Тема. Формування навичок читання. Робота з дитячою книжкою. Олег Буцень «Хто дужче любить?»
Мета: познайомити учнів з оповіданням О.Буценя «Хто більше любить?»;
- закріпити знання про вивчені букви; розвивати навички читання;
-формувати уміння вчитись, комунікативну, соціальну компетентності.
- розвивати діалогічне та монологічне мовлення;
- розвивати увагу, спостережливість, критичне мислення;
- виховувати любов до природи, потребу допомагати , не бути байдужими;
Обладанання: портрет О.Буценя, ілюстрації, завдання для роботи в парах, презентація.
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку
І. Організація початку уроку.
1.Створення позитивної емоційної атмосфери.
- Здрастуй, сонце, золоте,
Здрастуй, небо, голубе.
Туди-сюди повертаюсь,
своїм друзям посміхаюсь.
Бажаю гарного настрою і успіхів!!!!
2. - Передача гарного настрою
3. - Розчитування
- читання за картками (ланцюжком)
-Гра «Цеглинки»
3. Гра «Асоціації» - ЛЮБОВ – це… (діти стають у коло, вчитель кидає м’яч, дитина відповідає любов – це…)
4. Словникова робота.
Любов - це почуття серця і душі, які виражаються у взаємоповазі, взаєморозумінні, милосерді, доброті.
Кого ви любите?
Про кого піклуєтеся?
5. Кольорова рефлексія.
- Які людські чесноти ви знаєте?
- Я називатиму слова, а ви виберіть кольорову смужку, яка асоціюється із цим словом: любов, щастя, смуток, усмішка, сльози, радість.
- Які кольори ви залишите на уроці? Чому?
. Висновок.
Любов – найкраще в світі почуття!
З любові починається життя.
5. Загадка
Подушечка з голками.
Тихенько лежала,
Потім раптом встала,
І в ліс побігла
(Їжачок)
Відео про їжачків. https://www.youtube.com/watch?v=1c_I84QCDPQ
Довідка.
Народжуються їжаки голими. Тільки на другий-третій день після народження їх тільце починає покриватися голками.
Найпоширені їжаки – звичайний, даурський, вухатий, голий
У їжака 36 зубів. До старості зуби випадають.
У їжаків слабкий зір, але в них гарний слух і нюх.
Їжаки часто полюють на змій, у тому числі і отруйних. Отрута для них небезпечна.
Лисиці іноді полюють на їжаків. Їм не під силу розгортання згорнутого в колючий клубок звірка, але вони скачують їх у воду, де тим доводиться розпрямитися
5. Тема уроку. Олег Буцень «Хто дужче любить?»
6. Розповідь про письменника.
- Як звуть письменника?
- Що про нього дізнались?
- Про що писав?
7 Метод «Знаємо – Хочемо дізнатися – Дізналися».
- Отже, на початку уроку ви почули, що сьогодні познайомимося з твором
О.Буценя «Хто дужче любить?».
Що б ви хотіли дізнатися на уроці?
3. Знаємо
Їжачок – дика тваринка….
Хочемо дізнатися
Чому так називається?
Що трапилось в оповіданні?
Хто більше любить?
4.Метод «Передбачення».
- А тепер час познайомитися із оповіданням.
(Читаю твір, діти слухають текст. Під час читання роблю зупинки і ставлю питання «Як ви вважаєте, що було далі?»
- Яке враження склалося від прослуханої частини твору?
За кого ви хвилювалися?
5.Фізкультхвилинка https://www.youtube.com/watch?v=CtAZw3DWqIw
У. Закріплення матеріалу.
1. Дізналися ….
Як називається оповідання?
Хто його написав?
Куди пішли хлопці
Кого вони знайшли?
Що зробили з їжаками?
Чи правильно вони вчинили?
Хто з хлопців дужче любить свого їжачка?
Добре діло приносить радість до нашого життя.
2.Повторне слухання казки (аудіо)
3. Розвиток критичного мислення.
- Чи могли хлопчики назбирати повні кошики ягід?
- Якби у них були повні кошики, чи забрали би вони їжаків?
- Як ви гадаєте, чому хлопчики взяли їжаків додому?
- А як би ви вчинили в даній ситуації?
- Хто з хлопчиків зробив добре діло ? Чому?
4.Робота з ілюстраціями.
- складання плану; аналіз вчинків хлопчиків.
5. Слова-характеристики, які відповідають кожному з зображень.
(Слова для довідок: уважний, чуйний, жорстокі, щирі, байдужі, скупий, лагідний, злі, добрий).
ВИСНОВОК
Любити – це значить дбайливо ставитися до тваринного та рослинного світу .
УІ. Підведення підсумків уроку. Рефлексія. Самооцінка.
- Тварини, що живуть поряд з нами, в природі потребують нашого захисту і піклування. Ми повинні берегти їх.
2) Робота в парах. «Лабіринт»
3) Як називається оповідання?
Хто написав?
Що нового дізнались на уроці?
Яке завдання сподобалось?
Чому навчились?
Де можна використати знання?
Олег Буцень «Хто дужче любить»
Були якось Петько з Миколою в лісі. Суниць вони назбирали мало, зате двох їжаків зловили. Трапились вони на дорозі — ну як їх не взяти?
Понесли хлопці їжаків додому, кожний до себе.
Минуло ще кілька днів. Знову зустрілися хлопчики і засперечались, хто з них більше любить свого їжака. Петько хвалиться, що годує їжака молоком, ганчір’я намостив у коморі, мало не голки йому чистить.
— А ти що зробив для свого їжака? — питає Миколу.
— Нічого,— похмуро відповів ХЛОПЧИК.
— От бачиш,— сказав Петько,— не любиш ти свого їжака.
— Ні, люблю,— заперечив Микола,— я його оце до лісу відніс, випустив на волю.