Урок на тему:Письмо великої букви ї, складів та слів з нею. Складання і записування речень.

Про матеріал

Письмо великої букви ї, складів та слів з нею. Складання і записування речень.

Вчити учнів писати рядкову букву ї, порівнювати її з буквою і

та друкованою ї .

Розвивати дрібні м'язи пальців.

Виховувати бережливе ставлення до тварин.


Перегляд файлу

Тема. Письмо великої  букви ї, складів та слів з нею. Складання і      записування речень.

     Мета. Вчити учнів писати рядкову букву ї, порівнювати її з буквою і

                та друкованою ї .

                Розвивати дрібні мязи пальців.

                Виховувати бережливе ставлення до тварин.

 Хід уроку

 І. Організаційний момент.

Пролунав і стих дзвінок,

Починається казковий урок.  

ІІ. Актуалізація опорних знань.

1. Повторення назв ліній сітки зошита.

2. Повторення послідовності написання букви ї. Письмо букви ї в

зошитах (1 рядок ).

3. Гра «Аукціон».

Придумування слів з буквою ї.

А зараз ми з вами послухаємо віршик, дітки, слухайте дуже уважно і плескайте в долоні,  коли будете чути букву Ї.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

1. Створення емоційного настрою.

Сядьте, діти, всі гарненько,

Руки покладіть рівненько,

Голову вище підніміть,

Свої плечі розведіть.

Мені, діти , усміхніться,

Веселіше подивіться.

2. Сьогодні до нас вгості завітала маленька тваринка,яка мешкає в лісі, а також неподалік від житла людей. Ви назвете її відгадавши загадку:

Гостроносий і малий,

Сірий, тихий і незлий.

Вдень ховається,

Вночі йде шукать собі харчі.

Весь з тоненьких голочок.

Як він зветься?  ……..(Їжачок)

2. Читання казки під тиху мелодію.

- Послухайте, малята, цікаву казочку, з якої ви дізнаєтесь, яку букву

будемо писати на цьому уроці.

Алфавітне королівство було квітучим і сонячним. Букви жили тут у

дружбі та злагоді. Правив ним король Мудрило. Але мали вони поганого сусіда–

заздрісного Кляксича. Не подобалося йому, що поряд із брудним, занедбаним

королівством світить сонечко і розкошують квіти. А найбільше їх цвіло біля

будиночка двох сестричок І та Ї. Були вони стрункі, гарні й дуже схожі. А щоб

інші букви могли їх розпізнати, І заплітала у волосся одну квіточку, а Ї – дві.

Вирішив Кляксич їм помститися. Підкрався вночі і витоптав усі квіти у їхньому садочку. Прокинулися сестри вранці та й заплакали від горя. І в Алфавітному королівстві здійнявся переполох, бо помилки – вірні Кляксичеві слуги – заполонили все королівство: адже тепер ніхто не міг відрізнити І від Ї. Вирішив тоді мудрий король покласти край цьому лиху. Покликав він до себе двох сестер і подарував їм чарівні зернятка: І – одне, а Ї – два, і сказав, щоб вони прикріпили ці зернятка до волосся замість квітів. З того часу помилки зникли разом зі своїм поганим Кляксичем.

IV. Вивчення нового матеріалу.

  • Ми  будемо працювати добре, щоб у наших зошитах теж зникли помилки.
  • Отже сьогодні ми з вами навчимося писати велику букву Ї.

1. Показ букв і, ї, порівняння їх.

- Порівняйте цих « сестричок».

- Знайдіть спільні ознаки.

- А яка відмінність між ними?

2. Читання вірша, заучування зі слів учителя.

І без Ї не ступить кроку,

Проміж ними свар нема,

І до Ї моргає оком,

Ї – у відповідь двома.

3. Порівняння друкованої і писаної ї.

4. Інструктаж щодо написання букви ї.

Склад великої букви Ї подібний до великої І, тільки додається ще одна крапочка. Письмо літери починається від середини рядка прямою похилою

лінією, яка заокруглюється біля нижньої рядкової лінії праворуч. Потім ставимо дві крапочки.

Пишеться під рахунок: і - раз – і – два–і.

5. Письмо в зошитах 1 рядка букви ї по опорах.

V. Пальчикова гімнастика.

У корзинці маслючки –

Їх так люблять їжачки.

Щоб грибочки рахувати,

Треба пальчики згинати.__

Діти по черзі згинають пальці. Спочатку правої, а потім лівої руки.

По закінченні вправи руки повинні бути стиснуті в кулачки.

Повторіть вправу кілька разів.

VI.Закріплення вивченого матеріалу.

1.- Хто полюбляє їсти грибочки?  Вам допоможе відповісти загадка:

Із колючками клубочок

Закотився під дубочок.

Якби не колючки,

Я б узяв його на ручки.  (Їжачок).

- Діти, на кого схожий їжачок?

- Звуко-буквений аналіз слова їжак.

2.  Робота над віршем.

- Прослухайте вірш, розкажіть про те, чим займається наш гість зі

своєю родиною?

Гра «Впіймай букву Ї»

Їжак, їжаченя

Їздять по яблука щодня.

Їжачиха помагає,

Сироїжки їм збирає.

3. Подивіться відео сюжет про їжачка і опишіть його:

4. Створення проблемної ситуації.

- Навіщо їжачок збирає яблучка-кислички? Чи ласує він ними?

Для боротьби з паразитами. Їжак через свої анатомічні особливості не може почухати собі спину. А яблуко на його голках через деякий час почне бродити, кислий сік потече на шкіру і прожене кровожерів. Їжаки яблук не їдять.

5. Написання одного рядка букви ї ( далі пишуть самостійно без опор ).

Трудиться їжачок, попрацюємо і ми. Напишемо рядочок букви ї.

VII. Фізкультхвилинка.

Допоможемо збирати їжакові яблука.

Щоб нам яблучко зірвати,

То потрібно пострибати.

В руки щось нам не попали.

Тепер треба присідати

І ті яблука збирати.

6. Розвиток звязного мовлення.

- Діти, спробуйте описати так яблуко, щоб їжачок не відмовився

поласувати ним.

Пригощайся, друже, яблучком. Воно таке соковите, солодке,

червонобоке …

7. Робота з предметними малюнками.

(Черв”як, жаба, ящірка, миші, гадюка, шишки, курка).

–Відшукайте і назвіть те, що полюбляє їсти їжачок.

8. Хвилинка-цікавинка.

Іноді їжаки полюють на гадюк.Чутливість до укусів гадюк у 40 раз

менша, ніж у всіх звірів. Але, якщо гадюці вдається глибоко прокусити шкіру

їжака, то він через 2 – 3 години гине.

Гра «Так чи ні».

9. Написання слова її. (один рядок).

10. Робота в групах

Ігр.  Гра «Знайдіть слово їжак».

р а ї  ж а к н о ї ж а к ж у с а ї ж а к

ІІгр. Складіть речення.

під їжак жив ялинкою

ІІІ гр. «Допоможіть їжачкові зібрати дарунки»

Їжачок розгубив свої дарунки. Допоможи їх зібрати і дізнаєшся, чим любить ласувати їжачок.  (картки зі складами).

VIII. Підсумок уроку.

1. Гра «Мікрофон».

- Яку букву вчилися писати?

- Скільки звуків позначає буква ї ?

- Що нового дізнались про їжачка?

2. Щоб знання великі мати,

Треба розум розвивати.

Гостре око, слух, терпіння

І тоді прийде уміння.

І про тебе в сам кінець

Люди скажуть «Молодець !»

3. -Дітки, ви сьогодні гарно попрацювали і заслужили на мультфільм: «Їжачок і ведмежатко».

 

 

 

1

 

docx
Додано
6 травня 2018
Переглядів
4574
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку