Музичне мистецтво
4 клас до підручника Л.Масол , О.Гайдамака, О.Колотило.
Тема: Національні мотиви в мистецтві кримських татар та греків. Кримськотатарська колискова «Менім улим батир». Народна пісня у виконанні Джамали. Танець «Емір Джелял Хайтармаси». Виконання пісні Л. Джемалянінової, М. Пгач та Н.Кононенко «Дружба і достлук».
Мета: Формування міжпредметної естетичної компетентності. Розширити знання про музичне мистецтво .Ознайомити з особливостями національних мотивів в мистецтві кримських татар та греків; формувати вміння висловлювати ставлення до переглянутих творів мистецтва. ; поняття про ритм в природі та мистецтві. Виховувати повагу до народів інших національностей.
Обладнання: дитячі народні інструменти, цеглинки LEGO, баян, фізична карта.
Хід уроку
І. Вступна частина
1.Музичне вітання.
- Продзвенів дзвінок,
Починаємо урок.
-Добрий день вам, діти!
-Добрий день!
-Добрий день вам, друзі!
-Добрий день!
Добрий день присутнім!
Добрий день!
2. Розспівка
- Щоби нам навчитися співати….
- Тут і там….
3.Вправи для розвитку дихання
-Надуваємо кульку;
- гасимо свічечку;
-спускаємо кульку;
-вправа «Метелик»;
- повільно вдихаємо, рахуючи до 1,2,3,4…10.
4. Ритмічна вправа з цеглинками LEGO .Робота в парах.
5. Гра на дитячих музичних інструментах. Робота в групах.
Музична фізкультхвилинка.
ІІ. Основна частина
1.Повідомлення теми та завдань уроку.
2. Вивчення нового матеріалу.
-Гра «Подорож до Криму»;
-робота з картою;
- бесіда про колискові пісні;
-слухання колискової «Менім улим батир»;
-гра «Вислови враження»;
-слухання народної пісні у виконанні Джамали;
-бесіда про виконання пісні;
3.Робота над вивченням пісні Л.Джемалянінової, М.Пгач та Н.Кононенко «Дружба і достлук».
-бесіда за змістом пісні;
-робота над вивченням пісні.
4.Хореографічна грамота
-перегляд танцю «Емір Джелял Хайтармаси».
-бесіда про національні танці кримських татар.
ІІІ. Заключна частина
-У чому особливість мелодій кримських татар.
1.Самооцінювання
-квітка вражень від уроку;