Розробра містить конспект уроку образотворчого мистецтва для 7 класу за підручником Федун С. І. Образотворче мистецтво: підручник для 7 класу загальноосвіт. навч. закл./С. І. Федун, О. В. Чорний. – Тернопіль: навчальна книга – Богдан, 2015.- 192с.: іл. на тему " Особливості ландшафтної архітектури", додаткові матеріали для швидкої та ефективної підготовки вчителя до заняття. У презентації підібрано світлини для вдалого проведення уроку. Під час розробки уроку використано інтернет джерела
Автор: Мельничук Н. В. Вчитель початкових класів та образотворчого мистецтва Зеленченської ЗОШ І – ІІ ст.. Дунаєвецької міської ради Хмельницької області
Урок 7 Образотворче мистецтво 7 клас Дата _____
Тема. Особливості ландшафтної архітектури.
Мета. Ознайомити учнів з ландшафтною архітектурою, формувати поняття про різні стилі ландшафтної архітектури; розвивати вміння компонувати елементи рельєфної композиції, передавати плановість; виховувати почуття прекрасного, естетичне сприйняття навколишнього світу, дбайливе ставлення до національної архітектурної спадщини України.
Обладнання. Зразки оформлення паркових доріжок, площ, світлини пам’яток садово-паркової архітектури, світлини інтер’єрів та екстер’єрів, демонстраційні картки, тонований осінніми пейзажами папір, матеріали, необхідні для роботи в техніці квілінг, картки зі зразками елементів квілінгу, клей, ножиці, двосторонній кольоровий папір, підручник «Образотворче мистецтво 7 клас» (С. І. Федун, О. В. Чорний)
Практична робота. Рельєфна композиція «Мій парк» (групова робота)
Хід уроку
І. Організація класу.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
Учні ставлять один одному запитання з теми «Архітектура», які підготували до уроку.
Зразки запитань:
Та інші.
Вчитель на дошці кріпить 2 групи зображень:
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
(Вчитель залишає світлини фонтана та паркової доріжки, решту знімає.)
ІV. Робота над завданнями уроку.
Ландшафтна архітектура — об'ємно-просторова організація території, об'єднання природних, будівельних і архітектурних компонентів у цілісну композицію, що несе певний художній образ. (Презентація до уроку 7)
Рельєф
Вода
Рослинність
Малі архітектурні форми
Садово-паркова скульптура
4. Ознайомлення з відомими пам’ятками ландшафтної архітектури світу та України.
Парк «Софіївка», Версальський ансамбль, висячі сади Семіраміди
(Презентація до уроку 7)
Динамічна пауза.
V. Практична групова діяльність учнів. Створення композиції «Альтанка», «Місток», «Лава» в техніці квілінг на тонованому папері (на вибір учнів).
1. Поділ класу на групи за допомогою листочків різних дерев.
2. Повторення правил роботи в групі. Розподіл доручень.
3. Вибір групою теми практичної роботи.
4. Повторення особливостей техніки «квілінг»
5. Практична творча діяльність.
VІ. Виставка робіт. Аналіз. Взаємооцінювання.
VІІ. Підсумок уроку.
Вправа «Прес»
VІІІ. Домашнє завдання.
В Інтернет-джерелах відшукати світлини незвичайних будівель .
Автор: Мельничук Н. В. Вчитель початкових класів та образотворчого мистецтва Зеленченської ЗОШ І – ІІ ст.. Дунаєвецької міської ради Хмельницької області