Урок на тему "Розкриття дужок"

Про матеріал
Освіта - це скарб; праця - ключ до нього.Мета уроку: відпрацювати навички застосування вивчених правил для розв'язування завдань, що передбачають як розкриття дужок, так і заключення кількох доданків у дужки; вдосконалювати вміння обчислювати значення та спрощувати алгебраїчні суми; завершити роботу з відпрацювання навичок використання розподільної властивості множення для розкриття дужок.
Перегляд файлу

Урок № 97                                                                           Дата    30.03.2020р.

 

Вітаю з першим робочим днем четвертої чверті!

Гадаю, ви вже пристосувались да такого способу навчання і наступні уроки будуть набагато продуктивнішими за попередні.

 Бажаю вам міцного здоров´я, натхнення і бажання отримувати нові знання та поглиблювати вже придбанні!!!

 Читайте уважно мої конспекти, дотримуйтесь усього того, що там буде сказано і я гадаю, що ми з вами гідно пройдемо цей курс навчання.

Увага!

Все, що прописано курсивом, повино обов´язково бути записано у вашому  зошиті.

Сьогодні ми з вами продовжуємо навчатися дистанційно. І мені хотілося би запропонувати наступний  урок:

Освіта - скарб; праця - ключ до нього.
П. Буаст

Відкрийте зошити і запишіть:

Тридцяте березня

Класна робота

Тема. Розкриття дужок

 

Мета: відпрацювати навички застосування вивчених правил для розв'язування завдань, що передбачають як розкриття дужок, так і заключення кількох доданків у дужки; вдосконалювати вміння обчислювати значення та спрощувати алгебраїчні суми; завершити роботу з відпрацювання навичок використання розподільної властивості множення для розкриття дужок. 

Тип уроку: узагальнення та систематизація знань, умінь і навичок.

Хід уроку

І.  Актуалізація опорних знань

 

1.  Усні вправи

  • Обчисліть:

а)

https://subject.com.ua/lesson/mathematics/mathematics6/mathematics6.files/image2018.gif

б)

https://subject.com.ua/lesson/mathematics/mathematics6/mathematics6.files/image2019.gif

в)

https://subject.com.ua/lesson/mathematics/mathematics6/mathematics6.files/image2020.gif

  • Спростіть вираз: а) 31а + 14а;         б) 34х + 15х;

в) 29b  b;                  г) 45у – у;              д) х + 34х;

е) а + 23а;                 ж) 2а – 3b + а.

 

Пригадаємо:

Щоб розкрити дужки, перед якими стоїть знак «+», треба: 1) опустити дужки і знак «+», що стоять перед ними; 2) записати всі доданки зі своїми знаками:

 a + (b + c) = a +b+ c;                             – (a + b) = -a  b;

  • (a  b + c) = -a + b  c;                       a - (b + c) = a – b – c.

Наприклад,

-(-6 + 4)

Розв'язання.  -(-6 + 4) = 6 + (-4) — це число, протилежне до значення виразу (-6 i 4).

–(3 – 4) = -(3 + (-4)) = -3 + 4 = 1;

5 – (3 + 7) = 5 - 3 - 7 = -5

Щоб розкрити дужки, перед якими стоїть знак «мінус», треба:

1)  опустити дужки і знак «-», що стоїть перед ними;

2)  всі доданки, що стояли в дужках, записати із протилежними знаками.

 

2.   Розкрити дужки у а), б), в)  та серед виразів знайдіть рівні:

a) a + (b + c);          б) а - (b + с);              в) (а + b) - с;

г) a - b - c;               д) а + b - с;                е) a - c + b;   

ж) а + b + с;            з) а + с - b;                к) а;

л) +а;                     м) -(-а).

 

3.   Прочитайте записи, використовуючи слова «число, протилежне до...»:

а) -(-5);     б) -3,2;      в) https://subject.com.ua/lesson/mathematics/mathematics6/mathematics6.files/image2021.gif;    г) -а;    д) -(а + 1);    е) -(-а).

Як спростити ці записи?

 

4.   Замініть віднімання додаванням у виразах:

а) 4 – 6;      б) 4 – (-6);      в) а - b;       г) а - (b + с);      д) а - (-b + с).

 

5.   Обчисліть найзручнішим способом: -3 + (3 + (-5));

                                                                   -12 + (-14 + 28).

II. Закріплення знань. Засвоєння вмінь

1.   Чи правильно розкрито дужки?

а) 3 + (-5 - 2) = 3 - 5 - 2;             

б) 3 - (-5 + 2) = 3 + 5 - 2;

в) 3 - (5 - 2) = 3 - 5 - 2;               

г) 3 - (5 + 2) = 3 - 5 + 2.

2.   Заповніть пропуски ... відповідними знаками («+» або «-»), щоб розкриття дужок було виконано правильно:

а) -3 - (m + n) = ... 3 ... m ... n;            

б) 5 + (-a + b - c) = ... 5 ... a... b. . с;

в) 7 - (-k + р + t) = ... 7... k ... p ... t;    

г) m + 3 - (m  n + 4) = ... m ... 3 ... m ... n ... 4;

д) m + 3 - (m  n) + 4 = ... m ... 3 ... m ... n ... 4.

3.   Який вираз дістанемо, спростивши вираз 4с(3а – 2) – 6а(2с + 1)?
1) 12aс – 8с + 12ас + 6a;   2) -8с - 6а;   3) -8с + 6a;   4) 8с - 6а.

4.   Обчисліть значення виразу 5·(5p – 4х) – 4·(х – 2p), якщо p = -2; х = 2.
1) -18;   2) -114;   3) -90;    4) 90.

5.   Укажіть корінь рівняння -5·(у – 2) + 3(2 – у) = 0:
1) 8;   2) -2;    3) 2;     4) -0,25.

 

Письмові вправи (завдання на оцінку)

1.   Обчисліть:

2.   Розкрийте дужки:

3.   Розкрийте дужки і спростіть вираз:

а) - 6 + 9 + 6;     

б) - 7 + 9 + (- 2);                 

в) - 5 + 31 + 5 + (- 31);

г) - 27 + 5 + (- 4) + 27;       

д) - 7 + 11 + 8 - 12;    

є) 3 + 7 + (- 3) + (- 1).

 

а) 5 + (m - n);  

б) 7 - (-а + b);  

в) -3 - (m + n);  

г) 5 - (а – b + с).

 

а) 0,9 - (а + 3,7);                 

б) - (4 – а + 0,2) - 11,8;

в) b + (7,8 – b – 1,9),  

г) - (а + 5,1) - (-а - 4,9).

a + b – (b  c) + d,  якщо a = -3,1; b = 0,017, с = -0,2; d = -5.

 

смайл.WMFІІІ. Підсумок уроку

1.   Як розкрити дужки, перед якими стоїть знак «+»?

2.   Як розкрити дужки, перед якими стоїть знак «-»?

3.   Які доданки називають подібними?

4.  Чим можуть відрізнятися один від одного подібні доданки?

5.  Що означає «звести подібні доданки»? Як звести подібні доданки?

6.  Які властивості множення використовуємо, щоб спростити вираз 4(a + b) – 0,5(a – b)?

  

Ось і закінчився наш урок.

Бажаю вам успіхів у виконанні домашньої роботи!

Від класної роботи пропустили чотири клітинки вниз і записуємо:

Тридцяте березня

Домашня  робота

 

 

 

 

 

ІV. Домашнє завдання

1.   Розкрийте дужки і знайдіть значення виразу:

а) - 32 - (53 - 72);

б) 40 - (- 17 + 35);

в) - 12 + (- 32 - 17);

г) - 3,8 -(-8,1+ 3,9);

д) 7,5 + (- 8,4 + 7);

j0434411є) https://subject.com.ua/lesson/mathematics/mathematics6/mathematics6.files/image2026.gif.

 

2.   Спростіть вираз:   а) -0,24 - (5,6 - а);         

б) 4,1 - (5,2 + b - 1,5);

в) - (-5 + а) - 7,2;          г) - (а – 6) + (4,2 + а – 5,8).

 

3.   Розв'яжіть рівняння: а) 5 + х = -7,8; б) 4 – х = -1,2.

 

 

Не забудьте домашнє завдання відправити на Google – диск. Дуже чекаю!

 

docx
Додано
30 березня 2020
Переглядів
2154
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку