Урок на тему "Я в суспільстві"

Про матеріал
Розробка уроку 3 клас "Я в суспільстві" Мета: сформувати в учнів поняття суспільства як єдності людських спільнот, розповісти про їх різноманітність; допомогти школярам усвідомити свою належність до українського суспільства; виховувати патріотичні почуття.
Перегляд файлу

Тема: Я в суспільстві

Мета: сформувати в учнів поняття суспільства як єдності людських спільнот, розповісти про їх різноманітність; допомогти школярам усвідомити свою належність до українського суспільства; виховувати патріотичні почуття.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

  1. -Які живі організми є на землі?
  •  Чим людина відрізняється від інших істот? (Людина є членом суспільства)
  1. «Асоціативний кущ» (на дошці)

Людина

Народжується, харчується, росте, розмовляє, дихає, міркує, плаче, розмножується, радіє, працює, спілкується, помирає.

 

III. Повідомлення теми і мети уроку

Тема нашого уроку «Я в суспільстві». Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, що таке суспільство і які  існують правила людей у суспільстві.

 

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Робота за підручником

— Що ми називаємо суспільством?   Це об’єднання людей, які взаємодіють, залежать один від одного.

— Розгляньте малюнки на с. 78. Ким є діти в різних ситуаціях?

Ми належимо до певних спільнот,  у державі ми ….громадяни……

 

2. Бесіда

— Чи погоджуєтеся ви з думкою, що жодна людина не існує сама по собі, і кожен із нас може жити лише серед людей.

-Якою людина виросла б, якщо жила б окремо від людей? (не вихованою)

- Подивіться на дошку і скажіть : хто це? (Мауглі)

- Ви пам’ятаєте про що цей мультфільм?

- Як він себе поводить в лісі?

- Чи можливо його перевиховати?

- Чи легко було б йому пристосуватися до життя в людському суспільстві ?

 

Так, не легко, йому довелося б вивчити всі правила життя в суспільстві.

Давайте ми з вами їх повторимо.

3. Вправа «Допиши речення» (роздатковий матеріал)

 

4. Робота в парі

— Прочитайте історію на с. 80 й обміркуйте.

  • Де відбувалася подія?
  • Що сподобалося дівчинці?
  • Яким чином вона захотіла придбати ці наліпки?
  • Чи правильно вона зробила?
  •  Яке правило порушила Оксана?
  • Чим, на вашу думку, завершилася ця історія?

5.«Дерево успіху».

  •  На листочках написані якості  характеру людини. Візьміть тільки ті, що можуть забезпечити успіх людині. Прикріпіть їх до нашого дерева. Прокоментуйте їх.

    Працьовитість, лінощі, старанність, уміння, егоїзм, бажання, байдужість, наполегливість, прагнення до знань, зосередженість, уважність, допитливість, впертість, рішучість, сила волі, вихованість, впевненість, боягузтво, сумління. 

 

 

6. Гра «Розсипанка»

Написане слово «толерантність» вроздріб на дошці, його потрібно зібрати.

  • Що таке толерантність? ( повага до інших)

 

7. Робота зі словником.

— Знайдіть у словничку (с. 140–141) слово толерантність. Дізнайтеся його значення.

 

Фізична хвилинка «Роби все навпаки»

- Руки вгору.                Руки вниз.

- Руки вперед.             Руки назад.

- Нахил вліво.               Нахил вперед.

- Нахил вправо.           Нахил назад.

- Правою рукою до правого вуха.

- Лівою рукою до правого вуха.

8. Вправа в групі «Чим ви схожі?»

Усі люди різняться між собою.  Кожен з нас є неповторною людиною. І нас оточують такі ж неповторні люди. —Одні мають білий колір шкіри, інші — чорний або жовтий. Одні люди високі, інші — невисокі. Одні стрункі, інші — гладкі. Люди звертають увагу на відмінності, але це не означає, що хтось є кращим за інших. Давайте ми з вами перевіримо, чи дійсно це так.

(Роздаю анкети, потім діти порівнюють відповіді)

  • У вас є однакові відповіді?

Цією вправою ми довели, що всі люди різні і за зовнішністю і за характеру, але є і багато спільного, тому не варто ображати інших. Дуже важливо сприймати людей такими, якими вони є, навіть коли їх уподобання відмінні від твоїх.

— Навчіться поважати тих, хто відрізняється від вас.

Поділіться добром з ближнім. Ви готували вироби, які можете тепер подарувати тим, хто знаходиться біля вас. І пам’ятайте: завжди  несіть людям добро.

9. Робота з підручником

— Прочитайте твердження на с. 81. Спробуйте до кожного твердження додати слово Я. Оцініть себе: якщо твердження правдиве — молодець. Ти — толерантна людина. Якщо ні — подумай, чого тобі потрібно навчитися.

V. Узагальнення й систематизація знань

1. Робота в групах

(Поділ на групи, вибирають цукерки різні за кольором, потім відповідно діляться на групи)

  • Складіть прислів’я.
  • Як ви розумієте їх?

2. Брейн – ринг «Що треба робити, щоб…».

     Бути добрим. – Робити добрі вчинки.

Бути ввічливим. – Говорити ввічливі слова.

Бути працьовитим. – Працювати.

Бути щедрим. – Ділитися з друзями іграшками, іншими речами.

Бути чесним. – Говорити правду.

Бути рішучим. – Самостійно приймати рішення і виконувати їх.

Бути товариським. – Легко спілкуватися із знайомими та незнайомими.

VІ. Підбиття підсумків. Рефлексія.

— Які правила стосунків між людьми в суспільстві ви запам’ятали?

Напишіть на листочках і приклейте на дошку.

— Яких правил дотримуєтеся?

VІІ . Домашнє завдання

С. 78–81.

 

                                               Анкета

  1. Як вас звати? ___________________________________
  2. У яку пору року ви народилися? _______________________
  3. Скільки вам років?  ____________________________________
  4. Який у вас колір очей? __________________________________
  5. Який у вас колір волосся?________________________________
  6. Який колір вам найбільше подобається?_____________________
  7. Яка страва вам найбільше подобається? _____________________
  8. Який мультфільм вам найбільше подобається?___________________
  9. Який урок вам подобається? __________________________

Чи любите ви ходити у школу? __________________________

 

Доповни  правила співіснування в суспільстві словами «не можна» або «потрібно».

----------------------------------     вміти  домовлятися.

---------------------------------     сприймати людей такими, якими вони є.

---------------------------------    руйнувати створене іншими.

----------------------------------   ображати інших.

----------------------------------    поважати думки та почуття інших  людей.

----------------------------------    брати чуже без дозволу.

----------------------------------   залишатися собою за будь-яких обставин.

------------------------------  намагатися змінити в інших те, що тобі не подобається.

-------------------------------- висміювати звичаї  та особливості життя інших людей.

 

 

Хто чисте сумління має, спокійно спати лягає.

 

Хто людям добра бажає, той і собі має.

 

Робиш добро — не кайся, робиш зло — зла й сподівайся.

 

З ким поведешся, того й наберешся.

Не одежа красить людину, а добрі діла.

 

З добрим поживеш — добре й переймеш, з лихим

зійдешся — й свого позбудешся.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Кульгейко Тетяна Борисівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
27 лютого 2019
Переглядів
6448
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку