Урок на тему " Тихий океан"

Про матеріал
Урок засвоєння нових знань, умінь і навичок з розділу " Океани" з використанням практичної роботи.
Перегляд файлу

Урок з географії материків та океанів

                                                       7 клас

 

 

Тема: Океани. Тихий океан. Загальні відомості. Тихий океан – найбільший океан Землі. Географічне положення. Особливості будови дна океану. Історія дослідження.

    Кліматичні пояси і типи клімату. Течії. Органічний світ і закономірності його поширення. Багатства Тихого океану. Проблема забруднення вод океану.

Цілі: сформувати знання учнів про особливості природних комплексів Тихого океану як найбільшого океану Землі, вивчити його географічне положення, історію дослідження, особливості будови дна океану, кліматичні пояси і типи клімату, течії, органічний світ і закономірності його поширення, багатства Тихого океану;

розвивати критичне та логічне мислення, па’мять, вміння аналізувати і робити висновки, встановлювати причинно - наслідкові зв’язки, навички роботи з картою; виховувати зацікавлене ставлення до нових знань.

Обладнання уроку: карта океанів, мультимедійна презентація, атласи, презентація, підручники, картини природи океану.

Основні поняття і терміни: гідросфера, світовий колообіг води, океан, затока, протока, острів, півострів, течії.

Географічна номенклатура: моря – Берингове, Охотське, Японське, Південно - Китайське, Жовте, Філіппінське, Коралове, Фіджі, Тасманове; протоки – Берингова, Магелланова, Дрейка, Панамський канал; глибоководні жолоби – Маріанський, Філіппінський, Алеутський; острови – Гавайські, Марсіанські, Японські, Філіппінські, Великі Зондські; течії – Північна та Південна Пасатна, Куросіо, Західних Вітрів, Каліфорнійська, Перуанська.

Тип уроку: засвоєння нових знань, умінь і навичок.

Форма проведення: урок – експедиція.

 

                                   Хід уроку

 

І. Актуалізація опорних знань.

Евристична бесіда:

  1. Що ми називаємо Світовим океаном? З яких частин він складається?
  2. Покажіть на фізичній карті півкуль відомі вам океани. 
  3. Пригадайте, що є межею поділу Світового океану на окремі частини .
  4. Яке значення має Світовий океан для людства?

ІІ. Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності учнів.

На попередніх уроках ви пригадували та вивчали загальні закономірності існування природи Землі. Зараз ми відкриємо нову сторінку у книзі знань про нашу планету, яка присвячується цікавій темі – “Океанам”. Ці знання допоможуть вам більш детально вивчити особливості кожного океану та розуміти його значення для життя планети, її природних процесів і людства. А почнемо ми цей розділ з вивчення Тихого океану, який має ще і таку назву, як “Великий”. А чому ж його так називають?

 

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

Презентація “Тихий океан”.

Запрошую вас до співпраці в експедиції з вивчення Тихого океану

Робота в группах

1 група – « Географи »

Завдання: - Дайте характеристику положення океану щодо екватора та                                                   

                    нульового меридіана, материків та інших океанів;

                   - Які особливості берегової лінії океану?

                   - Де проходять межі між океанами?

                   - Яка протяжність океану з півночі на південь та із заходу на схід

                      по екватору?

 2 група – « Історики »

Завдання: - Коли розпочалося освоєння Тихого океану?

  • Хто досліджував Тихий океан?
  • Що ви знаєте про дослідження океану в наш час?

 3 група – « Геоморфологи»

 Завдання: - Яка тектонічна будова дна Тихого океану?

                   - Які найбільші глибини океану?

                   - Які особливості будови рельєфу дна?

4 група – «Кліматологи »

 Завдання: - В яких кліматичних поясах розташований океан?

  • В яких напрямках змінюється температура вод океану?
  • Які особливості циркуляції атмосфери над океаном?
  • Назвіть теплі та холодні течії океану.

5 група – «Біологи»

 Завдання: - Які природні ресурси океану?

  • Які особливості органічного світу океану?
  • Які представники органічного світу мають промислове значення?
  • Які причини погіршення екологічного стану океану?

Кожна група, опрацювавши відповідний текст підручника коментує матеріал презентації.

 

ІV. Узагальнення і систематизація знань.

  1. Практична робота № 5.

Нанесення на контурну карту географічної номенклатури Світового океану.

  1. Прийом  “Вірю – не вірю”

-  Тихий океан омиває береги чотирьох материків.

-   Течія Гольфстрім сформувалась у Тихому океані.

-   Аравійське море належить до Тихого океану.

-   Острів Мадагаскар не належить Тихому океану.

-   Найбільші глибини знаходяться в Атлантичному океані.

-   Тихий та Атлантичний океани сполучає протока Дрейка.

V. Підсумок уроку.

Дайте оцінку уроку:

  • Мені сподобалось...
  • Я дізнався, що...
  • Я не знав, що...
  • Я зрозумів, що...

VІ. Домашнє завдання.

- Опрацювати відповідний параграф підручника, скласти кросворд про Тихий океан з використанням вивчених понять та географічних назв.

 

 

 

doc
Додав(-ла)
Луценко Тетяна
До підручника
Географія 7 клас (Чернов Б.О., Стадник О.Г., Миколів І.М.)
Додано
15 січня 2021
Переглядів
752
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку