Урок на тему "Виготовлення листівки в стилі вінтаж" належить до циклу уроків з варіативного модулю для 10-11 класів, "виготовлення листівок"
Метою уроку є бажання пояснити учням про напрямок у квардмейкінгу такий, як вінтаж.
Урок з технологій
Тема: Виготовлення листівки в стилі вінтаж.
Мета: пояснити учням принцип створення листівок; формувати вміння працювати з папером та ножем-різаком; пояснити про напрямок у квардмейкінгу такий, як вінтаж.
Розвивати логічне мислення та просторову уяву, естетичний смак.
Виховувати любов до прекрасного, повагу до ручної роботи та праці;
Тип уроку: комбінований
Матеріали та обладнання: листок зістареного паперу, скрап-бумага, білий цупкий папір, клей, ножиці, лінійка, олівець, листівка зразок.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Привітання з учнями;
Перевірка присутніх;
Епіграф до уроку: «Велич розуму вимірюється кількістю ідей та їх поєднанням. К. Гельвецій
ІІ. Актуалізація опорних знань.
На сьогоднішньому уроці, ми з вами будемо працювати над виготовленням досить оригінальної листівки зі скрап-бумаги.
Раніше ми вже з нею працювали, дана бум ага досить оригінально виглядає на листівках, вона може бути, як основним компонентом про виготовленні листівки так і оздоблювальним елементом.
Скрапбукінг, - вид рукодільного мистецтва, який полягає у виготовленні й оформленні сімейних або особистих фотоальбомів.
Основна ідея скрапбукінгу - зберегти фотографії та інші пам'ятні речі про які-небудь події на тривалий термін для майбутніх поколінь.
Квардмейкінг – це виготовлення листівок своїми руками.
ІІІ. Повідомлення теми, мети та завдань уроку.
Отже, на цьому уроці ми з вами познайомимося більш детальніше зі стилями квардмейкінгу, і попрацюємо зі стилем вінтаж.
Тема нашого уроку: «Виготовлення листівки в стилі вінтаж.»
Основні завдання:
Розглянути стилі квардмейкінгу;
Більш детально зупинитися на стилі вінтаж;
Виготовити листівку в стилі вінтаж.
IV. Вивчення нового матеріалу.
Стилі квардмейкінгу:
V. Практична робота.
Інструктаж з техніки безпеки при роботі з ножицями
1. Працюй з добре відрегульованими і заточеними ножицями.
2. Ножиці повинні мати тупі, округлі кінці.
3. Не залишай ножиці розкритими.
4. Передавай ножиці кільцями вперед.
5. Не грай з ножицями, не підносив до лиця.
6. Використовуй ножиці тільки за призначенням.
Вступний інструктаж
Для виготовлення нашої листівки нам перш за все треба підготувати деталі.
Технологічна карта виготовлення листівки.
№ з/п |
Малюнок |
Опис |
Матеріали та інструменти |
1. |
|
Беремо стандартний листок формату А4 цупкого паперу. Змочуємо папір пакетиком заварного чаю, пропитуємо папір до тих пір, поки він не стане вологим. Розігріваємо жарову шафу до 180°С-200°С і поміщуємо папір в шафу на 5 хв. Дістаємо папір та прасуємо праскою |
Цупкий листок А4, 3 пакетики чаю, жарова шафа, праска |
2. |
|
Проводимо середню лінію. Розрізаємо листок на 2 рівні частини |
Олівець, лінійка, ножиці |
3. |
|
Вирізаємо листок білого картону розмірами 18х12.5 |
Лінійка,картон, олівець, ножиці |
4. |
|
Беремо скрап-бумагу такого ж або більшого розміру ніж білий листок. Відступаємо від верхнього краю 1 см і проводимо першу горизонтальну лінію. Далі знову відступаємо 1 см від попередньої і проводимо наступну. І так продовжуємо до завершення листка. |
Лінійка, олівець, скрап-бумага. |
5. |
|
Розмічаємо наш листок у формі цегли (проводимо вертикальні лінії через 1 горизонтальну) |
Лінійка, олівець, скрап-бумага. |
6. |
|
На розміченому листку скрап-бумаги створюємо малюнок за допомогою штампів або чорної гелевої ручки |
Скрап-бумага, чорна гелева ручка або штамп. |
7. |
|
На коричневу заготовку приклеюємо заздалегідь приготовлений білий аркуш паперу. |
Клей. |
8. |
|
Вирізаємо цеглини з листка-заготовки та приклеюємо їх на нашу листівку, не забуваючи робити пропуски біля кожної цеглини для створення ефекту цегляної стіни. При цьому звертаємо увагу на штамп намальований на скрап-бумазі. Склеюємо стіну рівно по контурах штампу. |
Клей, ножиці |
9. |
|
Оздоблюємо нашу листівку за бажанням. |
|
Заключний інструктаж
Аналіз виконаної роботи.
Обговорення типових помилок, якщо були.
Виставлення мотивованих оцінок.
VI. Домашнє завдання
Доробити листівку(написати побажання.)
VII. Прибирання робочих місць.