Тема уроку. Знаходження значення виразів на сумісні дії з багатоцифровими числами. Задачі на зведення до одиниці . Нерівності .
Мета уроку. Вправляти учнів у знаходженні значень виразів на сумісні дії з багатоцифровими числами . Розвивати вміння учнів розв’язувати задачі на зведення до одиниці, вчити розв’язувати нерівності, розвивати мислення учнів .Виховувати почуття колективізму та взаємодопомоги під час роботи в групах, любов до природи , навколишнього .
Обладнання 1. Грамзапис «Вальс квітів».
уроку. 2. Вірші на табличках.
3.Картки-побажання керівників груп на табло .
4. Таблички
«математичні ланцюжки»
«зірви квітку»
«ребуси»
схеми до задач
5. Геометричні фігури.
6. Грамзапис «Дважди два чотири».
7. Грамзапис «Песенка Леопольда».
8. Задачі – схеми для групової роботи .
9. Таблиця до задачі .
10. Грамзапис «Вместе весело шагать» .
Хід уроку
І. Організація класу до уроку .
1. Емоційний настрій на урок .
Хвилинка спостережень.
(вчитель читає вірш, звучить тихо ніжна мелодія «Вальс квітів»)
Станьте ,діти, посміхніться ,
Землі нашій поклоніться .
За щасливий день вчорашній .
І до сонця потягніться .
Веретеном покрутіться.
Раз присядьте , два присядьте
Станьте рівно. Посміхніться .
На цьому уроці , діти,
Треба дружно працювати.
Щоб змогли на всі питання
Повні відповіді дати .
ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів .
( Картки вивішують на табло )
1 група. Не просто слухати , а чути .
2 група . Не просто дивитися , а бачити .
3 група . Не просто відповідати , а міркувати .
4 група. Не просто запам’ятати, а зрозуміти .
ІІІ. Оголошення теми і мети уроку .
ІV. Усний рахунок ( з допомогою планшетів).
а) «математичні ланцюжки»
78 + 22 2/5 від 1000 300 + 200
÷ 10 ¾ від 400 : 25
+ 45 ⅔ від 300 ∙ 100
÷ 11 2/5 від 200 ÷ 2
5 80 1000
б) гра «Зірви квітку»
1ц 1кг
5ц 5кг ÷ 5
2 доби ÷ 4 2доби ÷ 3
1т − 20 кг 1ц − 20 кг
1ц ÷ 20 1т ÷ 20
в) прочитай ребуси
40 а |
|
100 в п |
|
і 100 р і я |
Пі2Л |
|
3 буна |
|
Ті 100 |
г) Задачі.
1/5 частини дині становить 400 г .Яка маса дині ? ( 2000 г = 2 кг )
Автобус їхав 2 години зі швидкістю 82 км/год , а автомобіль 4 години зі швидкістю 70 км/год . Знайти середню швидкість автобуса і автомобіля .
д) гра «Впізнай геометричну фігуру»
довжина |
10 м |
6 м |
? |
? |
ширина |
8 м |
? |
5 м |
? |
периметр |
? |
? |
28 м |
20 м |
площа |
? |
24 м2 |
? |
16 м2 |
е) підсумок
V. Розвиток математичних знань учнів
1. Робота за таблицею № 73
Задача . Відрізали ¾ стрічки , що становить 60 м .Скільки всього метрів мала ця стрічка ?
Валеологічна пауза «Китайська статуетка»
2. Робота за підручником ( с. 140 )
а) № 953 з коментуванням в парах
384276 ÷ 83 = 4629
579685 ÷ 91 = 6340
б) № 956 ( усно )
Музична пауза «Дважди два чотири».
в) № 954 з коментуванням в парах
Відповіді : 288 кг 438 г
2м 34 см 5м 46 см
г) Вираз № 955 перший з коментуванням «ланцюжком»
Відповідь : 31752
Музична пауза «Песенка Кота Леопольда» .
д) Задача № 958 робота в групах
Завдання . Скласти і розв’язати задачу про зберігання проса .
( Схеми одержують групи )
Ділянка |
Урожайність |
Число гектарів |
Зібрано проса |
перша |
12 ц |
? |
}460 ц |
друга |
7 ц |
28 га |
1) 28 · 7 = 196 ( ц )- зібрали з другої ділянки ;
2) 460 – 196 = 264 ( ц ) - зібрали з першої ділянки ;
3) 264 ÷ 12 = 22 ( га ) – площа першої ділянки
Вираз ( 460 – 28 · 7 ) ÷ 12 = 22 ( га )
е) розв’язання нерівностей № 959 ( колективно з коментуванням )
500 + а › 1200
Якщо а = 700 , то 500 + а = 1200
Якщо а › 700 , то 500 + а › 1200
Якщо а = 300 , то 500 - а › 200
Якщо а › 300 , то 500 - а ‹ 200
є) Самостійна робота ( 2 учні за дошкою)
№ 455 ( 2-й )
(480 · 60 – 3636 ) ÷ 18 = 1398
Задача № 957
Коротка умова на таблиці
|
Врожайність |
Кількість (га) |
Врожай |
Гречка |
□ |
23 га |
506 ц |
Рис |
□ , у 2 р. вища |
18 га |
? |
506 ÷ 23 · 2· 18 = 792 ( ц )
ж) перевірка С/р з допомогою сигнальних карточок
VІ. Домашнє завдання
с.140 № 960, 961
VІІ. Підсумок уроку .
Учитель читає вірш
Збіг урок наш , як коротка мить ,
Дуже швидко час біжить .
Та попереду у нас багато кроків ,
Веселих і цікавих уроків .
- Чому навчились на уроці ?
- Щонайбільше сподобалось ?
- Для чого вивчається математика ?
Звучить мелодія «Вместе весело шагать»
( Діти ідуть по колу , виконучи рухи ) .
Богодухівський ліцей № 3
Урок - тренінг
з математики
« Знаходження значення виразів на сумісні дії з багатоцифровими числами. Задачі на зведення до одиниці . Нерівності . »
Підготувала
вчитель 4 – В класу
Бугайова Н.І.
2008 – 2009 н.р.