Бузовицький
навчально-виховний комплекс
Тема: Нумерація чисел від 21 до 100.
Запис чисел під диктовку.
Пояснення даного розв’язання задачі.
Порівняння чисел та знаходження значень виразів.
Мета : Повторити нумерацію чисел першої сотні;
вправляти учнів у записуванні двоцифрових чисел;
формувати уміння пояснювати дане розв’язання задачі; порівнювати числа та знаходити значення виразів;
розвивати логічне мислення, уяву, увагу;
виховувати любов до краси природи, почуття взаємодопомоги.
Обладнання: Карта подорожі, нумераційна таблиця чисел, індивідуальні картки, таблиця для усного обчислення.
Хід уроку
I. Організація учнів
Створення емоційного настрою
Любі діти, до нас завітали гості.
Поверніться, усміхніться,
привітайтеся.
Слайд №1
Учні:
Доброго дня вам
Доброго дня нам
Доброго дня всім
Звучить мелодія. Слайд №2
На нашу почтову адресу надійшов лист від Їжачка та Білочки.
Прочитаємо його.
Слайд №3
Учениця читає лист:
Дорогі діти. На вулиці стало дуже холодно. Допоможіть підготуватися до зими. Надіємося на ваше добре серце.
Їжачок та Білочка
Вчитель:
Допоможемо? Що потрібно на зиму білочці? А що ми принесемо їжачкові?
Пропоную вам старанно та активно працювати на уроці, а за ваші правильні відповіді будете отримувати грибочки та листочки, які в кінці уроку віддамо нашим меншим друзям. Ви згідні? Тоді до праці.
Щоб швидше зустрітися з нашими друзями, скористаймося картою /Додаток 1/ . На шляху нас ждуть різні випробування. Виконуючи завдання ми будемо доповнювати карту.
Перше завдання від … прочитайте ребус /Додаток 2/.
Так, від сороки-білобоки, яка хоче переконатися, що ви вмієте усно рахувати.
II. Контроль, корекція і закріплення знань учнів
2.1 усні обчислення
- назвати числа від 70-80, 50-60,
- назвати всі числа , у яких 9
десятків 90-99
- назвіть число, в якому 10 десятків.
- Заховались числа між осінніми
листочками /Додаток 3 – учень називає і показує числа десятками в
порядку зростання/
- порахувати десятками /1 учень/
- порахувати від 100 до 10 / 1 учень/
- назвати наступні і попередні числа - Слайд№4
Осінню часто іде дощ. Спробуємо швидко розв’язати приклади,
щоб не змокнути.
Розв’язування прикладів / Слайд № 5;6;7 /
Молодці! /учні прикріплюють сороку на карту/
Відкрийте , будь ласка зошити і запишіть :
6 листопада
Класна робота
Сьогодні на уроці ми будемо записувати числа під диктовку, розв’язувати задачі. Порівнювати та знаходити значення виразів. /Слайд №8/ Крокуємо далі. Стрілка вказує напрямок руху.
Необхідно писати каліграфічно, гарно
Щоб біля пеньочка виросли грибочки.
2.2 Каліграфічна хвилинка
- Записати ряд чисел від 60 до 69 /Слайд №9/
Хто найкраще напише, той доповнить карту грибами.
2.3 Біля дошки /4 учні/
12-2 + 6 = 16
18-10 + 2 = 10
16-6 + 10 = 20
14 + (3+ 3) = 20
18 – (9 – 1) = 10
9+ (8-5) = 12
42 > 24
99 > 96
3 < 33
2.4. Заповнити числовий ряд
80 .. 82, 83 .. .. 86 .. .. 89 ..
/Учні прикріплюють
на карту грибочки/
Наступне завдання біля ялинки.
Якщо напишемо математичний диктант швидко і правильно,
то біля ялинки знайдемо шишки.
2.5. Математичний диктант / 1 учень біля дошки/
- записати суму чисел 9 і 6
- записати різницю чисел 19 і 9
- 8 збільшити на 5
- 15 зменшити на 8
- записати число, в якому 5 десятків і 4 одиниці
- записати число, в якому 10 десятків
- від суми чисел (6і4) відняти 8
Візьміть олівці, поміняйтеся зошитами і перевірте.
/ Слайд № 11 /
Хто не допустив жодної помилки?
Прочитати приклади (на додавання, на віднімання)
/Учні доповнюють карту шишками/
Молодці! Тоді вперед? Вперед!
Річка є, а де ж місток?
Швидко цифри запиши в рядок.
2.6 - робота з таблицею розрядів – завдання на диску від Сонечка і Равлика.
Молодці! Тож швидко через місточок /учні прикріплюють місток/
і … час відпочивати.
/Слайд №12 /
3. Фізкультхвилинка
4.Розвиток математичних умінь
Запитаю тихо клена
Яке завдання підготував для мене?
А завдання не просте, а відповідальне і складне.
Скласти задачу за малюнком.
/Слайд №13/
Запитання до задачі:
3.1. Робота над задачею в книжці
Відкрийте будь ласка, підручники на ст. 55, №275
/ Учні прикріплюють
листочки на клен /
Увага! Зупиніться
І на знак ви подивіться.
Він нас зупиняє,
І рухатися забороняє.
Щось цікаве розкажіть
І знак переміняється вмить.
/ Слайд № 15 /
Учениця:
Білка – не птах, це всім відомо. Але вона теж будує гніздо. У своєму гнізді вона спить в сильні морози, укриваючись пухнастим хвостом. А коли теплішає, виходить і живиться своїми запасами.
/Учні міняють знак на карті /
3.2 Самостійна робота /Додаток № 4 /
Продовжуємо наш маршрут,
Ось перед нами галявина.
Встаньте діти, нахиліться,
Знайдіть під партою завдання і посміхніться.
Хто першим виконає самостійну роботу, той посадить на
галявині кущ осінніх квітів - хризантем.
І варіант
7+5 +1 = 29 30 8дес.7од. =
7- (12-5) = 55 100 6дес.4од. =
ІІ варіант
10+5 -8 = 80 77 5дес. 4од. =
14 – (10-3) = 34 43 9дес. 8од. =
/Учні ставлять на карту хризантеми/
3.3 Робота з геометричним матеріалом - в групах /Додаток № 5 /
Гляньте діти, перед нами казковий будинок.
/на малюнку трикутник,квадрат, чотирикутник/
Зараз ми попрацюємо в групах і визначимо периметри фігур:
1 група – периметр даху керівник Адріан
2 група - периметр стіни керівник Ростик
З група – периметр дверей керівник Альоша
/Слайд №17/
Керівники
зачитують
результати.
Пропоную вам пограти гру.
3.4 Гра «Білочка та їжак» /Додаток № 6/
Завдання: з’єднати стрілками числа в порядку зростання
Молодці!
5. Домашнє завдання
№278 №279
6.Підсумок уроку
Ми з вами підготували гостинці для наших друзів білочки та їжачка. Настав час вручити їм ці подарунки.
Мелодія
Заходить Білочка та Їжачок:
Доброго дня , малята.
Вчитель:
Ой , який колючий їжачок
Ти не злякаєш другокласників?
Їжачок:
Ні, я діток не лякаю
З ними я жартую. Граю.
Я їжак хазяйновитий
Все в турботах, любі діти.
Хлопотів багато маю
Груші, яблука збираю.
Зранку самого чекав
На урок ваш завітав.
Учениця:
- Де ти, білочко, живеш?
Що ти, білочко, гризеш?
Білочка:
- У зеленому ліску,
У дуплі, у сосняку.
А гризу горішки,
І гриби, і шишки.
Учень:
Ми друзів не залишимо в біді
Тож прийміть від нас дарунки ці.
/вручають корзинки з грибочками та листочками/
Дякуємо вам малята
І запрошуємо до нас на свято.
Вручають запрошення
на свято
1