Навчання грамоти (читання)
Тема:Буква Іі. Звук [і].
Мета: ознайомити учнів зі звуком [і]; вчити друкувати її, вчити будувати речення зі службовим словом і; формувати компетентність спілкування; виховувати інтерес до навчання.
Обладнання: дошка, склади ,роздатковий матеріал, буква І, фішки.
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку
1.Вступна частина
1.Організаційний момент
Час урок нам починати
І знання хутчіш збирати.
2.Бесіда
-Які букви ми вже вивчили?
Які це звуки?
3.Робота в парах «Знайди букву»
Букви намальовані на листку «хаотично». Обвести тільки правильно написані літери. Кожен учень обирає собі колір олівця самостійно.
2.Основна частина
1. Робота над загадкою
В нас зимою білим цвітом
Сад зацвів,неначе літом.(Іній)
2.Словникова робота
-Що означає слово іній?
3.Звуковий аналіз слова іній.
4.Вивчення чистомовки
І-і-і- птахи(вгорі),
А-а-а- малюю (сама).
5.Друкування літери
- в повітрі за вчителем;
- на своїй долонці пальчиком;
-у зошиті.
6.Вправа «Пальчикова гімнастика»
Імітуємо гру на барабані
7. Читання літер
ІАУОИ
Іуоиа
ІОАУИ
Іиуао
8.Фізкультхвилинка
Повторюємо рухи за вчителем промовляючи лічилку.
Раз, два-дерева,(хитаємо руками імітуючи вітер, що хитає гілки)
Три, чотири – вийшли звірі,(імітуємо рухи тварин)
П’ять, шість – пада лист, (Показуємо , як опадає листя)
Сім, вісім – птахи в лісі, (імітуємо політ пташки)
Дев’ять, десять – це сунички, підвели червоні личка. (показуємо,як збирають ягоди)
9.Гра «Придумай слово»
Який ряд придумає більше слів зі звуком [і] на початку слова. Слова записуємо на дошці.
Ірис,іриска,індик,Індія,іграшка,Іванка,Іван,Ілля…
10.Робота з реченням
-Іноді, ми використовуємо букву І , як самостійне слово в реченні . Воно допомагає сполучати слова , тому і назву йому дали сполучне слово.
Дівчатка і хлопчики сидять за партами.
Сонце і хмари зараз на небі.
-Складаємо декілька речень використовуючи цей сполучник.
11.Вправа «Рефлексія»
Обвести І по шаблону на папері і розфарбувати літеру.
3.Заключна частина
1.Бесіда
-Яку літеру ми сьогодні вивчили?
Який звук вона позначає?
2.Вправа «Руку вгору»
Якщо вам сподобався урок, то підніміть руки вгору і поплескайте в долоні.