Бердичівська міська гуманітарна гімназія №2
Урок навчання грамоти (читання)
1-А клас
Підготувала і провела
вчитель початкових класів Бовсуновська А.Л.
Тема: закріплення звукового значення букви «Б».
Мета: закріплювати знання учнів про звукове значення букви «Б»; удосконалювати навички звукового аналізу слів;
формувати навички читання слів, складів. Речень з буквою «Б».
Розвивати образне мислення, уяву, мовлення учнів, уміння працювати в парах, групах. Збагачувати словниковий запас слів дітей.
Виховувати бажання допомагати один одному, дбайливе ставлення до тварин.
Обладнання: зображення лікаря Айболитя, схема-карта подорожі, картки для роботи в групах, ТЗН, серветки.
Хід уроку
Запрошую вас
У казкову подорож
До неї відкриється вхід через мить
З увагою, активністю та працелюбністю
У світ цей чарівний
сміливо ступіть.
Діти, ви любите казки? Напевно у кожного із вас є улюблені казкові герої. Сьогодні я отримала повідомлення, що одному із них потрібна наша допомога. Хто ж цей герой? Відгадайте загадку і ви дізнаєтесь про нього.
Бережіться хвороби різні:
Грип, ангіна і бронхіт.
Всіх на бій вас викликає
Добрий лікар …… (Айболить)
Він хоче потрапити в Африку. Там захворіли тварини. Але разом з телеграмою від тварин він отримав звуковий лист. Послухайте його.
Звучить запис
Чи готові ви йому допомогти? Ось наша карта подорожі. Якщо ми виконаємо всі завдання,то Айболить неодмінно вилікує хворих тварин.
Та злий вітер став на перешкоді подорожі. Давайте заспокоїмо його і промовимо чарівну скоромовку
Працювати добре зможемо
Лікарю ми допоможемо.
Вітер заспокоївся, але попереду нас чекає ще одне завдання. Щоб потрапити в Африку нам потрібний корабель. Корабель попливе лише тоді, коли ми скажемо, який звук чуємо всередині слова корабель. Що ви про нього знаєте?
Спробуйте скласти ланцюжки слів, змінюючи лише одну букву.
Б |
А |
К |
|
|
|
|
Б |
У |
К |
|
|
|
|
Б |
І |
Й |
|
|
|
|
Б |
А |
Л |
|
|
|
|
Б |
И |
К |
|
|
|
|
Шлях відкрито і ми можемо сміливо вирушати далі. Та раптом Айболить побачив, що зникли ключі від валізи, в якій він тримав ліки для хворих тварин. Це була робота злого Бармалея, він заховав їх, але погодився повернути лише тоді, коли ви, діти, зможете прочитати йому, що на цій валізі написано.
Т Л Е К А Б И Т |
Диференційоване завдання. Звуковий аналіз слів.
I в. Росте вона вниз головою, Не в літню пору, а зимою. ( бурулька) Червоний я на вроду, В борщ прийшов з городу. ( буряк)
|
|
II в. Бум-бум-бум! Бам-бам-бам! Вибиває …….( барабан)
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
- Ключі ми отримали і всі ліки тепер Айболить зможе дістати з валізи. Вирушаємо в путь океаном. На нашому шляху лежить невеличкий острів. Там живуть дракони. Вони не бажають пропускати Айболитя далі. Дракони приготували вам завдання.
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2. Гра «Прочитай, запам’ятай» |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Ба…(рогате); Бул..(смачне); Зеб…(смугасте).
|
|
Бан со Ба ка Тру ти
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Яке слово зайве? Чому? |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Попереду ми бачимо острів. Тут живуть носороги. Вони не бажають пропускати Айболитя далі. А приготували ще одне завдання.
3.Робота за букварем с.101
Читання речень вчителем з логічним наголосом. Словникова робота ( малюнки)
I етап |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 в. Прочитати пошепки перше речення, відшукати трискладові слова. Одне з них надрукувати на планшеті ( бегемот). |
|
2 в. Читають з учителем перше речення, виділяють злиття.
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
П Е Р Е В І Р К А |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Читання вчителем речення з логічним наголосом. Словникова робота (малюнки). |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
II етап |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Прочитати пошепки друге речення, з будь-яким словом скласти своє речення, надрукувати схему на планшеті. |
|
Прочитайте друге речення. Знайдіть односкладове слово, надрукуйте його на планшеті |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
П Е Р Е В І Р К А |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Читання вчителем речення з логічним наголосом. Словникова робота (малюнки). |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
III етап |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Прочитати пошепки третє речення, знайти найдовше слово, дібрати до нього «слова-родичі» |
|
Прочитати третє речення, з будь-яким словом скласти своє речення, надрукувати схему на планшеті. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
П Е Р Е В І Р К А |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
IV етап |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Відшукати слова, в яких є м’які приголосні, утворити ласкаво-пестливі слова. |
|
Прочитати друге речення, дібрати до слова береза «слова - родичі» |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
П Е Р Е В І Р К А |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
С П І Л Ь Н Е З А В Д А Н Н Я Читання речень окремими учнями вголос невеликими частинами, решта уважно стежать. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4. Творче завдання. - Ми вже підпливли до Африки. Н а березі сидить хижий крокодил. Він приготував два завдання для нас. Потрібно дібрати до слова «мовознавство» синонім. В цьому нам допоможе кросворд. Нам потрібно дібрати до слів синоніми. Робота над кросвордом.
|
Чи правильно проілюстровано фразеологізм ТОЧИТИ ЗУБИ? Якщо ні, то поясніть чому. (малюнок)