Тема. Написання великої букви Р. Письмо складів, слів і речень з вивченими буквами. Розвиток зв’язного мовлення (Посуд)
Мета. Ознайомити учнів з великою рукописною буквою Р; навчити її писати. Формувати вміння писати склади і слова з великою буквою Р. Удосконалювати вміння орієнтуватися в сітці зошита, списувати речення.
Розвивати спостережливість, мислення, мовлення, вміння порівнювати і робити висновки. Формувати компетентність спілкування рідною мовою, соціальну і здоров’язбережувальну компетентності. Виховувати охайність, старання, прагнення до чистоти, бажання допомагати дорослим.
Обладнання: таблиця-зразок написання букви, малюнок із зображенням рака, предметні малюнки із зображенням посуду, розмальовки із зображенням каструлі, «чарівний» мішечок, предмети дитячого посуду, цеглинки Lego.
Тип уроку: комбінований.
Освітні галузі: мовно-літературна, соціальна, здоров’язбережувальна, природнича.
Хід уроку
I.Організація класу
Емоційне налаштування на урок.
Доброго ранку! Доброго дня!
Хай плещуть долоньки, тупають ніжки,
Працюють голівки і сяють усмішки.
Доброго ранку! Доброго дня!
Бажаєте ви, бажаю вам я!
II.Актуалізація опорних знань
Ра-ра-ра – ми побачили крота.
Арк-арк-арк - ми поїдем в зоопарк.
Ро-ро-ро – помандруєм на метро.
Ру-ру-ру – в зоопарку кенгуру.
Ру-ру-ру – риє кріт собі нору.
Рі-рі-рі – подивись, жираф вгорі.
Ру-ру-ру – заєць обдира кору.
Ра-ра-ра – закінчилась наша гра.
Червона цеглинка – велика буква; зелена цеглинка – маленька буква.
Рая, річка, Рекс, ручка, Роман, радість, роса,равлик, Руслан, рослина, роса, Рим, рис.
III.Повідомлення теми і мети уроку
IV.Вивчення нового матеріалу
Рак ранесенько проснувся,
В черевики гарні взувся,
І без тата, і без мами
Прогулявся між корчами.
Промовляння скоромовки разом, в парах.
(Малюнки вивішуються на дошці).
Рибка
Рибка плава у водиці,
Рибці весело гулять.
Вона хвостиком махнула,
Попливла, що не впіймать.
Перетворюємо на рибку долоньки. Імітуємо рухи рибки.
Виринай – но, рибко, близько, (Колові рухи руками)
Розсипай – но срібні бризки, (Махи кистями рук)
Щоб зловити карася, (Схопити руками рибку)
Карася, як порося! (Руки широко в сторони)
V.Розвиток зв’язного мовлення
1. Відгадування загадок.
Довгий носик, ручку має,
Всіх нас чаєм напуває. (Чайник)
Закидай мене в продукти,
Наливай в мене води,
Підігрій мене на пічці –
Я обід зварю тобі. (Каструля)
Буваю глибока, буваю мілка,
Буваю велика, буваю мала.
То борщику, то кашки повна. (Тарілка)
Сама не їм, а всіх годую. (Ложка)
Щоб підсмажить їжу швидко,
Нам потрібна… (Сковорідка)
2. Гра «Чарівний мішечок». Робота в групах.
У мішечку іграшкові предмети посуду. Діти по черзі торкаються одного предмета, називають його. Дістають предмет із мішечка, демонструють всім.
Кожна група обирає два предмета.
Завдання: скласти речення про призначення предмета.
3.Гра «Так чи не так?»
- Чи запам’ятали ви назви предметів посуду?
- Це склянка?
- Так, це склянка.
- Це глечик?
- Ні, це миска.
- Суп наливають у блюдце?
- Ні, суп наливають в тарілку.
- Борщ їдять виделкою.
- Ні , борщ їдять ложкою.
- Котлети смажать у каструлі?
- Ні, котлети смажать у сковорідці.
4.Робота в зошитах (с. 49)
* Записати назву «зайвого» предмета в кожному рядку.
* Обвести предмет, запакований у подарунку. Назвати його.
* Допомогти гончареві розписати вироби.
5.Робота над віршем.
- Послухайте вірш.
- Поміркуйте, чи правильно робить хлопчик.
Мама супу із каструлі налила,
Мама ложку вередулі подала.
Хочу суп з тарілки пити! –
І руками обома
Він тарілку підніма.
6.Гра «Можна – не можна» (Цеглинки Lego)
Синя цеглинка – можна; червона – не можна.
VI.Підсумок уроку. Рефлексія.