Урок на тему "Співвідношення між одиницями вимірювання довжини. Додавання і віднімання іменованих чисел. Розв’язування задач, пов’язаних із визначенням відстані."

Про матеріал
Мета уроку: продовжувати роботу з багатоцифровими числами; вчити учнів співвідносити одиниці вимірювання довжини; ознайомити із виразами письмового додавання і віднімання іменованих чисел, виражених в одиницях вимірювання довжини; удосконалювати обчислювальні вміння та навички; закріплювати вміння учнів розв’язувати задачі на визначення відстані; розвивати логічне мислення, увагу, пам'ять; виховувати старанність, самостійність у роботі, інтерес до математики.
Перегляд файлу

Математика (4 клас)

Тема. Співвідношення між одиницями вимірювання довжини. Додавання і віднімання іменованих чисел. Розв’язування задач, пов’язаних із визначенням відстані.

Мета: продовжувати роботу з багатоцифровими числами; вчити учнів співвідносити одиниці вимірювання довжини; ознайомити із виразами письмового додавання і віднімання іменованих чисел, виражених в одиницях вимірювання довжини; удосконалювати обчислювальні вміння та навички; закріплювати вміння учнів розв’язувати задачі на визначення відстані; розвивати  логічне мислення, увагу, пам'ять; виховувати старанність, самостійність у роботі, інтерес до математики.

 

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: розвивати вміння організовувати своє робоче місце, планувати власні дії, розвивати пізнавальний інтерес;

спілкування державною мовою: розвивати математичне мовлення, вміння доводити власну думку, привчати  дітей розмірковувати над завданням;

спілкування іноземною мовою: повторення латинських букв алфавіту  під час називання геометричних фігур;

математична грамотність:розвивати математичну грамотність стосовно теми уроку;

компетентність в галузі природознавства: розв’язування задач природничого змісту;

соціальної: працювати в парі, виявляти ініціативу, докладати зусиль для досягнення спільного результату,

інформаційної: розширити знання учнів про одиниці довжини з різних джерел інформації (підручник, таблиця, інтерактивна дошка), загальнокультурна: вчити охайно оформлювати роботу в зошиті; сприяти розвитку поваги;

здоров’язбережувальна: дотримуватися санітарно-гігієнічних умов на уроці;

підприємницька: допомогти дітям зрозуміти, як можна застосовувати набуті знання у життєвих ситуаціях.

 

Обладнання: таблиця для усного рахунку, для пояснення нового матеріалу, індивідуальні картки із завданнями, дерево очікувань із сніжинками, підручники, інтерактивна дошка, цеглинки LEGO.

 

Хід уроку

І. Організаційна частина

-Я бачу всі приготувалися до уроку математики.

- Покажіть, будь ласка. з яким настроєм ви прийшли на урок.

-Пропоную з таким гарним настроєм провести сьогоднішній урок і отримати задоволення від власних успіхів.

ІІ. Оголошення теми, мети уроку

ІІІ. Очікування учнів від уроку («Дерево очікувань»)

(учні записують  на сніжинках свої очікування і  прикріплюють на ялинку сніговика)

ІV. Контроль, корекція та закріплення знань

1.  Усний рахунок

a) обчислення прикладів і знаходження правильної відповіді

700-260=                1660

2350+150=             903

930-27=                  2500

1450+210=             440

б) порівняння чисел

2350*150                800*220

3500*1000              590*10

2. Математичний диктант

  • записати число 435020. Що ви про нього знаєте?

-Покажіть цеглинками, скільки в числі десятків класу одиниць (2), скільки сотень класу тисяч (4).

  • Запишіть число, попереднє до даного і наступне (435019, 435021);
  • число 51 000 збільшити на 300 (51300);
  • число 7000 зменшити на 5 000 (2000);
  • знайти суму чисел  1200 і 1800 (3000);
  • знайти різницю чисел 10000 і 0 (10000).

Взаємооцінювання в парах (підрахунок правильно виконаних завдань, звіряють з відповідями на дошці з таблиці)

-Підніміть цеглинку зеленого кольору, у кого не було помилок, жовтого – у кого 1, 2 або 3 помилки, червоного – у кого 3 і більше помилок.

 

 

 

 

V. Вивчення нового матеріалу

1. Повторення одиниць вимірювання довжини

1 см=10 мм              1 м=100 см

1 дм=10 см              1 м=10 дм

1 км=1000 м            1 м=1000 мм    

  • Де вам знадобляться дані знання? (Вимірювати довжини предметів і відстані) 
  1. Гра на інтерактивній дошці «Міри довжини. Перетворення»  із освітнього сайта    learningapps.org

Руханка «Зима»

  1. Самостійна робота із картками  в парах

Встанови відповідність                (1хв на роботу)

12 дм 8 см                      72 дм

7 м 2 дм                          163 мм

7 дм 2 мм                        1005 мм

16 см 3 мм                      128 см

2 м 4 см                           243 мм

1 м 5 мм                          702 мм

18 дм 3 мм                      204 см

2 дм 4 см 3 мм                1803 мм
Самооцінювання  (підрахунок правильно виконаних завдань, звіряють з відповідями на дошці з таблиці)

-Підніміть цеглинку зеленого кольору, у кого не було помилок, жовтого – у кого 1-4 помилки, червоного – у кого 4 і більше помилок.

  1. Робота над задачею №686 (усно)
  2. Пояснення вчителя про додавання і віднімання іменованих чисел
  3.  Складені іменовані числа можна додавати і віднімати так, як вони записані у виразі, а можна спочатку виконати перетворення їх у прості іменовані числа, а потім записати здобутий результат складеними іменованими числами.

І спосіб                                      ІІ спосіб

2км735м = 2735м                  2км735м

1км500м = 1500м                  1км500м

2735                                        4км235м     

1500

4235 (м) = 4км235м

  1. Колективне знаходження суми іменованих чисел №688

(10км 215м)

  1. Самостійне знаходження різниці іменованих чисел №688

(3км945м)

Фізкульхвилинка для очей

VI. Закріплення вивченого матеріалу

  1. Усне складання задачі на визначення відстані за таблицею.

Їжак-250м

Білка-750м

Вся відстань-?м

  1. Розв язування задачі №691 рівнянням (фронтально)

х+4км200м+3км500м+5км=14км700м

х+4200+3500+5000=14700

х+12700=14700

х=14700-12700

х=2000 (м)

Відповідь: 2км довжина маршруту на відрізку АD

VII.  Домашнє завдання №692, №693 (інструктаж)

VIII. Підсумок уроку

-Чи справдились ваші очікування?

  1. Гра «Продовж речення»

     На уроці…

Я дізнався…

Я навчився…

Я вмію краще…

Я знаю…

Мені було цікаво…

  1. Робота із цеглинками LEGO
  • Підніміть зелену цеглинку, якщо вам все зрозуміло було на уроці, жовту – якщо ви відчували деякі труднощі і червону – якщо вам потрібна допомога від вчителя.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 4 клас, Розробки уроків
НУШ
До підручника
Математика 4 клас (Листопад Н.П.)
Додано
23 жовтня 2022
Переглядів
1313
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку