Урок на тему "Розвиток господарства та праці"

Про матеріал
Мета: охарактеризувати господарство (економіку) як виробництво необхідних для життя і розвитку суспільства речей і послуг, обмін ними, їх розподіл і використання; визначити роль праці у житті людини; проаналізувати процес виникнення ринкового господарства та його роль у сучасному світі; розвивати увагу, логічне мислення, вміння аналізувати та робити висновки, висловлювати власні судження; удосконалювати навички працювати в парах та малих групах; формувати повагу до праці. Очікувані результати. Після уроку учні/учениці зможуть:  називати дати та події, пов’язані з темою уроку;  застосовувати та пояснювати на прикладах терміни та поняття;  характеризувати господарство (економіку) як виробництво необхідних для життя і розвитку суспільства речей і послуг, обмін ними, їх розподіл і використання;  визначати роль праці у житті людини;  аналізувати процес виникнення ринкового господарства та його роль у сучасному світі. Тип уроку: вивчення нового матеріалу Обладнання: підручник, мультимедійна презентація, роздатковий матеріал, комп’ютер, проектор, ілюстрації до теми уроку.
Перегляд файлу

Конспект урокуE:\big_090534932608139.jpg

з історії України

для 5-го класу

на тему «Практичне заняття.

Ігри і дозвілля мої та моїх близьких»

учитель історії

Вистороп Тетяна Василівна

Тема. Праця і господарство колись і сьогодні

Мета: охарактеризувати господарство (економіку) як виробництво необхідних для життя і розвитку суспільства речей і послуг, обмін ними, їх розподіл і використання; визначити роль праці у житті людини;  проаналізувати процес виникнення ринкового господарства та його роль у сучасному світі; розвивати увагу, логічне мислення, вміння аналізувати та робити висновки, висловлювати власні судження; удосконалювати навички працювати в парах та малих групах; формувати повагу до праці.

Очікувані результати. Після уроку учні/учениці зможуть:

  •        називати дати та події, пов’язані з темою уроку;
  •        застосовувати та пояснювати на прикладах терміни та поняття;
  •        характеризувати господарство (економіку) як виробництво необхідних для життя і розвитку суспільства речей і послуг, обмін ними, їх розподіл і використання;
  •        визначати роль праці у житті людини;
  •        аналізувати процес виникнення ринкового господарства та його роль у сучасному світі.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу

Обладнання: підручник, мультимедійна презентація, роздатковий матеріал, комп’ютер, проектор, ілюстрації до теми уроку.

Хід уроку

  1. Організаційна частина.
  2. Перевірка домашнього завдання. Актуалізація опорних знань.
  1. Робота в малих групах.
  • Скористайтеся QR-кодом та виконайте завдання.
  • Відновіть прислів'я .

E:\Работа\Підготовка до уроків\5 клас\Історія\7. Усе має минуле\1. Праця і господарство колись  сьогодні\Варіант 2\qrcode.png

  • Яке значення має праця у житті людини?
  • Чи може людина все життя прожити не працюючи? Чому?
  • Закінчіть речення: Я працюю для того, щоб…
  1. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми та мети уроку.
  1. Робота в парах.
  • Розгляньте та підпишіть зображення.
  • Підберіть заголовок до картки.

E:\Работа\Підготовка до уроків\5 клас\Історія\7. Усе має минуле\1. Праця і господарство колись  сьогодні\Варіант 2\Рисунок1.png

  • Чи завжди потреби людей були однаковими?
  • Чому вони змінювалися?
  • А чи змінилася праця людей з давнини до сьогодні?
  • Як саме?
  • Сьогодні ми зясуємо, що таке економіка та господарство, охарактеризуємо господарство (економіку) як виробництво необхідних для життя і розвитку суспільства речей і послуг, обмін ними, їх розподіл і використання; визначимо роль праці у житті людини та проаналізуємо процес виникнення ринкового господарства та його роль у сучасному світі.
  1. Вивчення нового матеріалу.
  1. Словникова робота.
  • Розшифруйте ребуси.
  • Поясніть слова-відгадки.

E:\Работа\Підготовка до уроків\5 клас\Історія\7. Усе має минуле\1. Праця і господарство колись  сьогодні\Варіант 2\господарство.png

(Праця, господарство, економіка, ринок)

  • Як взаємопов’язані між собою ці поняття?
  • Яка їх роль у повсякденному житті людства?
  1. Робота з історичною та географічною картами.
  • Розгляньте карти.
  • Проаналізуйте їх за запитаннями.
  • Чи можна назвати природні умови України придатними для господарювання?
  • Які саме умови сприяють активному розвитку господарства?
  • Які грунти переважають на території України?
  • Де, на вашу думку, оселялися люди?
  • Чому саме там?
  • Де розміщувалася найбільша кількість перших поселень?
  • Про що це свідчить?

 

E:\Работа\Підготовка до уроків\5 клас\Історія\7. Усе має минуле\1. Праця і господарство колись  сьогодні\Варіант 2\b735a72c7d2010732077a39961cf6f60.jpgE:\Работа\Підготовка до уроків\5 клас\Історія\7. Усе має минуле\1. Праця і господарство колись  сьогодні\Варіант 2\201.jpg

  1. Кероване читання (с. 120 – 121 підручника).
  • Опрацюйте матеріал підручника та заповніть схему.

E:\Работа\Підготовка до уроків\5 клас\Історія\7. Усе має минуле\1. Праця і господарство колись  сьогодні\Варіант 2\Рисунок3.png

E:\Работа\Підготовка до уроків\5 клас\Історія\7. Усе має минуле\1. Праця і господарство колись  сьогодні\Варіант 2\Рисунок2.png

  • Що впливало на зміну діяльності людей та виникнення нових форм господарювання?
  • Як вплинуло на людей виникнення ринкових відносин?
  • Чому збиральництво не приносило людям необхідних речей?
  • Що змінилося з появою ремесла?
  1. Робота з ілюстраціями.
  • Розгляньте зображення.
  • Складіть стислу розповідь, як змінювалося господарство від найдавніших часів до сьогодення.
  • Чи залишилися у нашому житті заняття, якими займалися наші предки?
  • Які саме?

  1. Перегляд відеоролику.
  • Перегляньте відеоролик.

https://www.youtube.com/watch?v=Di1iramkzGc

  • Чи знайома вам ця поезія?
  • Хто її автор?
  • Що можна довідатися про заняття українського народу з вірша?
  • Які ще заняття мали українці в ті часи?
  • Що ще вирощували в садах?
  1. Узагальнення та систематизація знань.
  1. Робота в парах.
  • Скористайтеся QR-кодом та виконайте завдання.
  • Розгляньте зображення та розмістіть їх у відповідні колонки

E:\Работа\Підготовка до уроків\5 клас\Історія\7. Усе має минуле\1. Праця і господарство колись  сьогодні\Варіант 2\види господарства.png

  1. Вправа «СЕНКАН»
  • Створіть СЕНКАН до поняття:

1-й варіант – «господарство»

2-й варіант – «економіка»

Перший рядок – тема (іменник).

Другий – опис теми (два прикметники).

Третій – називає дію, пов’язану з темою, складається з трьох дієслів.

Четвертий рядок – фраза, переважно з 4-х слів, висловлює ставлення до теми, почуття.

Останній рядок – одне слово – синонім до слова(теми), ніби висновок вірша.

  1. Підсумки уроку.
  1. Вправа «Фразеологізм чи прислів’я».
  • Доберіть фразеологізм чи прислів’я, яке відображає вашу працю на уроці.
  1. Інструктаж з домашнього завдання.
  1. Опрацювати матеріал підручника на с. 120 – 123.

 

 

docx
Додано
10 березня 2021
Переглядів
783
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку