Закріплення техніки роботи з клавіатурою. Вміння працювати з мишею. Явища природи.
Вчити працювати з комп'ютером.
Закріплювати техніку роботи з клавіатурою та вміння працювати з мишею.
Повторити і закріпити природничі знання про природу та явища природи.
Розвивати творчі здібності, мислення.
Виховувати цікавістиь до уроку інформатики.
Тема: Закріплення техніки роботи з клавіатурою. Вміння працювати з мишею. Явища природи.
Мета: Вчити працювати з комп’ютером.
Закріплювати техніку роботи з клавіатурою та вміння працювати з мишею.
Повторити і закріпити природничі знання про природу та явища природи.
Розвивати творчі здібності, мислення.
Виховувати цікавістиь до уроку інформатики.
Хід уроку.
1. Організація класу.
- Сьогодні у нас незвичайний урок. До нас завітали гості. Привітайтесь та посміхніться до них. Подаруйте посмішку один одному. А тепер сіли рівненько і приготувалися працювати. Бажаю вам успіхів і удачі!
- Погляньте, будь ласка на зашифроване слово і прочитайте його: Д Е и Р Т У
(ЕРУДИТ) 4 1 5 2 6 3
- Хто знає, що означає це слово?
(Глибоко обізнана людина в певній галузі).
- Хто бажає отримати таке почесне звання „Ерудит”?
А, щоб отримати це звання, треба добре потрудитись. То ж до роботи!
2. Очікування. (Мікрофон)
- Хочеться почути чого очікуєте ви від сьогоднішнього заняття?
(Новизни, цікавих завдань, задоволення).
3. Повторення будови комп’ютера.
- Діти, пригадайте будову комп’ютера.
- Де знаходитьбся системний блок? (діти вмикають комп’ютери).
4. Повторення правил з техніки безпеки. Ситуативні завдання.
- Діти, як ви гадаєте, чи правильно поводились учні, прийшовши на урок інформатики в комп’ютерний клас у таких ситуаціях?
а) Дуже старанна учениця, виконуючи завдання на комп’ютері наблизилася щільно до екрана монітора і стала водити пальчиком по тексту на екрані монітора.
- Чи порушила вона правила техніки безпеки? Якщо так, то які?
б) Андрійко захопився так новою грою, що просидів за комп’ютером 3 години.
- Які правила техніки безпеки порушив хлопчик?
- А зараз подивіться на екран монітора, що висвічується на ньому? (робочий стіл).
- Що зображено на робочому столі? (піктограми з написами).
- Знайдіть напис „текст” і відкрийте її. Прочитайте невеличку історію. Чи правильно ви назвали будову комп’ютера?
5. Відгадування загадок про явища природи.
а) Що це в небі так гуркоче, вогнями стріляє.
То дощем, немов з відерця землю поливає. (Гроза.)
б) Восени родився, повесні вмирає.
Взимку білим пухом землю зігріває. (Сніг).
в) Сонце вкрилося хмарками. Хтось невидимий в імлі.
Небо сірими нитками прошиває до землі. (Дощ).
-Яку загальну назву можна дібрати до слів-відгадок? (Явища природи).
6. Бліцопитування.
- Діти, пригадайте, що називається природою?
- Якою буває природа?
- Чим відрізняється жива природа від неживої?
- До якої природи ми можемо віднести явища природи? Доведіть (Метод „Прес”).
- А які ви ще знаєте явища природи?
7. Повідомлення теми і мети заняття.
- Сьогодні ми продовжимо знайомство з явищами природи. Отже тема уроку „Явища природи”.
А завдання нашого заняття такі:
- Закріпити техніку роботи з клавіатурою.
- Закріпити вміння працювати з мишею.
- Повторити і закріпити природничі знання.
8. Робота з комп’ютером.
а) пояснення вчителя з елементами бесіди.
- Працювати ми будемо з програмою „ Явища природи”. Знайшли піктограму з написом „2-4 клас”. Навели стрілку-вказівник миші і натиснули ліву кнопочку двічі. Відкрилися „Сходинки до інформатики”, навели стрілку на „3-4” і зайшли в програми 3-4 класів. Відшукали програму „Явища природи” навели стрілку і натиснули один раз.
б) демонстрація роботи програми „Явища природи”.
-На екрані монітора ви бачите кросворд. На початку кожного зашифрованого слова стоїть знак питання. Наведіть на нього курсор і натисніть лівою кнопкою. В верхньому лівому куточку висвітиться загадка, яку вам треба відгадати. І так продовжуєте, поки не відгадаєте всі загадки.
в) практична робота учнів. (через 7 хвилин вправи для очей).
- Прочитайте виділені слова. Підберіть до них загальну назву.
- Яка зараз пора року?
- Які явища природи характерні для весни?
9. Релаксація.
- Заплющіть очі. Розслабте м’язи. Уявіть себе на березі океану. Багато води. Повіває легенький вітерець. Ви вдихаєте свіже повітря. Простежте очима за хвилею. Вона ніжно гойдає вас. А над вами чисте, прозоре, блакитне небо. Стоп. Повільно розплющіть очі. Вправіи для очей.
10. Закріплення знань. Завдання для Розумників і Розумниць.
а) - Діти, пригадайте тему сьогоднішнього заняття.
- Які явища природи ви запам’ятали?
б) Дискусія.
- Як ви вважаєте, що приносять нам явища природи користь чи шкоду?
І гр. доводить, що шкоду;
ІІ гр. – що користь.
11. Підсумок уроку.
- Наше заняття наближається до кінця. Я вдячна вам за роботу.
- Чи справдились ваші очікування?
- Чи сподобалось вам заняття?
- Що, на вашу думку, було найцікавішим?
- Яке завдання викликало у вас труднощі?
- Але з усіма завданнями ви справилися. Молодці! Ви добре засвоїли матеріал сьогоднішнього заняття. Я вами задоволена. Спасибі вам за роботу. Всі ви заслужили почесне право називатися „ерудитами”. І тому нагороджуєтесь ось такими медалями.
1