1
18.11.2022
Тема. Дія додавання. Назви компонентів і результатів дії додавання.
Мета: ознайомити з назвами компонентів дії додавання; розширювати словниковий запас; розвивати логічне мислення, пам'ять, увагу школярів; виховувати інтерес до уроків математики.
Завдання: повторити раніше вивчений матеріал: вивчити назви компонентів дії додавання; навчитися правильно читати приклади на дію додавання; забезпечити фізичний розвиток через використання фізкультхвилинок;
Тип уроку: комбінований урок.
Методи та прийоми: метод вправ, робота в парах, метод гри, незакінчене речення, рефлексія.
Обладнання: намальоване сонечко та хмарки, картки з цифрами, цеглинки LEGO, цифри на магнітах, малюнки до задач.
План уроку
1) Робота з Lego (письмово)
2) Робота в парах
3) Робота з геометричним матеріалом.
Хід уроку
І.Організаційний момент.
– Діти, сьогодні у нас особливий урок – до нас завітали гості. А гостям завжди ми раді. Давайте привітаємо наших гостей.
ІІ. Актуалізація опорних знань. Мотивація навчальної діяльності.
Встало сонечко давно,
Зазирнуло у вікно.
На урок час поспішати
Математику вивчати.
Отже не будемо гаяти часу і дізнаємося про перше завдання.
1. Математична розминка.
1. Порахувати від 1 до 10; від 10 до 1 – кількісною лічбою.
― Який сьогодні день тижня?
― Який він по порядку?
― А який сьомий день тижня?
2. Гра «Мовчанка» (відповіді показують на карточках, піднімаючи певне число).
― Яке число наступне після числа 9?
― Показати сусідів чисел 9?
― Я задумала число, воно складається із 1 і 3.
― Яке число стоїть між числами 4 і 6? (5)
3.Каліграфічна хвилинка.
Навкоси його кладу.
Ручку я ось так тримаю.
Сяду рівно, не зігнусь.
Буду я писати гарно,
До роботи я берусь!
- Візьміть олівець і обведіть цифру, яку ви найкраще написали.
4.Веселі задачі.
1. Каже мати – квочка:
В мене два синочка
І три гарненькі дочки.
Скільки ж діток в квочки? (2+3)
2. Три веселі киці
Грались на травиці.
Рижик теж до них прибіг.
Скільки кошенят усіх? (3+1)
3. На травиці біля хати
Метушаться цуценята.
Троє білих наче сніг,
троє чорних. Скільки всіх? (3+3)
Добре впоралися і з цим завданням, отже знімаю третю хмаринку.
5.Порівняння чисел в межах 6.
1 .. 9 2 .. 4 5 .. 5 5 .. 10 8 .. 8 6 .. 2
Фізкультхвилинка
ІV. Повідомлення теми і мети уроку.
V. Вивчення нового матеріалу.
VІ. Закріплення вивченого матеріалу.
А зараз на прохання наступної хмаринки ми попрацюємо з нашими цеглинками лего. За допомогою цеглинок лего ми складемо і розв’яжемо приклади на додавання.
-Хмаринка задоволена вами і я її знімаю. Знімаємо шосту хмаринку.
Наступна хмаринка хоче з нами погратися.
Гра називається «Не помились»
Кожному на парту я кладу ось такий листочок, на ньому написано декілька прикладів. Пропоную попрацювати з вашим сусідом по парті. Обчисліть приклад, обведіть червоним олівцем 1-ий доданок, зеленим 2-ий доданок, а суму підкресліть.
Хмаринка задоволена вами і я її знімаю.
5. Робота з геометричним матеріалом. Гра «Хатка»
У гайочку біля річки
Будемо гуляти,
І хатинку-веселинку
Будем будувати.
Чудово! Можна знімати останню хмаринку.
- Як же гарно стало в нашім класі! Як ясно засвітило наше Сонечко!
Воно вам щиро дякує за роботу на уроці, за звільнення від хмаринок, що заважали йому сяяти.
Давайте розповімо йому що ми сьогодні вивчили нового?
Фізхвилинка.
VІІ.Підсумок уроку. Рефлексія.
― Як називаються числа, які додають? (Доданками).
― Як називається результат дії додавання? (Сумою).
― Яке завдання вам найбільше сподобалось?
-А зараз ми усі разом покажемо з який настрій в кінці уроку.
Якщо ви вважаєте, що у вас все вдалося і ви активно працювали на уроці покажіть зелену цеглинку. А якщо ви вважаєте, що у вас були помилки, але їх виправили покажіть жовту цеглинку.
Перешкоди подолали,
Всі ви добре працювали,
На уроці відповідали.
Тож скажу вам у кінці:
Першокласники мої-молодці!