Урок обсліговуючої праці у 5класі "Аплікація: приєднання деталей аплікації до основи"

Про матеріал
Урок містить різні творчі завдання, які розвивають в учнів практичні навички по визначенню різних моделіей фортуха, сприяють розвитку практичних навичок по моделюванню виробів.
Перегляд файлу

Конспект уроку праці в 5 класі

(варіативний модуль «Технологія виготовлення аплікації»)

 

Тема: Прикріплення деталей аплікації до основи. Шов «уперед голку»  та його призначення. Практична робота: «Приметування деталей аплікації до основи»

Мета уроку:

навчальна: забезпечити засвоєння учнями знань про способи з'єднання деталей із різних конструкційних матеріалів, про прийоми виконання шва «уперед голку», його графічне зображення та застосування; формувати уміння виконувати ручні шви;

розвивальна: розвивати моторику рук, координації рухів (ознайомлення з професією швачки);

виховна: виховання акуратності та старанності під час вишивальних робіт.

 

Обладнання, матеріали та наочність: аплікації з тканини із закріпленням деталей різними способами, зразки шва «вперед голкою», тканина для основи аплікації , деталі аплікації, ножиці, шпильки, голка, гольник, наперсток, нитки, інструкції з БЖ під час ручних швейних робіт

Тип уроку: формування вмінь та навичок.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

Перевірка наявності учнів; підготовленості їх до уроку.

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ

Пропоную вам пригадати технологічну послідовність виготовлення виробу з аплікацією та проаналізувати, яку частину роботи вже виконано й що потрібно робити далі.              

(Наступний етап у роботі — розміщення та закріплення деталей на фоні відповідно до ескізу.)

 

III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ

Кінцевий результат залежить від правильності й охайності виконаних операцій. Тому вам слід звернути увагу на процес виконання вашої роботи, обрати найкращий спосіб з’єднання деталей із основою.

 

IV. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ

Тема нашого уроку — «Прикріплення деталей аплікації до основи»

 

V. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Демонстрування виставки аплікацій із тканини із закріпленням деталей різними способами (наклеювання/ пришивання вручну та на швейній машині)

2. Робота в групах (інтерактивна частина заняття)

Алгоритм роботи

    обєднати дітей в групи

     Кожній групі  роздати аплікацію.

     Запропонувати учням поміркувати й розпізнати види з’єднань, використаних для виготовлення роботи, назвати їх.

3. Ознайомлення з професією швачки виступ  (учениці)

 

VI. ФОРМУВАННЯ УМІНЬ І НАВИЧОК

  1. Підготовка до виконання вправи шов «вперед голку».
  •  

     Назвіть ручні шви, вивчені вами в початковій школі.

     Відповідаючи на підібрані учнями загадки (домашнє завдання), пригадайте, які інструменти використовували під час шиття.

     Де потрібно зберігати шпильки й голки?

     Як їх слід розміщувати на робочому столі під час роботи?

     Які умови необхідні для роботи?

2. БЖ під час роботи з голками, шпильками, ножицями

Звернути увагу учнів на організацію робочого місця: правильне розміщення інструментів і матеріалів забезпечує зручність під час роботи, скорочує витрати часу на виконання робіт, обов'язково слід дотримувати правил безпечної роботи.

 

Перш ніж голку в руки брати,

Треба правила згадати:

Як із нею працювати,

Щоб проблем зовсім не мати.

 

  1. В голок дуже гострі жала,    

Їх не кидай де попало.

Пам’ятай: під час роботи

Їх не слід тримати в роті.

 

  1. Голку, завжди пам’ятай,

Без ниток не залишай,

Користуйся обережно

І в свій одяг не встромляй.

 

  1. Дуже добре звичку мати —

Голку в гольнику тримати.

Там їй місце безперечно,

Завжди зручно й небезпечно.

 

  1. Раптом голка поламалась.

Далі, щоб біда не сталась,

Ти шматочки всі збери,

В папірець їх загорни,

Викинь все це у сміття,

Прибери все до пуття.

 

Всі ножиці в руках тримали, безперечно.

Та можуть вони бути небезпечні.

І знає кожна  учениця,

Із ними працювати  як годиться:

 

  1. Під час роботи ножицями не махайте,

І обережно їх передавайте,

При цьому завжди памятай:

Кому даєш, до того кільця повертай.

 

 

  1. Тканину будеш розрізати,

Потрібно пальці так тримати,

Щоб їх не зачепити раптом,

Бо ножиці – то вам не жарти.

 

3. Шви тимчасового з'єднання. Шов «уперед голкою» (с. 62-64 підручника)

     Практична робота «Виконання шва «вперед голку». Підручник стор. 90

Само і взаємооцінка вправи. 

4. Фізкультхвилинка

5. Рефлесія (хто отримав найбільше кольорових кружечків?) Попереднє оцінювання

 

5. Практична робота «Приметування деталей аплікації до основи» (інструкція в підручнику на с. 65)

1. Аналіз завдань практичної роботи

2. Забезпечення необхідними інструментами та матеріалами.

3. Правила безпечної праці, організація робочого місця та санітарно-гігієнічні вимоги під час виконання завдань практичної роботи:

а) Організація робочого місця;

Ваші руки працьовиті, спритні і талановиті.

Лад, порядок вони знають, звично речі розкладають:

Все для правої — праворуч, все для лівої — ліворуч.

б) Правила безпечної праці під час ручних швейних робіт.

Санітарно-гігієнічні вимоги під час виконання ручних швейних робіт

     Перед виконанням ручних швейних робіт треба ретельно вимити руки, щоб не забруднити тканину.

     Вишивати й шити треба сидячи на стільці зі спинкою. Сидіти потрібно прямо, не сутулячись.

     Освітлення має бути хорошим, бажано природним. Під час вишивання правою рукою світло повинно падати зліва на робоче місце, лівою рукою — праворуч. Через кожну годину вишивання чи шиття необхідно робити відпочинок для очей на 5-10 хв. Під час відпочинку очі перевести на спокійне забарвлення. Корисно також використати цей час на виконання гімнастики для м’язів очей.

«Зорова» гімнастика

     Міцно заплющити очі на 3-5 с, розплющити їх на такий самий час та знову зажмуритися. Повторити 7-10 раз.

     Заплющити очі на 10 с, розплющити їх і подивитися вправо — вліво — вгору — вниз. Зробити ще декілька рухів очима по колу: вправо — вліво — вгору — вниз. Повторити 3-4 рази.

     Швидко кліпати очима 20-25 секунд, заплющити очі, відхилитися на спинку стільця та хвилинку відпочити.

4. Самостійне виконання завдань практичної роботи за інструкційними картками                                                 

5. Контроль учителя з метою виявлення недоліків у знаннях та вміннях учнів

6. Поточний інструктаж (індивідуальний, груповий, якщо необхідно)

7. Підбиття підсумків практичної роботи:

     демонстрування кращих робіт;

     аналіз недоліків у результатах роботи та шляхи їх усунення;

     оцінювання результатів практичної роботи. 

VII. РЕФЛЕКСІЯ

Рефлексійне анкетування

На занятті з трудового навчання під час сьогоднішнього уроку я:

1. Дізнався _____________________________________________

2. Зрозумів _____________________________________________

3. Навчився ____________________________________________

4. Я не вмів, а тепер умію _________________________________

5. Надалі я хочу _________________________________________

VIII. МОТИВАЦІЯ ОЦІНОК ЗА УРОК, ВИСТАВЛЕННЯ ЇХ У ЖУРНАЛ, ЩОДЕННИКИ 

IX. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

     Прочитати с. 61-64 підручника, відповісти на питання 3 (с. 65 підручника).

XI. ПРИБИРАННЯ РОБОЧОГО МІСЦЯ

docx
Додано
22 січня 2019
Переглядів
1537
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку