Урок "Народний рух України за перебудову"

Про матеріал
Завдання до уроку підходять для використання під час змішаного та дистанційного навчання Тема. Народний рух України за перебудову Мета: з’ясувати дату проведення першого з’їзду Народного руху України за перебудову; визначити головну мету НРУ; проаналізувати програму НРУ; охарактеризувати значення діяльності НРУ; розвивати увагу, пам'ять, мислення, вміння аналізувати та робити висновки; удосконалювати навички роботи в парах, малих групах, вміння працювати з текстом підручника та Інтернет-ресурсами; формувати повагу до історичного минулого України.
Перегляд файлу

E:\«Історія-України-профільний-рівень»-підручник-для-11-класу-авт.-Власов-В.-С.-Кульчицький-С.-В.-2019.pngКонспект уроку

з історії України

для 11-го класу

Підготувала учитель історії

Вистороп Тетяна Василівна

Тема. Народний рух України за перебудову

Мета: з’ясувати дату проведення першого з’їзду Народного руху України за перебудову; визначити головну мету НРУ; проаналізувати програму НРУ; охарактеризувати значення діяльності НРУ; розвивати увагу, пам'ять, мислення, вміння аналізувати та робити висновки; удосконалювати навички роботи в парах, малих групах, вміння працювати з текстом підручника та Інтернет-ресурсами; формувати повагу до історичного минулого України.

Очікувані результати. Після уроку учні/учениці зможуть:

  • називати дати, пов’язані з темою уроку;
  • застосовувати та пояснювати на прикладах терміни та поняття;
  • визначати головну мету Народного руху України за перебудову;
  • аналізувати програму НРУ;
  • характеризувати значення діяльності НРУ.

Тип уроку: комбінований.

Обладнання: підручник, історична карта, мультимедійна презентація, роздатковий матеріал, ілюстративний ряд до теми, відеоролик.

Хід уроку

  1. Організаційна частина.
  2. Перевірка домашнього завдання. Актуалізація опорних знань.
  1. Робота в парах.
  • Розгляньте та проаналізуйте «Хмаринку слів».

E:\Работа\Підготовка до уроків\11 клас\Іст. України\4. Відновлення незалежності України\6. Народний рух України за перебудову\Неформальні організації.jpg

  1. Доберіть до неї заголовок. Свій варіант аргументуйте.
  2. Підкресліть різними кольорами слова, терміни, дати та поняття, які відносяться до Львова та Києва. Коротко прокоментуйте результати.
  1. Робота в малих групах.

E:\Работа\Підготовка до уроків\11 клас\Іст. України\4. Відновлення незалежності України\6. Народний рух України за перебудову\Вправа Співвіднесіть.png

  1. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми та мети уроку.
  1. Ребуси.
  • Розшифруйте ребуси.
  • Зі слів-відгадок сформулюйте тему нашого уроку.

    

(Народний рух України за перебудову)

  • Висловіть припущення, про що саме буде йти мова на уроці.
  1. Вивчення нового матеріалу.
  1. Робота з текстом підручника. (с. 184 – 185)
  • Опрацюйте матеріал підручника та сформулюйте три-чотири речення, які виділяють головну думку.
  • Коли відбувся перший установчий з’їзд НРУ?
  • Хто очолив НРУ? (І. Драч)
  • За що саме виступали представники Народного руху України за перебудову?
  • Чому ж, на вашу думку, організація не обрала назву «Народний рух України за незалежність?
  1. Робота в парах.
  • Опрацюйте фрагмент історичного джерела та знайдіть відповідь на питання «Чому ж у назві руху не звучало «за незалежність»»?

Зі спогадів одного з фундаторів Руху Сергія Головатого.

«Коли ми збиралися на засідання, обговорювали документи – страху не було. Та й у повітрі не висіло, що щось може статися, бо робилося відповідно до тої атмосфери, яка існувала у всьому Радянському Союзі, особливо за підтримки Горбачова. Бо і перша ж назва – для нас було зрозуміло, що ми напишемо «за перебудову», щоб нас не тягали… Ми за перебудову, за те, що Горбачов проголосив!» –

«Давайте напишемо «за перебудову» – і нас не будуть довбати і не будуть цькувати. А коли напишемо «за незалежність» – ми собі закриємо шлях, – додає Головатий. – І Чорновіл, і Лук’яненко виступали (за незалежність) – це було не просто в повітрі, це було проголошено! Просто в документах це не можна було написати, бо нас би не зареєстрували в Радянському Союзі».

  1. Перегляд відеоролику.
  • Перегляньте відеоролик.

https://www.radiosvoboda.org/a/30149999.html#player-start-time=16.869292

  • Що скандують учасники з’їзду? («Єдність»!)
  • Про що це свідчить?
  1. Робота в парах.
  • Опрацюйте історичне джерело на с. 185 підручника.
  • Сформулюйте 1-2 запитання до тексту джерела.
  • Які політичні ідеї сформульовано у програмних документах новоутвореної організації?
  1. Перегляд відеоролику.
  • Перегляньте відеоролик.

https://www.youtube.com/watch?v=u1WOUj5LGHU

  • Пригадайте, яка визначна подія в історії України відбулася 22 січня? (Акт Злуки; День Соборності)
  • Яку річницю Соборності України відзначили «Живим ланцюгом»? (71)
  • З якою метою була проведена акція?
  • Про що, на вашу думку, свідчить така масовість даної акції?
  1. Робота з історичними джерелами (с. 186 підручника).
  • Опрацюйте історичні джерела за запитаннями.
  • У чому номенклатура вбачала загрозу рухівців?
  • Доведіть або спростуйте, що влада боялася Руху та намагалася йому перешкодити.
  1. Узагальнення та систематизація знань.
  1. Робота в парах.
  • На основі отриманої інформації заповніть таблицю.

Народний рух України за перебудову

Рік створення

1989

Очільник

Іван Драч

Ідеологія

консерватизм, правоцентризм, націонал-демократія

Мета

Незалежність України і будівництво демократичної держави

Характер діяльності

Мирний

Основні заходи

Організація мітингів; «живий ланцюг» 22 січня 1990 р.

Значення діяльності

Підписання «Акту Незалежності України» 1991 року.

  1. Підсумки уроку.
  1. Вправа «Відправ повідомлення».
  • Поділіться враженнями від уроку, «відправивши повідомлення» у групу нашого класу.

E:\Работа\Підготовка до уроків\11 клас\Новая папка\Рисунок4.pngE:\Работа\Підготовка до уроків\11 клас\Новая папка\Рисунок3.pngE:\Работа\Підготовка до уроків\11 клас\Новая папка\Рисунок2.pngE:\Работа\Підготовка до уроків\11 клас\Новая папка\Рисунок1.pngE:\Работа\Підготовка до уроків\11 клас\Новая папка\Рисунок5.png

  1. Інструктаж з домашнього завдання.
  1. Опрацювати матеріал підручника на с. 184 – 186 підручника.

 

docx
Додано
1 жовтня 2020
Переглядів
1821
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку