УРОК НА ТЕМУ «Що вивчає курс «Природничі науки». Значення природничих наук в сучасному світі та їх зв’язок з іншими науками»

Про матеріал
Урок 1. Конспект уроку. Авторський робочий лист до уроку (Wizer), в якому використані: відео «Природничі науки», «Учение Вернадского о Ноосфере» – із відкритих першоджерел на YouTube, авторська інфографіка «Методи дослідження фізичних явищ» (Easelly), авторська інфографіка «Основні етапи розвитку природничих наук» (Canva). Мій авторський ресурс до уроку: https://app.wizer.me/preview/H9CUVI
Перегляд файлу

Всеукраїнський конкурс навчальних матеріалів до інтегрованого курсу «Природничі науки»

 

ПРИРОДНИЧІ НАУКИ, 10 клас

Охотник Галина Григорівна, вчитель фізики КЗ «СЗШ № 23» Кам'янської міської ради

 

УРОК НА ТЕМУ  «Що вивчає курс «Природничі науки». Значення природничих наук в сучасному світі та їх зв’язок з іншими науками»

 

Мета уроку: Актуалізувати, систематизувати та узагальнити набуті внаслідок попереднього життєвого досвіду знання про природничі науки. Розкрити роль природничих наук  у їх історичному і сучасному контексті як процес отримання наукових знань. Продовжити формування в учнів переконань у пізнавальності закономірностей Природи, усвідомлення кінцевої мети цього пізнання; осмислення Людиною свого місця в Природі, задоволення практичних потреб Людини. Продовжити формувати вміння учнів працювати з електронними освітніми та інформаційними ресурсами. Здійснювати виховання в учнів гуманістичних цінностей.

 

Тип  уроку: комбінований

 

Практична складова навчання

Очікувані результати навчально-пізнавальної діяльності учнів

Знаннєвий:

Діяльнісний:

Ціннісний:

практична робота:  з синхроністичною таблицею розвитку природничих наук.

розуміє: роль природничих наук  у їх історичному і сучасному контексті як процес отримання наукових знань.

характеризує: етапи наукового дослідження.

усвідомлює: значення природничих наук у сучасному світі та необхідність їх вивчення.

 

ХІД УРОКУ

Таблиця елементів структурних знань та шляхи їх формувань

Етапи уроку

Завдання етапу

Методи, прийоми навчання

Форми навчальної взаємодії

Дії вчителя

Дії учнів

I. Організаційний етап

Налаштувати на продуктивну працю.

Словесно-інформаційні.

Фронтальна.

Привітання з класом.

Привітання з вчителем.

II.

Етап орієнтації

Самостійно виявити рівень знань.

Використання QR-кодів.

Індивідуальна.

Актуалізація  опорних  знань.

За допомогою мобільного QR сканера переходять за посиланням.

III. Етапи

покладання мети 

і проектування

Викликати пізнавальний інтерес; організувати самостійне формулювання теми і  мети уроку.

Створення проблемної ситуації і труднощів інтерпретації фактів і явищ.

Фронтальна бесіда з елементами проблемного навчання.

 

 

Мотивація. Програмно-цільове управління.

Природа!  Ми  нею  оточені  й  охоплені  непереможно, 

нам  не  вийти  з  неї...

Й. В. Гете

 

Обговорюють і записують в зошит планування навчальної діяльності.

IV. Етап організаційно         -діяльнісний. Пошуково-дослідницький етап. Практичний етап.

Організувати планування і вибір методу отримання інформації.

 

Евристичний.

Аналіз і логічне мислення. Робота з мережею Інтернет.

Використання QR-кодів.

 

Робота в групах,

«мозковий штурм».

 

Пропонує розпочати роботу з робочим листом.

D:\Okhotnik-Galina\июль 2018\ПРИРОДНИЧІ НАУКИ\Засєкіна\малюнки\qr-code\Що вивчає курс Природничі науки.png

 

  1. Переглядають запропонований контент сторінки, обговорюють свої ідеї.
  2. Дають відповіді на запитання.
  3. Обговорюють які виникали труднощі.
  4. Робота з джерелами інформації.
  5. Пошук пояснення.

V. Етап контрольно-             

оцінювальний. Практичний етап.

Орієнтувати діяльність учнів на використання знань на практиці.

Логічне доказове мислення.

Індивідуальна.

Надає адресну допомогу в роботі з робочим листом.

Індивідуально  працюють з робочим листом.

VІ. Завершальний

етап

Забезпечити осмислення процесу і результати діяльності.

Бесіда.

Метод ПРЕС.

 

Фронтальна

Підводить підсумок уроку.

Рефлексія

  1. Учні висловлюють свої думки за формою: «Я вважаю, що… тому, що… Наприклад… Отже…».
  2. Записують домашнє завдання в щоденник.

 

Домашнє  завдання:   провести дослідження: Що розповість про куряче яйце біолог, географ, фізик та хімік? (журналістське розслідування).

 

Мій авторський ресурс до уроку:

https://app.wizer.me/preview/H9CUVI

©   Охотник Г. Г. e-mail: galinaokhotnik@gmail.com

 

docx
Додано
30 березня 2019
Переглядів
2591
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку