ТЕМА: Письмо великої букви М.
МЕТА: Вчити учнів писати велику букву «ем», поєднувати її з вивченими буквами;
формувати вміння виключати зайве, аналізувати, синтезувати;розвивати уважність, вміння списувати слова з друкованого шрифту, працювати в парах, в парах змінного складу, великих групах; виховувати в дітей почуття любові до
матері.
ОБЛАДНАННЯ: картки з моделями слів, малюнковий план уроку, індивідуальні картки зі словами,тренажери букв,зразок писаної і друкованої букви «ем»,
ТИП УРОКУ: комбінований.
Хід уроку.
I. Організаційний момент.
Прогнозування уроку.
-Яким ви хочете бачити наш урок?
II. Актуалізація опорних знань.
1. Загадка.
Вдень у небі гуляє,
а ввечері на землю сідає.
(Сонце.)
2. План уроку.
3. Мовна розминка.
-Коли чуєте слово «сонечко», що чи кого уявляєте?
-Яка у кожного з вас мама?
Мама – символ усього найкращого, найдобрішого, найсвятішого.
Мама – найдорожче слово в світі. У дні важкі і дні на щастя щедрі –
вона завжди з тобою.
-Капітани, отримайте моделі слів, об’єднайтеся у групи, доберіть
слова.
[ = 0 – ] , [ - 0 - ] , [ - 0 - 0 - 0 ] .
(Після сигналу (дзвіночка) всі сідають, а капітани виходять до
дошки.)
-Наша група дібрала слова…
-Хто бажає попрацювати в діалозі про те, що вчили на минулому
уроці?
III. Робота над новим матеріалом
м н М в Л в і І и Н а у о А у
(А – велика, і – друкована, М – не вчили.)
-Для чого велика буква «ем»?
Микола Марія Мотря Микита Марина Максим Михайло Мирослава Мирон
-Хто вже вміє, прочитає разом зі мною слова, а хто вчиться – пізна –
вайте вивчені букви.
-Що спільне для цієї групи слів?
-На які групи можна розподілити ці слова?
1. Повідомлення теми і мети уроку.
Тема нашого уроку: письмо великої букви М та з’єднань з великою буквою М.
2. Підготовчі вправи.
-Будь ласка, в повітрі « напишіть» велику букву, яка позначає звуки [л ], [л']; малу букву, що позначає звук [и ]; малу букву, що позначає звук [м ].
-Пізнайте букву за описом.
Від верхньої рядкової лінії ведеться пряма похила лінія, яка біля
нижньої рядкової заокруглюється праворуч, потім ставиться одним
дотиком до паперу крапка над першим елементом. (і).
Діти розглядають гілочку дерева у вигляді друкованої букви М.
-Яка це буква М?
-А ми напишемо писану.
Діти розглядають таблицю з буквою М.
-Із скількох елементів складається велика буква М?
-Чим відрізняється друкована буква «ем» від писаної?
-Попрацюйте в парі. Спробуйте сконструювати велику букву М.
(Діти з частин «конструктора» викладають велику букву М.)
-Ви робили так? (Декілька разів вчитель викладає невірно.)
-Дякую, що навчили мене. Тепер я вас буду вчити.
3. Пояснення вчителем письма великої букви М.
-Починаємо писати велику літеру трохи вище нижньої рядкової лінії, рухом вниз. Заокругливши біля нижньої рядкової лінії
праворуч, піднімаємось вгору до верхньої міжрядкової. Потім, не
відриваючи руки, проводимо вниз пряму похилу лінію, біля нижньої
рядкової заокруглюємо праворуч і ведемо вгору до міжрядкової
лінії. Знову ж, не відриваючи руки, проводимо пряму похилу вниз
до нижньої рядкової, де заокруглюємо праворуч.
-Під рахунок це буде так: раз-і, два-і, три-і.
4. Тренувальні вправи.
-«Напишіть» разом зі мною в повітрі.-«Напишемо» лівою рукою в повітрі.
-«Пишемо» одночасно двома руками. Напишіть в тренажері 10 разів.
Фізкультхвилинка.
5. Робота в прописі.
-Яка з букв написана найправильніше? Чому?
-Під час письма враховуйте ширину, висоту, нахил букви М.
-У 2-му рядку напишіть велику букву М.
-Напишіть велику букву М на листочку-сонечку.М
- Заплющіть очі, «напишіть» букву М кінчиком носа, правим
плечем.
-У 3-му рядку напишіть стільки М, скільки у вас пальців на одній
руці, скільки вікон у класі.
-Обміняйтесь зошитами, знайдіть «букву-королеву», одягніть їй
корону.
6. Продовження роботи в прописі.
-Яке з’єднання? (Нижнє.)
-Напишіть стільки разів, скільки у кожного з вас очей.
-Дивіться, яке з’єднання. -Напишіть стільки разів, скільки у вас рук.
-Яке з’єднання? (Верхнє.)
-Доберіть слова із таким складом.(Мурка, Мухтар, Мухіна…
-Напишіть до кінця рядка.
IV. Закріплення вивченого матеріалу.
1. Робота в парах змінного складу.
мама мило лимони малина
V. Підсумок уроку.
1. Гра «Продовж речення».
- Найбільш мені запам’яталося на уроці…..
-Найцікавішим на уроці було….
-Я розповім вдома про….
Я навчився….
Я дякую уроку за….