STEM – УРОК 2 клас
Тема: Сходинками до наукового Олімпу. Електричний заряд.
Продукт: "електрична ялинка» ( матеріали для творчості)
Цілі уроку: розглянути етапи наукового дослідження, одиниці про склад атома, розглянути електричний заряд; розвивати в учнів розуміння необхідності знань про електричні заряди; розвивати вміння учнів пояснювати взаємозв’язок протонів, електронів і нейтронів в атомі; розвивати навички виконувати досліди правильно та самостійно; виховувати вміння працювати самостійно, толерантність, взаємодопомогу, дбайливого ставлення до оформлення матеріалів та дослідів.
Очікувані результати
Учні: розрізнятимуть електрони, протони та нейтрони;
описуватимуть атоми;
розрізнятимуть електричні заряди та електростатичні розряди;
демонструватимуть здатність розв’язку задач різних за складностями.
Обладнання та матеріали: ПК, проектор, картки, малюнки, підручник, роздатковий матеріал, матеріали для творчості.
Тип уроку: урок узагальнення і систематизації знань.
Ключові слова: атом, заряд, протон, нейтрон, електрон, наука, дослідження.
ХІД УРОКУ
1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ. Привітання вчителя.
- Доброго дня, діти! Гадаю, що настрій у нас всіх гарний. Буде можливість на цьому уроці його покращити.
- Для успішної роботи на уроці нам потрібно пригадати правила роботи в групі, а саме:
ІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ
- Сьогодні ми пригадаємо, що таке наукове дослідження, які існують види електричних зарядів, з чого складається атом, які електричні заряди за величиною.
ІІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
На екран проектується зображення виготовленої «електричної ялинки».
- Ми сьогодні з вами будемо виготовляти «електричну ялинку», яку ви бачите на екрані.
ІV. ВІДТВОРЕННЯ ТА УЗАГАЛЬНЕННЯ ПОНЯТЬ.
- Пригадайте етапи наукового дослідження. Зверніть увагу на таблицю.
- Уставте пропущене. Напишіть цифру біля назви етапу наукового дослідження, що відповідатиме порядку його проведення.
- З якими етапами ми вже ознайомилися на практиці?
- Пропоную пригадати навчальні одиниці про склад атома.
- З чого складається атом? (З ядра і електронів)
- Які елементи входять до складу ядра? ( Протони та нейтрони)
- Що відбувається в атомі, якщо атом буде перебувати в основному стані і буде електрично нейтральним? (Кількіть протонів буде дорівнювати кількості електронів).
- Отже, фізичне тіло, що складається з таких атомів, теж є електрично нейтральним.
- Пропоную вам розв’язати задачі.
Задача 1
- Поміркуйте, який заряд матиме атом Гідрогену, що приєднав електрон.
Заповніть пропуски.
Задача 2
Задача 3
- Домалюйте необхідну кількість електронів, щоб атом Гелію став електрично нейтральним, тобто не мав електричного заряду, та допишіть пропущену інформацію в тексті.
V. ПРАКТИЧНЕ ЗАВДАННЯ.
ВИСНОВОК. Якщо наелектризовану лінійку піднести до дощика, то він до лінійки.
VІ. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ.
- На початку уроку ми ставили перед собою завдання:
розрізняти елетрони, протони та нейтрони;
описувати атоми;
розрізняти електричні заряди та електростатичні розряди;
демонструвати здатність розв’язку задач різних за складностями.
- Вставте пропущені слова
VІ. ПІДСУМОК УРОКУ.
Очікування. Чи справдились ваші очікування щодо нашої сьогоднішньої зустрічі?
Рефлексія. Вправа «Продовжи речення…»
«Сьогодні на уроці я дізнався, ……..»
«Після цього уроку я знатиму,… (що таке…….) ( як ….) та (вмітиму….) ».
Узагальнююче слово вчителя.
VІІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ.