Урок "Ні шкідливим звичкам!"

Про матеріал
Заняття спрямоване на закріплення знань учнів про корисні та шкідливі звички, спонукання до здорового способу життя.
Перегляд файлу

                                Конспект заняття

  • «Ні шкідливим звичкам!»

Мета:

  • формувати у дітей уявлення про шкідливі та корисні звички;
  • розвивати вміння робити правильний вибір у життєвих ситуаціях;
  • виховувати відповідальне ставлення до власного здоров’я.

Обладнання:
картки із ситуаціями, фломастери, ватмани, наліпки, картки із словами «корисна звичка» / «шкідлива звичка», смайлики для оцінювання, клей.

 

  •                                                     Хід заходу
    • 1. Організаційний момент (2 хв)

Вчитель:
Доброго дня, діти! Сьогодні ми поговоримо про дуже важливу тему — наші звички.
Адже звички можуть бути добрими друзями, а можуть стати небезпечними ворогами.   Але спочатку — невеличка гра.

  • 2. Гра-розминка «Так чи Ні» (5 хв)

Учитель називає звички. Якщо вона корисна — діти плескають у долоні.
Якщо шкідлива — тупають ногами.

Приклади:

  • чистити зуби
  • гризти нігті
  • мити руки перед їжею
  • довго сидіти за телефоном
  • займатися спортом
  • лягати спати дуже пізно
  • їсти багато солодкого

 

 

Підсумок:

— Бачите, як легко інколи розпізнати шкідливу звичку!

  • 3. Бесіда «Що таке звичка?» (5 хв)

Вчитель запитує:

  • Як ви розумієте слово звичка?
  • Які корисні звички ви знаєте?
  • А які шкідливі?

Учитель записує відповіді дітей на дошці у дві колонки:

Корисні звички | Шкідливі звички

  • 4. Моделювання ситуацій (10 хв)

Учитель ділить клас на невеликі групи.

Кожна група отримує картку із ситуацією.

  • Приклади ситуацій:

1 ситуація
Твій друг не хоче мити руки перед їжею.

2 ситуація
Однокласник пропонує весь урок гратися телефоном.

3 ситуація
Друзі кажуть:
— Давай краще не робити зарядку, а подивимося мультики.

4 ситуація
Хтось звик їсти багато чіпсів і солодощів.

Завдання:

  • обговорити ситуацію;
  • розіграти маленьку сценку;
  • показати правильне рішення.

Після виступів клас обговорює:
— Чому це рішення правильне?

  • 5. Елемент диспуту «Чи може шкідлива звичка з’явитися непомітно?» (5 хв)

Учитель ставить питання:

— Чи може шкідлива звичка з’явитися непомітно?
— Як це відбувається?

Діти висловлюють думки.

Підсумок учителя:

Шкідливі звички часто починаються з маленьких дій:

  • «один раз»
  • «нічого страшного»
  • «усі так роблять».
    • 6. Групова практична робота «Плакат здорових звичок» (10–12 хв)

Учні працюють у групах.

Кожна група отримує ватман і фломастери.

Завдання:
Створити плакат:

  • «Ми обираємо здоров’я!»

На плакаті можна:

  • намалювати корисні звички;
  • написати правила здорового життя;
  • додати гасла.

Приклади гасел:

  • «Чисті руки — запорука здоров’я»
  • «Дружимо зі спортом»
  • «Менше гаджетів — більше руху»
  • «Корисна їжа — сильний організм»

Після завершення групи презентують плакати.

  • 7. Гра «Кошик звичок» (5 хв)

Учитель показує два кошики:

Кошик 1 — Корисні звички
Кошик 2 — Шкідливі звички

Діти по черзі витягують картку і кладуть її в потрібний кошик.

Наприклад:

  • зарядка
  • гризти ручку
  • мити руки
  • довго сидіти в телефоні
  • гуляти на свіжому повітрі
    • 8. Підсумок заходу (3 хв)

Вчитель:

— Що нового ви сьогодні дізналися?
— Які звички ви хочете розвивати у себе?

Учитель пропонує дітям закінчити речення:

  • «Я буду намагатися…»
  • «Від сьогодні я перестану…»
    • 9. Рефлексія (2 хв)

Діти отримують смайлики:

doc
Додано
11 березня
Переглядів
59
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку