Конспект інтегрованого уроку з мистецтва та англійської мови
З елементами STEAMна тему «Кольорознавство. Теплі та холодні кольори.
Взаємозв’язок світло - тінь.»
Підготували:
вчитель мистецтва Мартинович О.Я.
вчитель іноземної мови Сінкіна К.В.
Технологічна карта уроку
6 клас. (ІІ г.) Кольорознавство.Теплі та холодні кольори.
Взаємозв’язок світло - тіні.
Композиційне вирішення малюнка.
Цілі уроку:
1 |
Навчальні |
Розширити знання учнів про колір як виражальний засіб живопису. Вдосконалити навички роботи з аквареллю. Розширювати уявлення школярів про місце кольору у створенні настрою.
|
2 |
Розвиваючі |
Розвивати чуттєво-емоційну сферу за допомогою сприймання та створення творів мистецтва. Формувати креативні навички учнів засобами мистецтва. Викликати інтерес до взаємозв’язку образотворчого та музичного мистецтва. |
3 |
Виховні |
Вдосконалювати художньо-естетичну, духовно-моральну культуру учнів. |
Очікувані результати:розширити знання учнів про види живопису,зацікавлення учнів різноманітними техніками вітражу, розвинути бажання та сміливість творити художні образи, опанувати лексику пов’язану з темою уроку.
Тип уроку:бінарний уроку,урок-відкриття
Методи навчальної взаємодії: індивідуальні,колективні
Навчально-методичний супровід:Набір для експериментів зоровий ряд віртуальних репродукцій, відео-проектор,зразки творів митців.
Епіграф:«Живопис — це не гра пензлем, а правильні відношення і гармонія тонів».
“Artisnotwhatyousee, butwhatyoumakeotherssee”
№ |
Етапи уроку їх зміст |
Форми і методи навчальної взаємодії уроку, їх зміст |
Навчально-методичний супровід |
Цільове призначення |
Тривалість |
|
1 |
Організація початку уроку |
Емоційна настанова |
Віртуальна мандрівка в музичному супроводі(на вибір вчителя) |
Створення позитивного емоційного настрою |
1 хв |
|
2 |
Повідомлення теми, мети уроку |
Вступне слово вчителяанглійської мови (про світло) |
Епіграф до уроку: “Artisnotwhatyousee, butwhatyoumakeotherssee” (обговорення ефіграфуангліською мовою) |
Цілепокладання |
2 хв |
|
3 |
Мотивація навчальної діяльності |
Створення проблемної ситуації: «Знайди відмінність» |
Демонстрація творів живопису Питання учням : «Чим відрізняються ці твори мистецтва?» |
Зацікавлення різноманіттям кольорових рішень |
3 хв |
|
4 |
Актуалізація навчальної діяльності |
Гра-театралізація Вчитель змішує та шукає кольори |
Створення малюнка на інтер дошці???
|
Лексичні ігри |
5 хв |
|
5 |
Створення ситуацій емоційно-моральних переживань |
Перегляд відео |
Відео з лікарем Байноксом на тему «Світло та тінь» |
Kahoot! 12 питань розроблених по відео (4 команди по 6 учнів) |
15 хв |
|
6 |
Створення ситуації пізнавальної новизни |
Перегляд робіт художників |
Звернення до епіграфу уроку у контексті переглянутих репродукцій Малюнки, інтерактивна дошка, підручник
|
Усвідомити засоби впливу мистецтва на людину |
3 хв |
|
7 |
Підготовка до самостійної творчої роботи |
Колективне складання динамічної схеми (метод «Мозковий штурм») |
Вибір тем для творчих робіт учнів. |
Усвідомлення емоційного стану художника під час виконання творчої роботи |
2 хв |
|
8 |
Створення власної або колективної (на вибір учнів та вчителя )творчої роботи |
Робота індивідуальна Створення натюрморту в теплій або холодній гаммі на вибір учня |
Матеріали для роботи, музичний супровід на вибір вчителя з одночасним обговоренням та коментуванням роботи англійською мовою |
Завершена творча робота |
15 хв |
|
9 |
Рефлексія. Перегляд робіт |
Взаємо- та самоаналіз робіт |
Виставка готових робіт Усвідомлення учнями важливості своєї діяльності. |
Створення ситуації успіху |
2 хв |
|
10 |
Звертання до очікуваних результатів |
Інтерактивна вправа «Мікрофон». Поточне коментоване оцінювання |
На уроці я… - дізнався… (learnt) - зрозумів…(understood) - навчився…(studied) - найбільші труднощі я відчув…(the most difficult was) - найбільший мій успіх… (Themostsuccessfulwas. )
|
Зацікавлення учнів живописом як видом мистецтва, розвиток бажання та сміливість творити в різноманітних видах та техніках живопису |
2 хв |
|
|
|
|
|
|
|
|
Конспект уроку
Тема. «Кольорове світло»
Епіграфи:
«Живопис — це не гра пензлем, а правильні відношення і гармонія тонів».
І.Левітан
“Artisnotwhatyousee, butwhatyoumakeotherssee”
«Картини треба НЕ РОЗУМІТИ І ЗНАТИ, а отворами душі ВІДЧУВАТИ. Мистецтво -- це живий лик не розуму, а почуття. Хто не вміє відчувати – тому темне і безголосе мистецтво. Але тільки у ньому він і знайде порятунок. Воно дасть йому і голод і їжу»В. Кандінський
Цілі уроку:
• формувати креативні навички учнів засобами станковогоживопису як виду образотворчого мистецтва;
• вдосконалювати художньо-естетичну, духовно-моральну культуру учнів;
• розвивати чуттєво-емоційну сферу за допомогою сприймання та створення творів мистецтва;
• розширювати уявлення школярів про живопис у світовій культурній спадщині;
• викликати інтерес до взаємозв’язку образотворчого та музичного мистецтва.
Міжпредметні зв’язки:
1. Лексикологія
лексико-граматичні розряди іменників за семантичними ознаками і морфологічною характеристикою – конкретні й абстрактні іменники;
2. Музичне мистецтво
Паралелі термінології: композиція, імпровізація, симфонія, емоції.
Словник:
Композиція (лат. compositio — складання, зв'язування, створення, з'єднання), може означати:
• Процес творчості
• Завершений твір
Обладнання:Набір для експериментів зоровий ряд віртуальних репродукцій, відео-проектор,зразки творів митців.
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
• Приваблива мета
• Створення творчої композиції в певній гаммі кольорів
Проблемна ситуація
Здивуй творчістю! (Закінчи речення)
o “To impress people I would…..”
o “Щоб увійти в скарбницю світового мистецтва я би створив…”
o “To make viewers like my picture I would……”
ІІІ.. Актуалізація опорних знань
Червоний, оранжевий, жовтий (асоціюються з сонячним світлом, вогнем,спілими ягодами,золотою осінню, спілою пшеницею,теплим літом; викликають відчуття тепла) – називаються теплими кольорами. Будь-який колір стає теплішим, якщо до нього додати жовту фарбу. - Які відчуття викликають у тебе синій і фіолетовий кольори? - Блакитний, синій, фіолетовий (асоціюються з холодним дощем, калюжами, зимою, льодом, хурделицею,викликають відчуття прохолоди) – це холодні кольори. - Щоб будь-який колір зробити холодним, додай до нього синьої фарби.
ІV. Вивчення нового матеріалу
1.Бесіда
Колірні відношення (колірний тон та насиченість). Правильність колірних відношень залежить головним чином від правильної передачі сили кольору (насиченості), а не від відтінку! Помилка у відтінку не так помітна, як помилка у насиченості кольору. Неточність у насиченості неминуче потягає за собою зміщення просторових планів, негативно впливає на передачу матеріальності предметів. На початку роботи треба уважно розглянути усі предмети, визначити їх кольорові відтінки, порівняти ступінь теплохолодності усіх кольорів, виділити найбільш контрастні або близькі кольори. Наприклад, можна порівняти усі зелені або сині кольори, порівняти групу холодних кольорів постановки з групою теплих. Потім порівняти насиченість предметів (морква, цибуля, картопля). Самим насиченим буде колір моркви, потім — цибулі, потім — картоплі. Можна знайти у постановці який-небудь "головний", домінуючий колір та порівнювати з ним інші кольори натури. Також типовою помилкою малодосвідчених живописців є занадто довге "вглядування" в окремий колір предметів. Це невірно тому, якщо довго дивитись, наприклад, на червоний колір, то через кілька хвилин око втратить здатність розпізнавати відтінки кольорів. Необхідно періодично переводити погляд на предмети іншого пофарбування
2. Створення ситуації пізнавальної новизни
Лексична гра метою якої є введення нової лексики.
Мандрівка з лікарем Байноксомhttps://www.youtube.com/watch?v=d7yTlp4gBTI
Kahootпо відео з поділом учнів на 4 групи.https://create.kahoot.it/details/light/0e869c4d-cf49-4f7b-8a46-6cd07e9b0dbe
3. Словникова робота.
Композиція (лат. compositio — складання, зв'язування, створення, з'єднання), може означати:
• Процес творчості
• Завершений твір
• Особливості побудови художнього твору
V. Практична діяльність:
1.Засвоєння провідних ідей теми на основі систематизації набутих знань
Складання динамічної схеми методом «мозкової атаки»
«Живописний твір»…це фантазія, свобода, поєднання кольорів, форм, плям, ліній, новаторство, сміливість, особливість, музикальність, ритмічність, імпровізація, спонтанність, енергійність, зухвалість..
What is art for you? Look at the pictures and choose which you like. Why do you like it? Describe it….
2. Конкретизація і закріплення вже набутих знань
Зобразити власні почуття та емоції отримані від перегляду відео
Назвати власний твір, використовуючи абстрактні іменники (наприклад: симфонія, співзвуччя, ода, радість, єдність, тріумф та ін.)
3. Робота індивідуально
Здобуття нових знань у процесі роботи:
1.Створення натюрморту (Штучне освітлення)
2.Створення натюрморту(Природнє освітлення)
VI. Рефлексія. Перегляд робіт
1. Усвідомлення учнями своєї діяльності. Створення ситуації успіху
• Самоаналіз робіт та їхніх назв учнями
• Взаємний аналіз
o Яка робота вражає найбільше?Which picture is the most impressive?
o Яка найнезвичайніша? Which one is the most unusual?
2. Звертання до очікуваних результатів
Інтерактивна вправа «Мікрофон». Поточне коментоване оцінювання
На уроці я…
- дізнався… (learnt)
- зрозумів…(understood)
- навчився…(studied)
- найбільші труднощі я відчув…(themostdifficultwas)
- найбільший мій успіх… (Themostsuccessfulwas. )