Українська мова
Тема: Визначення слів – назв предметів, які відповідають на питання хто? що?
Мета:
*За допомогою вчителя реагувати на усне мовлення, повторювати за вчителем рухи, жести.
Тип уроку: урок узагальнення та систематизації знань
Обладнання: іграшка Сніговик, сніговик на дошці, відео фізкультхвилинки, пальчикової вправи, каси букв, картки каліграфічної хвилинки, картинка зимового вітру, відерце зі снігом, підручник, дзвінок, олівці, втулки, сортери, планшет з резинками, кульки з Сніговиком.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
1. Гра «Дзвіночок» - всі дітки торкаються дзвіночка.
2.Привітання «Добрий день, добрий день пальчики сказали,
Ми сьогодні всіх дітей та гостей в класі привітали!»
3.Психогімнастика.
«З добрим ранком….»
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
Я вію,і мету, і дму – УУУУУУУУ!
Запам’ ятайте зиму цю – УУУУУУУУУУ!
Стоять холодні дуже дні – ІІІІІІІІІІІІ!
Мої потоки крижані – Іііііііі!
Несу дорогами сніги – Ииииии!
Все замітаю навкруги – Иииииииии!
Вправа на дихання « Подуй на сніг»
(перед уроком поставити Сніговика і накрити його білою тканиною – це буде намет.)
3. Зустріч з Сніговиком
- Привіт малята! (вітається з кожною дитиною)
4. Пальчикова вправа «Нейровправи з Сніговиком».
5. -Запис дати. Марцинкевич, Волощук- картки графомоторики
Мінченко – сортер, планшет з резинками
Кудрич - втулки
6. -Каліграфічна хвилинка. С с Сніговик (викласти слово з каси букв та записати його).
Марцинкевич – «знайди тіні»
Волощук- «виклади Сніговика»
Мінченко – планшет з резинками
Кудрич - втулки
ІV. Повідомлення теми і мети уроку.
V. Узагальнення і систематизація отриманих знань.
Сніговик перемістився на дошку і хоче вам нагадати до яких назв предметів будемо ставити питання ХТО?, до яких- ЩО?.
1.Гра «Допоможи Сніговику!»
Фізкультхвилинка
2.Робота з підручником Марцинкевич – робота в зошиті
Волощук- сортер
Мінченко – втулки
Вправа 9, 10 (ст. 76).
3. Робота з наліпками.
VІ. Підсумок уроку. Рефлексія.
1