Урок на тему: "Веди як пам'ятка індоєвропейської словесності ІІ-І тис.до н.е. Космогонічні міфи Вед, образи ведійської міфології."

Про матеріал
Матеріал допоможе повідомити про Веди як найдавнішу книгу людства; ознайомити учнів з інформацією про походження та побудову Вед, образами ведійської міфології; прочитати гімни з Рігведи;розвивати творчі здібності учнів та уміння опрацьовувати отриману інформацію; виховувати в учнів терпимість та толерантне ставлення до вірувань інших релігій.
Перегляд файлу

Урок 4

 

 

Тема: Веди як пам'ятка індоєвропейської словесності ІІ-І тис.до н.е. Космогонічні міфи Вед, образи ведійської міфології.

 

Дата:

 

Мета:

навчальна: повідомити про Веди як найдавнішу книгу людства; ознайомити учнів з інформацією про походження та побудову Вед, образами ведійської міфології; прочитати гімни з Рігведи;;

розвивальна: розвивати творчі здібності учнів та уміння опрацьовувати отриману інформацію;

виховна: виховувати в учнів терпимість та толерантне ставлення до вірувань інших релігій.

Обладнання та матеріали: мультимедійна дошка, ілюстрації до міфів.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань і формування на їх основі вмінь та навичок учнів.

 

                                                               Хід уроку

  1. Організаційний момент
  2. Актуалізація опорних знань учнів
  • Що таке релігія?
  • Які священні книги ви знаєте?
  • Що спільного у всіх релігіях?
  • Чи є подібність у священних книгах світу?

IІI. Повідомлення теми та мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.

Слово вчителя

Веди – одна із найдавніших священних книг людства. Написано Веди давньоіндійською літературною мовою – санскритом. До Вед входять 4 збірки (сам-хіти) «Рігведа» (гімни), «Самаведа» (пісні), «Яджурведа» (ритуали), «Атхарваведа». -найдавніша та найцікавіша в художньому плані; -1028 гімнів; -основне джерело для вивчення ведійської міфології.

Перегляд відео-презентації

Джерело: https://www.youtube.com/watch?v=M8xWO34ycn0

Словникова робота.

Веди (від санскр. священне знання) — найдавніші індоіранські тексти, пам’ятки давньоіндійської літератури (в індуїзмі вважаються священними, переказаними через одкровення).

Робота з підручником.

  1. Закріплення вивченого матеріалу.

Тестові завдання

1.  Веди – найдавніші пам’ятки:

А) індійської словесності;

Б) ісламу;

В) християнства.

2.  Слово «веда» на санскриті означає:

А) читання;

Б) книги;

В) духовне знання, вчення.

3.  Яке вчення стверджує, щоб жити без страждань, треба позбутися бажань:

А) брахманізм;

Б) індуїзм;

В) буддизм

4.  Рігведа- це:

А) книга заклинань;

Б) книга гімнів;

В) книга пісень.

5.  Карма -це:

А) призначення людини;

Б) відповідальність за вчинки;

В) молитовний вірш.

6.  Хто є автором ведійських текстів:

А) ріші;

Б) апостоли;

В) пророки.

Гра «Встанови відповідності»

1.Пов’язане зображення        а) Брахма 

2. Пов’язане зображення            б) Шива   

3.Пов’язане зображення  в) Вішну   

Відповідь: 1.в, 2.а, 3.б.

  1. Домашнє завдання.
  2. Опрацювати теоретичний матеріал
docx
Додано
9 вересня 2021
Переглядів
11434
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку