Тема: Пошук навчальних матеріалів в мережі.
Навчальна діяльність учня в Інтернеті
Мета:
вчити здійснювати навчальну діяльність в Інтернеті за підтримкою та під контролем вчителя у закритому захищеному середовищі,
вчити дотримуватися певного алгоритму під час пошуку навчальних матеріалів;
розвивати увагу, пам’ять, логічне та алгоритмічне мислення , навички самостійної роботи на комп’ютері;
виховувати самостійність, працелюбність, акуратність та інтерес до вивчення інформатики.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань з елементами технології веб-квест
Обладнання: дошка, навчальна презентація, комп’ютери, фото дитячих
сайтів.
ХІД УРОКУ
І Організація класу
1. Привітання
2. Створення психологічного настрою
Усміхніться одне одному, подумки побажайте успіхів на цілий день.
Для того щоб впоратися на уроці із завданнями, будьте старанними і слухняними.
Завдання наші такі: Не просто слухати, а чути.
Не просто дивитися, а бачити.
Не просто відповідати, а міркувати.
Дружно і пліднопрацювати.
ІІ Актуалізація опорних знань
1.Розгадування ребусів
2. Бесіда з учнями
- Які правила безпечного користування Інтернетом ви знаєте?
- Які переваги електронного листування.
- З яких двох частин складається адреса електронної пошти?
- Які можливості нам надає Інтернет?
ІІІ Оголошення теми, мотивація навчальної діяльності
- Яка ж одна із основних можливостей Інтернету?
- А на яких уроках вам знадобляться вміння пошуку інформації в Інтернеті?
- Сьогодні ми будемо вчитися правильно шукати інформацію в Інтернеті. А засвоїти практично ці знання нам допоможе веб-квест
ІV Вивчення нового матеріалу
Пояснення вчителя
Щоб знайти необхідну інформацію в Інтернеті, необхідно спочатку відкрити браузер. Що таке браузер? Які браузери ви знаєте?
Тепер добираємо ключові слова або фразу. Що таке ключове слово?
Після цього організовуємо пошук за ключовим словом. Як це зробити?
Тепер необхідно проаналізувати результати пошуку. Результати пошуку за допомогою пошукової системи мають вигляд списку посилань.
Дитячі сайти – це величезна кількість веб-сторінок, які запрошують вас дізнатись щось нове і цікаве. Знайомство із сайтом починається з Головної веб-сторінки. На ній розміщені основні відомості про сайт, а також меню сайту. З його допомогою можна швидко перейти до потрібного розділу сайту
- Розгляньте головну сторінку сайту. Які розділи містить цей сайт?
VФізхвилинка
VІ Первинне закріплення вивченого матеріалу
- Пронумеруй команди алгоритму для пошуку інформації в Інтернеті (4 6 1 3 2 5)
- Поясніть свій вибір
VII Практична робота
1. Повторення правил безпечної поведінки за комп’ютером
2. Інструктаж учителя
А зараз вам необхідно користуючись алгоритмом відкрити сайт. Переглянути його вміст і прорекламувати товаришам.
3. Практична робота за комп’ютером
Під час практичної роботи здійснюється індивідуальна робота з дітьми
4. Фізхвилинка для очей
VIII Підсумок уроку
2.Рефлексія
- Що на уроці було найцікавішим?
- Що нового дізнались?
- Де ж нам знадобляться отримані знання?