НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНИЙ КОМПЛЕКС
«РОЗДОЛЬНЕНСЬКИЙ ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД I-III СТУПЕНІВ – ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД КАЛАНЧАЦЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ»
МАТЕМАТИКА
1 КЛАС
Вчитель: Зінченко Олена Володимирівна.
2020 рік
Тема: Нумерація чисел у межах 100.
Мета: систематизувати знання чисел у межах 100.
Дидактична задача: закріпити знання порядку чисел першої сотні, їх десяткового складу, прийому подання числа у вигляді суми розрядних доданків; закріпити знання способів порівняння чисел і вміння порівнювати числа в межах 100; учити розташовувати числа в порядку зростання та спадання; вчити характеризувати числа; виконувати додавання і віднімання на основі знання нумерації чисел першої сотні; формувати обчислювальні навички.
Розвивальна задача: розвиток мислення учнів, пам’яті, уваги.
Формування компетентостей: спілкування державною мовою, соціальну, математичну.
Обладнання: комп’ютер; завдання, фізкультхвилинка, рефлексія на екрані телевізора; ігрові набори; картки; м’яч, прапорець, цеглинки ЛЕГО.
ХІД УРОКУ
1. Мотивація навчально - пізнавальної діяльності учнів.
Самоналаштування:
(руки на партах, очі закриті)
-Я зможу сьогодні добре працювати на уроці
- я вчуся, бо все хочу знати
- я все зможу
-я бажаю однокласникам успіхів на уроці.
2.Каліграфічна вправа.
- Яке число написане в зошиті? 59
- Давайте намалюємо його словесний портрет.
План на екрані.
3.Повідомлення теми уроку.(екран)
4. Девіз уроку.(екран)
5. Лічба.
Гра « Передай число» (прапорець).
6. Десятковий склад числа.
Гра « Покажи число» - ігрові набори
5д. 3од. 7д. 2од. 4д. 9од. 6д. 8од.
Гра «Кинь число» - на 1 д. більше. (м’яч)
Естафета:
58= 50+8 65=60+5
72= 65=
Картки «Ялинки».
7. Робота з ЛЕГО.
- Покажіть цеглинку того кольору, на якому написане число…
Покажіть стільки цеглинок, скільки у числі десятків: 25 41 35
-скільки у числі одиниць: 63 81 52
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
8. Назвати число.
Гра «Дуети» (екран)
Назвіть числа, в яких 4 десятки. (41 42 43 44 45 46 47 48 49)
Назвіть числа, в яких 9 одиниць. (19 29 39 49 59 69 79 89 99)
9. Робота в групах.
Порівняти числа. 45…67 75…81 67….43 54…39.
Вставити пропущені числа. 61…63 64 … 66 … 68 …70
10. Пари чисел.
Чим схожі і чим відрізняються? (екран)
11. Підручник с. 89
-Знайди значення виразу (коментування).
12.Рефлексія.
(екран), цеглинки ЛЕГО.