власну майстерню. Приблизно, в тому ж році виникла картина «Мадонна Літа», що зберігається в Державному Ермітажу. Ця картина написана темперою, тобто фарбами, розведеними на яєчному жовтку. До цієї техніки Леонардо прибігав лише у виді виключення, що пояснює трохи не звичайну для нього манеру листа – менш м’яку і більш деталізовану. На наступний рік він укладає з ченцями монастиря Сан Доната а Скопето договір на вівтарний образ «Поклоніння волхвів». Ця картина, як і більшість Леонардових речей, залишилася незакінченої. Найбільш прославлений твір Леонардо – знаменита «Таємна вечеря» у міланському монастирі Санта Марія делле Граціе. Цей розпис, у дійсному своєму виді представляє руїну, була виконана між 1495 і 1497 роками. Причина швидкого псування, що давала про себе знати вже в 1517 році, полягала у своєрідній техніці,( сполучилв олію з темперою).

 Портрет «Дама з горностаєм» чудово відбиває ті якості, якими ця жінка: вираження її інтелігентного обличчя проникливі і зосереджене, пальці в неї довгі і чуттєві – такі бувають у музикантів.

Зрілому періоду Леонардо да Вінчі належать дві великі картини “Джоконда (Мона Ліза)” і “Таємна вечеря”. Мона Ліза створювалася в той час, коли Леонардо був настільки поглинений вивченням будови жіночого організму, анатомією і проблемами, пов’язаними з дітонародженням, що розділити його художні та наукові інтереси практично неможливо.

Леонардо дуже багато працював. Зараз нам здається, що все давалося йому легко. Але ні, його доля була наповнена вічними сумнівами і рутиною. Він працював усе життя і не уявляв собі іншого стану. Відпочинком для нього була зміна роду діяльності та чотиригодинний сон. Він творив завжди і скрізь. “Якщо все здається легким – це безпомилково доводить, що працівник дуже мало вправний і що робота вище його розуміння”, – неодноразово повторював Леонардо своїм учням.

Як учений-практик Леонардо да Вінчі збагатив майже всі галузі знань глибокими спостереженнями і проникливими здогадами. Леонардо да Вінчі прийнято вважати одним з геніїв італійського Відродження, що і віддалено не відповідає істині. Він унікальний: ні до нього, ні після в історії не існувало подібної людини, геніального в усьому! Ким же він був?

 

 

Рафаєль Санті

(виступ другої групи та показ презентації)

 

Рафаель Санті (1483—1520 рр.) народився у містечку Урбіно, в області Марке. Його батько, Джованні Санті, був придворним художником урбінського герцога. Хлопець із дитинства жив в атмосфері живопису. Він навчався у Перуджино, вплив якого відчувається у ранніх творах Рафаеля. У 1508 р. він приймає запрошення Папи Юлія II і Донато Браманте та приїжджає до Риму для розпису папського палацу у Ватикані. У цей самий період намалював знамениту «Сикстинську мадонну», яка протягом тривалого часу була вівтарним образом у церкві Святого Сикста у П’яченці. Рафаель багато працював не тільки як живописець, а і як архітектор. Він керує будівництвом палаццо Каффареллі-Відоні та вілли Джуліо Медічі, що стала відома під назвою вілли Мадама. Папа Лев X після смерті Браманте у 1514 р. призначив його головним архітектором будівництва собору Святого Петра. Помер Рафаель 6 квітня 1520 р. у Римі, похований у римському Пантеоні. Творчість митця є зразком піднесеної краси, досконалості й гармонії. У роботах майстер зображав переважно мадонн, яких малював поетично і водночас просто за своєю композицією.

 

При дворі урбінських герцогів служив в XV столітті придворним живописцем і поетом Джованні Санті. Саме в його родині 6 квітня 1483 з’явився на світ хлопчик, який отримав ім’я Рафаель. Джованні Санті не міг похвалитися ні давністю роду, ні багатством, але зате мав тонким почуттям прекрасного, твердою рукою художника і найбагатшим уявою. Все це надбання в належний термін він передав своєму синові Рафаелю і познайомив хлопчика з прекрасним світом мистецтва.

У восьмирічному віці Рафаель втратив матір, а три роки потому, в 1494 році, помер і його батько. Хлопчик залишився під опікою свого дядька Бартоломео, і той прилаштував його до майстерні придворного живописця, який замінив при дворі герцогів батька Рафаеля. Майбутній художник багато чому навчився у Тімотео Віті, який відкрив йому таємниці свого ремесла. Через п’ять років Рафаель поїхав в Перуджу і вступив учнем у майстерню художника умбрійськой школи Перуджино. Тут він так захопився творчістю свого вчителя, що цей період його життя отримав згодом назву «перуджинівського». У 1503 році (за іншими даними, в 1504) Рафаель отримав один з перших самостійних замовлень – створити вівтарний образ в церкві Сан-Франческо містечка Читаді Кастелло. Твір «Заручення Марії» вважається завершенням раннього періоду творчості Рафаеля.

Учитель Рафаеля, Перуджино, перебрався до Флоренції разом зі своєї майстерні в 1503 році, але молодий майстер через замовлення зміг вирушити за ним лише роком пізніше, восени. Флоренція дає Рафаелю нові творчі враження. Чотири роки роботи Рафаеля у Флоренції дали світові знамениті сьогодні картини із зображеннями мадонн. «Мадонна Конестабіле», створена з 1500 по 1502 роки, зараз зберігається в Ермітажі. Наступною роботою Рафаеля на цьому шляху стала «Мадонна в зелені». У цьому полотні явно відчувається вплив великого да Вінчі, але в той же час чітко видно рафаелівська унікальна пластика. Картина «Мадонна дель Грандука» створена близько 1505 року, і практично одночасно Рафаель закінчив «Мадонну з безбородим Йосипом». А вершиною циклу вважається приголомшуюча гармонією «Мадонна .Не виключено, що всі ці жіночі образи Рафаель створив, сумуючи за своєю матірю, що пішла від нього занадто рано. Але точно одне – від робіт інших художників того часу, які пишуть полотна на релігійні теми, картини Рафаеля відрізняються дуже істотно. Вони наповнені життєвістю, реальністю світу і порушують прийняті тоді класичні канони.

У 1507 році Рафаель закінчує «Прекрасну садівниця», в якій злиті ідеали материнства, краси та жіночності – справжніх земних чудес. За вказівкою папи Юлія II Рафаеля, що вже отримав чималу популярність, в 1508 році запрошують до Риму. Йому доручено розпис парадних апартаментів старого Ватиканського палацу. Згодом ці «станці» Рафаеля стали знаменитими. Правда, спочатку Юлій II надав лише малу площу для розпису – як випробовування. Але, ознайомившись лише з початком роботи художника, відсторонив інших живописців і надав Рафаелю повну свободу дій. Відразу після закінчення цієї роботи, яка зайняла три роки, Рафаель отримує наступне завдання і з 1511 року до 1514 розписує «Станція де Еліодоро», інше приміщення палацу, а в 1515 році приступає до роботи над розписом «Станція дель Інчендіо».

Десь близько 1515 Рафаеля відвідали в Римі «чорні монахи» – Бенедиктинці, представники далекого монастиря з глухого містечка П’яченці. Вони замовляють йому картину «Сікстинська мадонна».

Рафаель вперше особисто натягує на підрамник величезний полотно, без найменшої допомоги учнів, пише свій шедевр. «Сікстинська мадонна» – це апофеоз його гігантської творчості і одне з найбільших світових творінь. У 1514 році художник написав один із своїх шедеврів – портрет «Донна Велата» ( «Дама під покривалом»). Ніхто не знає імені жінки, написаної Рафаелем, але виникла в давні часи легенда стверджує, що перед нами – кохана художника, прекрасна Форнаріна.

За словами Вазарі, через неї Рафаель відмовився від вигідного шлюбу з патріціанкою. Він був закоханий у цю просту жінку і все життя змушений був приховувати свої відносини з нею. Є підстави вважати, що риси обличчя чарівної римлянки на ім’я Форнаріна повторені Рафаелем в кількох його роботах: у «Сікстинській мадонні», в Марії Магдалині ( «Св. Цецилія») і «Мадонна в кріслі».

Рафаель помер несподівано, після недовгої хвороби, в день свого народження – 6 квітня 1520 року. Багатьом його смерть була сприйнята як смерть мистецтва – настільки велика була слава художника й загальним було його шанування. Згідно із заповітом, Рафаеля поховали в Пантеоні, серед великих людей Італії.

 

Мікеланджело Буонарроті

(виступ третьої групи та показ презентації)

 (1475—1564 рр.)

6 березня 1475 року в невеликому містечку Капрезе народився хлопчик. Батько віддав сина в школу Франческа да Урбіно у Флоренції. Навчання йшло все гірше й гірше. Засмучений батько приписував це лінощам і небажанню, не вірячи в покликання сина. Він сподівався, що юнак зробить блискучу кар’єру, мріяв побачити його коли-небудь на вищих громадських посадах. Але, зрештою, батько змирився з художніми схильностями сина і одного разу, взявши перо, написав: “Тисяча чотириста вісімдесят восьмого року, квітня 1-го дня, я, Лодовіко, син Леонардо ді Буонарроті, вміщую свого сина Мікеланджело до Доменіко і Давида Гірландайо на три роки від цього дня на наступних умовах: згаданий Мікеланджело залишається у своїх вчителів ці три роки, як учень, для вправ у живописі, і повинен, крім того, виконувати все, що його господарі йому накажуть;

У майстерні Гірландайо, Мікеланджело пробув недовго, бо хотів стати творцем, і перейшов в учні до Бертольда, послідовника Донателло, який керував художньою школою в садах Медичі на площі Сан-Марко. Його відразу ж помітив Лоренцо Прекрасний, який надав йому заступництво і ввів у свій неоплатонічний гурток філософів і літераторів.

Вже 1490 року стали говорити про виняткове обдарування зовсім ще юного Мікеланджело Буонарроті.

У 1490—1492 рр. навчався та працював у палаццо Лоренцо Медічі (Пишного). Головною темою своєї творчості він вважав ідею боротьби. Мікеланджело зробив предметом своїх творів людину, але людину нескорену, людину бунтівну, людину-творця. Скульптор перебував під впливом оптимістичної філософії гуманізму і вірив у безмежні можливості людини. Серед його найвідоміших творів — мармуровий рельєф «Битва кентаврів» (Флоренція, Каса Буонарроті), дерев’яне Розп’яття (Флоренція, Каса Буонарроті), мармурова «П’єта» (Ватикан, собор святого Петра), мармурова статуя «Давид» (1501—1504 рр., Флоренція, Академія), єдина картина — тондо «Мадонна Доні»

1505 року його викликав з Флоренції папа Юлій II. Давши генію повну свободу і не довіряючи своїм наступникам, папа вирішив за життя створити собі гідну гробницю. Мікеланджело задумав її як класичний “монумент” християнства, як вираження світської влади і сублімації душі, звернутої до Бога. 1508 року Мікеланджело погодився з даним йому в 1508 році Юлієм II дорученням розписати склепіння Сікстинської капели. Одним із найвидатніших творів Мікеланджело є розпис плафона Сикстинської капели сюжетами з біблійних міфів. Цю роботу він виконував від 1508 до 1512 р. на стелі площею 600 м2 на висоті 18 м. Від 1536 до 1541 р., при Папі Павлові III, працював над темою Страшного суду. Через п’ять років, у 1546 р., став головним архітектором собору Святого Петра. Помер 18 лютого 1564 р., похований у Флоренції.

 

У житті Мікеланджело не знав ніжної ласки й участі, і це відбилося на його характері. Великий художник увесь пішов в ідеальний світ, в мистецтво, яке стало його єдиним коханням. “Мистецтво ревниве, – говорить він, – і вимагає всієї людини”. “Я маю дружину, якій весь належу, і мої діти – це мої твори.

Вмираючи, Мікеланджело залишив короткий заповіт; як і в житті, він не любив багатослівності. “Я віддаю душу Богу, тіло землі, майно рідним”, – продиктував він друзям. Мікеланджело помер 18 лютого 1564 року. Тіло його похоронене в церкві Санта-Кроче у Флоренції.

Твори Мікеланджело виражають біль, спричинений трагедією Італії, який злився з болем через власну долю митця. Мікеланджело не мав ні учнів ні так званої школи, але залишив по собі цілий світ

ІV. Закріплення набутих знань
 Гра «Знайди своїх»

Методика проведення. Учитель роздає учням картки, на яких написані характеристики творців Відродження, і пропонує опрацювати відповідний матеріал підручника, щоб визначити, про якого діяча йдеться на картці. Після завершення роботи восьмикласники об’єднуються навколо учнів, які тримають картки з іменами діячів. Утворені групи готують розповідь про відповідного діяча і презентують її.

Картка № 1

Леонардо да Вінчі

        Роки життя: 1452—1519 рр.

        Народився поблизу Флоренції.

        Працював у Флоренції, потім при дворах різних князів, у 1516 р. переїхав до Франції.

        Живопису приділяв мало часу і писав повільно.

        Створив нову живописну техніку — сфумато — димка між глядачем та предметом.

        «Мона Ліза» («Джоконда»), «Дама з горностаєм», фреска «Таємна вечеря».

        Винахідник. Багато часу приділяв вивченню польоту.

        Залишив 14 томів рукописів.

        Захоплювався математикою, фізикою, ботанікою. Першим пояснив, чому небо синє.

        Створив малюнки винаходів та проектів: парашута, підводного човна, гелікоптера, танка, кулемета, розвідних мостів, плавильних печей тощо.

        Віртуозно грав на лірі.

        Залишив багато зашифрованих рукописів.

Картка № 2

Рафаель Санті

        Роки життя: 1483—1520 рр.

        Народився у містечку Урбіно.  Його батько був придворним художником урбінського герцога.

        Навчався у Перуджино, вплив якого відчувається у його ранніх творах.

        Зображав переважно мадонн, яких малював поетично і водночас просто за композицією.

        У Ватикані залишив по собі славетні станци (станца — розмальована зала у палаці).

        Керував будівництвом палаццо Каффареллі-Відоні та вілли Джуліо Медічі, що стала відома під назвою вілли Мадама.

        У 1514 р. Папа Лев X призначив його головним архітектором будівництва собору Святого Петра.

        У період роботи над станцами намалював картину «Сикстинська мадонна». Протягом тривалого часу вона була вівтарним образом у церкві Святого Сикста у П’яченці.

        Помер 6 квітня 1520 р. у Римі та похований у римському Пантеоні.

Картка № 3

Мікеланджело Буонарроті

        Роки життя: 1475—1564 рр.

        Італійський скульптор, художник, архітектор, поет і інженер.

        Народився 6 березня 1475 р. в Капрезі в сім’ї флорентійців.

        У 1490—1492 рр. працював та вчився у палаццо Лоренцо Медічі.

        Головною темою його творчості є ідея боротьби.

        Перебував під впливом оптимістичної філософії гуманізму і вірив у безмежні можливості людини.

        Мармуровий рельєф «Битва кентаврів», дерев’яне Розп’яття, мармурова «П’єта», мармурова статуя «Давид», картина-тондо «Мадонна Доні».

        Сикстинська капела.

        Від 1536 до 1541 р., при Папі Павлові III, працював над темою Страшного суду.

        У 1546 р. став головним архітектором собору Святого Петра.

        Помер 18 лютого 1564 р. похований у Флоренції.
2. Дуель
(Метод еврістичних запитань)

V. Підсумок уроку

1. Метод ПРЕС

Чому італійське Відродження називають “епохою титанів”?

Я вважаю…

Тому, що…

Наприклад…

Отже, таким чином…

 

 

docx
Пов’язані теми
Мистецтво, Розробки уроків
Додано
30 січня 2022
Переглядів
1048
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку