Оксиди
Мета:формувати знання про класифікацію, особливості будови, назви оксидів за сучасною номенклатурою; наводити приклади основних,кислотних і амфотерних оксидів;ознайомити з оксидами в природі та житті людини; розвивати логічне мислення, вміння і навички складати формули бінарних сполук на прикладі формул оксидів; формувати вміння систематизувати матеріал, вибирати головне; розвивати вміння працювати з підручником, узагальнювати та робити відповідні висновки; формувати науковий світогляд, свідомий інтерес до вивчення предмету, виховувати культуру поведінки учнів, допитливість, взаємодопомогу, вміння спільно працювати
Тип уроку: вивчення нового матеріалу
Обладнання: періодична система хімічних елементів Д. І. Менделєєва, зразки оксидів
Перебіг уроку
І. Організація класу до роботи
ІІ. Перевірка домашнього завдання
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
Значення H2О, CO2, SO2
Що спільного в цих сполуках?
ІV. Актуалізація опорних знань
Як називаються такі сполуки?( Оксиди)
„Гра третій зайвий”
а) HCl, HNO3 , H2О;
б) Сu(ОН)2, КС1, NaOH;
в) Н2SО3 , Р2О5 , А12О3
V. Вивчення нового матеріалу:
Завдання:Складіть формули оксидів написаних на карточці:
барій оксид, ферум (ІІ) оксид, калій оксид, фосфор (V) оксид, сульфур(ІV) оксид, натрій оксид, сульфур (VІ) оксид, кальцій оксид, силіцій оксид
2. Загальна формула оксидів ЕхОу
3. Класифікація оксидів
4. Назви оксидів за сучасною українською номенклатурою складаються
5. Графічні формули
СО2 О=С=О H2O Н – О – Н
Складіть графічні формули молекул оксидів SO2 і B2O3
VІ. Закріплення вивченого матеріалу: завдання №4,5, стор.94
Завдання 1
Напишіть формули вищих оксидів Гідрогену, Магнію, Натрію, Карбону, Алюмінію, Силіцію, Фосфору, Сульфуру, Барію.
Завдання 2
Обчисліть масові частки елементів у натрій оксиді (1 група), кальцій оксид (2 група), нітроген (ІІІ) оксид(3група), .
Завдання 3
Гра «Третій зайвий»
Поясніть, чому зайвий.
а) СаО, SO3, СuО;
б) Р2O5, FеО, SO2;
в) А12O3, Zn(ОН)2, Fе2O3;
г) SO3, Н2SO4, СuО
Завдання 4
VІІ. Підсумок уроку
VІІІ. Домашнє завдання: Опрацювати §22, завдання №155, 159, стор.126 - 127