Урок образотворчого мистецтва. Бесіда „У художника – графіка”. Малювання композиції „Дерева в лісі”

Про матеріал
Урок образотворчого мистецтва. Бесіда „У художника – графіка”. Малювання композиції „Дерева в лісі”
Перегляд файлу

Урок образотворчого мистецтва.

 

 

Тема.

Бесіда „У художника – графіка”. Малювання композиції „Дерева в лісі”

 

Мета.

Сформувати в учнів уявлення про графіку, засоби виразності у графіці, специфікою роботи художника-графіка; ознайомити з виразними лініями різної товщини, навчити різним художнім прийомам роботи з паличкою.

Розвивати спостережливість, відчуття пластичності ліній при передачі особливостей будови дерев різних порід.

Виховувати любов до природи рідного краю, формувати творчу ініціативу.

 

Вид образотворчої діяльності: сприймання мистецтва,     

            зображеного на площині.

Художня техніка: лінійна графіка.

Обладнання: репродукція картини І. Шишкіна „Ліс-осичняк”, плакати, гравюри, екслібриси, ілюстрації, емблеми, туш, дерев’яні палички, мультимедійна презентація „Живопис”,  П.І Чайковський „ Пори року. Весна”

Хід уроку.

І . Організація робочих місць.

 

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Відповіді на запитання.

  • Які ви знаєте основні кольори?
  • Які кольори похідні?
  • Назвіть теплі кольори.
  • Які кольори холодні?
  • Що ви знаєте про пейзажі?
  • Які бувають пейзажі?

 

ІІІ. Робота над темою уроку

  1. Повідомлення теми і мети уроку.

Сьогодні ми з вами познайомимося з видом образотворчого мистецтва – графікою; навчимося малювати дерева різних порід графічно за допомогою дерев’яних паличок; колективно створимо картинну галерею. Для цього ми вирушимо у подорож.

           І - в майстерню художника – живописця;

           ІІ -  до художника–графіка, де й залишимося працювати.

  1. Тож вирушаємо до художника-живописця.

           Перегляд мультимедійної презентації „Живопис”

  • Чим  працює живописець?

(гуаш, акварель, олійні фарби, пензлі)

Робота над репродукцією картини І . Шишкіна „ Ліс – осичняк”

 

 

  1. Тема картини.
  • Подивіться уважно на картину і скажіть, яку б  назву ви їй дали?
  • Чому ви так вирішили?
  • Де, коли відбувається дія в картині?
  • Що змушує так думати?
  • З чого видно, що це весна?
  • Який день?
    1. Побудова картини.
  • Де розміщена лінія горизонту?
  • З чого видно, що це ліс?
  • Які дерева зображені?
    1. Кольорова гама.
  • Теплі чи холодні  кольори використав художник?

( Ближче теплі кольори, контрастні, чіткі, далі - холодні, розмазані)

  • Символіка кольорів.
    1. Настрій картини.

Веселий.

- Чому ?

- Який день? Сонячний.

- З чого це видно? ( Тіні від дерев.)

- Що хотів показати автор? (Пробудження природи.)

  1. Слухання вірша Наталії Бугайової

        „Весняний ліс”.

(Діти слухають, закривши очі, уявляють ліс)

Весняний ліс – яка краса!

Береза, мов сама весна.

Клени, один з-перед одного

Перевершують царя  лісного.

Дуб могутній – владика лісовий

Стоїть на пагорбі, мов вартовий.

Смерека, лісова цариця,

Ялині та сосні сестриця.

 

Пишне віття розгорнула,

Вільху величністю зігнула.

А ось калина, ніжна та тендітна,

Серед велетнів одразу не помітна,

Красива, горда і ... вразлива.

Тремтить осика, бо зрадлива.

Весняний ліс – яка краса!

Лоскоче тіло вранішня роса,

Промінчик сонячний вродився

Й останній сніг листочком вкрився,

Щоб прожити хоча б мить,

Та сонце гріє і струмок біжить.

  • Який ліс ви собі уявили?
  • Які дерева?

 

     

 

ІІ. Подорож до майстерні художника - графіка.

 

       1.Перегляд демонстраційного матеріалу.

 

На дошці розміщені: плакати, гравюри, ілюстрації до книг, етикетки, емблеми, екслібриси, поштові марки.

  • Ось, перед вами, на столі, предмети, якими виконані ці роботи: олівці, крейда, пастель, туш, фломастери, пензлі, пера, палички, вугілля,  сангіна.

Ми у графіка в майстерні.

Чим працює цей митець?

Ось пастель, шматочки крейди,

Є вуглина й олівець,

Ручки, фарби і фломастер –

Всім працює вміло майстер.

 

2. Словникова робота.

Гравюра – друкований відбиток на папері.

Сангіна – палички коричневої крейди.

У перекладі з грецької „графіка” означає „пишу”, „малюю”.

Художник–графік, виконує свою роботу за допомогою ліній, штрихів, крапок, плям, тону.

У графічних роботах обмежена кількість фарб, але ці роботи більш чіткі та виразні.

 

  1. Робота за картиною художника–графіка А. Болашенка „Рання весна”.

 

сканирование0003

 

- Яку б ви дали назву? Чому?

- Які кольори використав художник?

- Як утворив сірий колір?

- Чим виконана робота?

 

  1. Порівняння творів двох художників: живописця і графіка:

а) техніка виконання,

б) кольорове вирішення.

  1. Фізкультхвилинка.

 

V. Практична робота.

 

1.Педагогічний малюнок на дошці. Вчитель показує поетапність малювання різних порід дерев. Після пояснення стирає намальоване.

 

 

сканирование0002 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Виконання роботи учнями.

а) Звучить твір П.І Чайковського „Пори року. Осінь”

б) Діти закривають очі і умовно „заходять” у ліс.

- Що ви бачите?

- Які дерева?

в) Малювання композиції „Дерева в лісі”  паличками (один бік зрізаний на конус).

 Діти малюють, а вчитель читає вірші про ліс.

М. Познанська „Ліс”

Яка природа! Кращого нема,

Як річка й поле лісом оповиті.

І кращого нема нічого в світі,

Коли людина творить це сама.

Спасибі людям, що зростили ліс:

За всі дуби спасибі, за ялини,

І за красу березових тих кіс,

Що милі серцю кожної людини.

 

 

Марійка Підігрянка „Ліс”

Шумить верхами буйний ліс -

Дубки, берези, буки.

Співає сойка, свище дрізд

І воркотять голубки.

Стрибає білка по верхах,

Дітей зозуля кличе.

Вітрець шепоче в галузках                                                                                                    

В ярку потік мугиче

Цілує сонечко листки

У  ніжній, теплій ласці.

Гриби наділи шапочки

Так само, як у казці.

VI. Підсумок уроку.

  1. Оцінювання робіт.
  2. Діти аналізують роботи  з допомогою вчителя. Ставимо дві оцінки:

І - за аналіз роботи;

ІІ - за практичну роботу.

  1. Створення картинної галереї.
  2. Чи сподобався урок?

- Про що нове дізналися?

- Чого навчилися?

 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Фесянова Валентина
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
7 червня 2019
Переглядів
2561
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку