Тема: Одиниці вимірювання часу.
Мета: систематизувати уявлення учнів про одиниці вимірювання часу, ознайомити їх з новою одиницею вимірювання часу – століттям; закріпити вміння розвʼязувати задачі на знаходження четвертого пропорційного, закріпити вміння розвʼязувати приклади; відпрацьовувати навички усного обчислення; розвивати абстрактне мислення, увагу, вміння самостійно працювати, творчі здібності, кмітливість. Виховувати інтерес до предмета, вчити берегти час, економно його використовувати.
Обладнання: таблиці, картки для індивідуального опитування, годинники, табелі – календарі.
Тип уроку: інтегрований.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Горішок знань міцний—це знає кожен.
Та нам — не відступати!
Його вам розколоти допоможе і
Бажання ваше все на світі знать!
ІІ. Контроль, корекція та закріплення знань.
65 15 24
1531 1789 1864 1361
За описом показати на макетах годинника, котра година.
В 1 добі - ……. Годин
В 1 годині - …..хвилин
В 1 хвилині - ……секунд
3 доби це - ……годин
48 годин це - …..доби
3 години це - …… хвилин
180 хвилин це - ……годин
2години 15 хвилин це - …… хвилин.
Автобус з Львова до Києва їде 3 години, а з Києва до Львова – 180 хвилин. Чому?
(Тому, що 3 години = 180 хвилин)
ІІІ. Опрацювання нового матеріалу.
Росте ясен, у нього – 12 сучків, 52 гілки, на кожній гілці – 7 листків. (Ясен – це рік).
Пояснення значення слова століття.
Століття – період часу в сто років, або соті роковини.
Завдання в підручнику № 168. (усно)
Розвʼязати задачу.
Визначити час закінчення уроків.
170*. Постав дужки, щоб рівності були правильними.
6 · 4 – 2 = 12 45 – 10 – 7 = 42 18 : 3 · 2 = 3
6 – 2 · 3 = 12 50 – 25 : 5 = 5 18 : 3 · 2 = 12
ІV. Домашнє завдання.
№№ 172, 173
172°. 24 : 6 + 9 86 – 42 : 6 54 : 6 – 30 : 6
24 + 48 : 6 95 – 35 : 5 32 : 4 + 6 · 8
173°. Мама дала Петрикові 24 грн, щоб він купив
4 рогалики з маком. Яка ціна рогалика?
V. Підсумки уроку.
Гра «Мікрофон»