Мета даного уроку - навчити зображувати транспортні засоби, відображуючи просторові відношення предметів та їх частин і відтворюючи їх форму та розмір; вчити посильно втілювати ідеї власного задуму; розвивати емоційно-образну пам′ять; виховувати любов до мистецтва.
Тема. Секрети форми. Особливості зображення складової форми на основі простих форм. Порівняння розмірів форм та їх складових частин. Практичне завдання: малювання транспорту.
Мета. Навчити зображувати транспортні засоби, відображуючи просторові відношення предметів та їх частин і відтворюючи їх форму та розмір; вчити посильно втілювати ідеї власного задуму; розвивати емоційно-образну пам′ять; виховувати любов до малювання.
Обладнання. Зразок малюнку, іграшки-машинки, ілюстрації транспорту, альбом, кольорові олівці, фломастери, простий олівець.
Хід уроку.
1.Організація класу.
2.Підготовка робочих місць.
3.Повідомлення теми та мети уроку.
-Відгадайте загадку і дізнайтеся про що піде мова:
Я не їм вівса, ні сіна, Дім по вулиці повзе,на роботу всіх везе,
Дайте випити бензину,- не на курячих ногах, у гумових чобітках.
Усіх коней обжену, автобус
Куди хочеш побіжу.
Автомобіль
-Правильно, ви сьогодні навчитеся малювати автомобілі.
-Скажіть, а які машини називають транспортом?
4.Розгляд іграшок та зразка малюнка.
-Подивіться на малюнок, які автомобілі ви бачите?
-Що вони перевозять?
-Якої форми машини? Які геометричні фігури вони нагадують?
-З яких частин складається машина?
-Якими кольорами зафарбована машина?
-Що робить машина?
-В якому напрямку вона рухається?
-Що ще, крім машини, намальовано на малюнку?
-Чим намальовано предмети?
-Як їх правильно зафарбувати?
5.Технологія виконання малюнка.
6.Фізкульхвилинка для очей «Совенята».
Сплять маленькі совенята. Очі заплющені
Раз!-розкрились оченята.
Подивилися навколо, колові рухи очима, головою не рухати
Потім вгору і додолу.
Оченята-блим, блим, блим!
Відпочити треба їм!
Вправо- вліво оченята.
Повертали совенята.
Совенята будуть спати.
А ми - далі працювати!
7.Самостійне виконання роботи учнями.
Під час виконання роботи вчитель проводить поточний інструктаж.
8.Виставка та оцінювання робіт.
9.Підсумок уроку.
- На яку тему ви виконували малюнок?
- Якої форми частини машин?
- Як правильно штрихувати?
- Що слід зробити перед зафарбовуванням?