Добірка цікавих ідей для уроків

Про матеріал
Добірка цікавих ідей для уроків.Метою рідномовної освіти для загальної середньої освіти є розвиток здатності спілкуватися українською мовою для духовного, культурного й національного самовияву, послуговуватися нею в особистому і суспільному житті, у міжкультурному діалозі, бачити її передумовою життєвого успіху; плекання здатності спілкуватися рідною мовою (якщо вона не українська); формування шанобливого ставлення до культурної спадщини; збагачення емоційно-чуттєвого досвіду.
Перегляд файлу

                                       Українська мова 1клас

Тема: Розвиток зв’язного мовлення. Інсценізація вистави.

Мета: познайомити дітей з театрами міста, розвивати вміння будувати діалог на задану тему, пізнавальний інтерес, допитливість, зв’язне мовлення, увагу; збагачувати словниковий запас по темі «Театр»; спонукати вихованню любові до театру, виховання у дітей театрального глядача;

Обладнання: скринька, перука , театральна маска, афіша, ляльки, ширма

Очікувані результати:

- бере участь у виставі, доречно використовує голос і мову тіла

- імпровізує з інтонацією, тембром та силою голосу, відтворюючи репліки персонажів

- розповідає про почуття та емоції від прослуханого та побаченого

- вживає відповідно до ситуації спілкування (тематики тижня) лексику

                                  Хід уроку

І. Організаційний момент

Сьогодні  наш урок незвичний….

-Відгадайте, що знаходиться у моїй чарівній скриньці?

Квиток, перука, маска, афіша.

-Скажіть, будь ласка, де зустрічаються всі ці предмети? ( в  театрі)

Плесніть в долоньки ті, хто був у театрі….

-Які театри є у нашому місті?

Наш екскурсовод, Поліна, розповість про чудові театри, які знаходяться у нашому місті….

Театр імені Миколи Садовського – це  культурна перлина Вінниці. Ви не витратите час даремно, якщо не тільки помилуєтеся красою цієї будівлі, а й побуваєте на одній з вистав. Це приголомшливе місце з чудовою енергетикою!

Як доїхати ?

Театр імені Миколи Садовського у Вінниці знаходиться на площі Театральній біля центрального міського парку.
Біля театру є площа, де можна неквапливо прогулятися перед спектаклем. Також, ви можете відвідати театр ляльок - « Золотий ключик»

На сьогоднішній день театр ляльок поставив близько 300 вистав, їздив з гастролями в інші країни, такі як Білорусь, Росія, Польща, Грузія, Румунія

Дитячий театр «Арлекін» в Вінниці був створений у 2006 році. Для маленьких відвідувачів театр ставить повчальні та казкові вистави, в яких часто беруть участь ростові ляльки.

 

-До нашої школи також мали приїхати артисти лялькового театру.

Але у нас зараз, на жаль карантин, тому нам привезли тільки ляльки з театру..

Давайте не будемо засмучуватися, тому сьогодні ми маємо можливість побути справжніми акторами…

Мовна розминка

-Актори кожного дня виконують артикуляційні вправи, щоб чисто та  виразно говорити.

1. Вправи  для розвитку дихання.
2. Театральна скоромовка. (асоціації з цеглинками)

Театрали Ролі грали.

Королі, пірати, тролі —

Непрості в акторів ролі.

До нашого словничка

Театрали….

Пірати…

Тролі… 

Давайте наші очі  підготуємо до вистави….

ЗОРОВА фізкультхвилинка
Дуже непросто на сцені виступати, якщо акторам не будуть допомагати глядачі, які уміють уважно слухати й оплесками дякувати за виставу.

Поки актори готуються до вистави з глядачами ми повторимо …

                                   Правила поведінки в театрі

- В театр приходь вчасно

- Сідай на те місце, яке зазначено в твоєму квитку

- Під час вистави - не розмовляй

 - Не вставай зі свого місця, поки не закінчиться вистава, - не заважай іншим глядачам.

Заплющіть очі ….1   2   3 почали…..

З роботи лялькового театру «Будь здоров!»

Інсценізація казки

«Як Вовчик навчився зубки берегти»

Мета: удосконалювати вміння догляду за порожниною рота; формувати в учнів  ціннісне ставлення до власного здоров’я, культуру здорового життя; формувати здатність сприймати та передавати настрій, особливості характеру казкових героїв; удосконалювати вимову; розвивати пам'ять; виховувати товариські стосунки між собою.

Дійові особи: Ведуча, Вовчиця-мама, вовченя Вовчик, Білочка, Зайчик, Коза, Лисичка, Їжак, Лікар-стоматолог.

Оформлення: декорації лісової галявини, пеньки.

Музика №1

Фея: Вітаєм ,вас, дорослі і малі!

         Від всіх казок низенький вам уклін.

         Казкарка мудра я,

         І хочу вам сказати,

        Що кожен з вас мене повинен знати.

        Казкарка добра я і чарівна,

        Мене ви знаєте і любите, мабуть,

        Тож вирушайте ви зі мною в путь.

 

Прийшла, нарешті, довгождана мить!

Ляльки-герої вас усіх вітають.

Чарівна музика тихесенько звучить,

І казка перед вами оживає…

 

Дія перша

На лісовій галявині – стіл з наїдками та напоями

Біля столу порається вовчиця-мама

Музика №2

 

Ведуча: Жив у лісі Вовчик

               З мамою і татом.

               Був такий веселий,

               Друзів мав багато.

Мама: Мій синочок добрий,

             Жвавий, жартівливий.

             Тільки от до їжі –

             Дуже вередливий!

Вовчик: Мамо! Добрий ранок!

              Я вже вмився чисто.

Мама: На столі – сніданок.

            Зубки ти почистив?

Вовчик: Та забувся знов я!

               Хай вже іншим разом! (Бере зі столу пляшку з «Фантою»)

Мама: Зуби – це ж здоров’я!

             А ти – «Фанту» з газом!

Вовчик: Я ж люблю напої

               Ці смачні шипучі.

               Жуйки та цукерки,

                Лизунці липучі.

Мама: Лишенько з тобою!

            Треба їсти наші

            Овочі та фрукти,

            Рибу, м’ясо, каші!

Вовчик: Вип’ю «Кока-коли»,

               З’їм торта шматочок...

Мама:  Неслухняний в мене

             Вередун – синочок  (зітхає)

Вовчик:  Ой-ой-ой, матусю!

                Зубчик заболів!

                Як же я боюся

                Йти до лікарів!

Мама: Ні, підемо, синку!

             Бач, що ти накоїв:

             Це все від цукерок,

             Від таких напоїв!

Дія друга

Йдуть лісом Вовчик з мамою. Зустрічають білочку

Білочка:  Здрастуйте! Гей, друже!

                Зупинись на мить!

Вовчик: Білочко, не можу!

               Зубчик так болить!

               Ось і поспішаю

               Зубчик лікувати,

                Бо не можу їсти

                І не можу спати.

Білочка: Зуб болить? А як це?

               Не можу  зрозуміть ?

               Їх потрібно чистить,

               Берегти щомить.

               Лускаю я вправно

                Зубками горішки.

                Не болять у мене

               Вони  анітрішки!

               Щоб були здорові-

               Їм  я суп і кашу,

               Із березок соки п’ю

               У лісочку нашім.

               І водичку із джерельця,

               А не «Кока-колу»,

               Ось вони і не болять

               У мене ніколи!

               Подивись, як спритно

               Лускаю горішки,

               Ялинові і соснові

               Розгризаю шишки.

Зустрічають зайчика, який їсть морквинку.

Зайчик: Радий вас зустріти!

                Пригощайся, друже!

                Морква соковита

                І корисна дуже!

                Всі, хто моркву люблять,

                Швидко підростають.

                Зубки, як у мене

                Білі й гострі мають!

Ведуча: Схлипнув вовчик жалібно,

              Слізки на очах.

              Мовчки, не спиняючись,

              Свій продовжив шлях.

 

Музика №3

Зустрічають козу, яка весело танцює й співає.

Якщо довго-довго, якщо довго по доріжці,

Якщо довго по стежині, бігти, тупати, стрибать,

То ,напевно, то, напевно, то, звичайно,то, звичайно,

Безперечно таким чином, можна в школу завітать …

А-а, там навчаються читати,

А-а, і писати й рахувати,

А-а, і здоров’я берегти!!!

Музика №3

 

Коза:  Здрастуйте! Я бачу:

            Вовчик захворів?

Мама:  Це він «Кока-колу»,

             «Фанту» тільки пив.

Коза: Козенята в мене

           Молочко вживають.

           Зубки в них міцненькі,

           Білі виростають!

           Ми їмо капусту,

           Бурячки щодня.

           Зубки чистить дружно

           Вся моя рідня!

Ведуча: Знову вовчик лісом

              Підтюпцем біжить.

              Зубчик не вгаває-

              Ще сильніш болить.

 

Зустрічають лисичку та їжачка

 

Їжачок: Ви вже з магазину?

               Чепурухо Лиско?

Лисичка:Так!Рибки накупила

                 Чималеньку низку,

                 Мила і шампуні,

                 І зубної пасти-

              Стільки,що у кошик

              Все не можна скласти!

Їжачок: Я теж іду у лавку

              До старого лева-

              Молоко й кефирчик

              Завжди пити треба!

 

Лисичка: О, привіт! Як справи?

                   Що ти наробив?

 Вовчик мовчки показує на перев’язану щоку

 

Лисичка.: Бач, не чистив зубки,

                  От і захворів!

Мама:  Та ще їв цукерки,

              Тістечка, торти...

               І тепер ось треба

               До лікарні йти.

Лисичка:  Я от про фігуру,

                   Про здоров’я дбаю,

                   Тож солодку їжу

                   Зовсім не вживаю.

                   Ввечері та вранці

                   Зубки чистить слід.

                   Рибку або курку

                   Їсти на обід!

 

Дія третя

Підходять до лікарні. На порозі їх зустрічає лікар

Мама:  Ось і стоматолог –

              Білий піджачок.

              В нього інструменти –

              Безліч голочок.

Вовчик:  Лікарю, рятуйте!

                  Зубчик ниє дуже!

Лікар :  Що ж – сідай у крісло.

               Не хвилюйся, друже!

 

Музика №5

 

Долинає шум бормашини, ойкання Вовчика. До мами виходять лікар і усміхнений Вовчик.

Вовчик кидається до мами

 

Музика №6

 

Вовчик:  Мамо! Я здоровий!

Лікар :  Зуби бережіть!

         Правила вивчайте,

         Друзям розкажіть:

         Ввечері і вранці

         Зубки вичищати.

         Після їжі вчасно

         Рота полоскати.

         Лиш корисна їжа

         Містить вітаміни.

         Овочі та фрукти –

          Друзі для дитини!

 

Мама з Вовчиком прощаються з лікарем та йдуть

 

Дія четверта

Ведуча: Вовчикові друзі

               Ввечері зібрались.

               Гралися цікаво,

               Весело сміялись.

Мама:  Просимо до столу,

              Дорогі звірята!

              Нумо, любий синку,

               Друзів пригощати!

Усі: Дякуємо щиро

         За такі частунки!

Мама:  А на згадку, друзі,

              Ось вам подарунки!

Вовчик:  Щоб не знати болю,

                 Зубкам не пропасти –

                  Є новенькі щітки

                  Для зубної пасти.

Вовчик з мамою роздають усім зубні щіточки. Звучить фінальна пісня

Виконується пісня про здоров’я

Музика №7

 

Про здоров’я пісень немає,

Ну,а ми проспіваєм вам,

Бо здоров’я-це так чудово!

Берегти його треба нам.

 

Приспів:

Всім нам треба!-2р

Весело жити,

Мити руки,

Їсти фрукти-

Любити спорт!

Всім нам треба!-2р.

Чистити зуби

І не часто -2р.

Вживати торт!!

 

В нашій школі всі діти знають,

Що здоров’я-це сенс буття.

Завжди маємо настрій гарний,

Вірних друзів на все життя.

 

Музика №6

Ведуча:А казочку про вовчика

             Всім друзям розкажіть,

             І в будь-якому віці

             Зубки бережіть!

Ми з вами переглянули виставу, а зараз відпочинемо…..

Фізкультхвилинка

Робота над виставою

- Назвіть головного героя лялькової вистави.

- Що з ним трапилося?(захворів)

 - Чому захворів Вовчик?(вживав шкідливу їжу)

Що далі трапилося?( Вовчик по дорозі до лікаря зустрічав тварин, які розповідали йому, що вони здорові, бо вживають корисну їжу)

Як ви гадаєте Вовчик зрозумів свої помилки?

Що потрібно робити, щоб мати здорові зубки?

Дидактична гра «Корисна та шкідлива їжа для зубів»

Робота у парах

Давайте попрацюємо у парах: у вас на партах є конверти та малюнки 2 зубчиків (здорового та хворого)

Правила гри: на здоровому зубику викласти тільки корисні продукти, а на хворому- шкідливі…

-Скажіть, скільки ляльок –тваринок були у виставі?(7)

Показую цифру 7

Чи не найбільшою популярністю серед людей користується число 7.

Що може означати число 7?

(7 днів тижня, 7 чудес світу, 7 кольорів у веселки.)

-А ви знаєте казки у яких зустрічається число 7?

(Вовк та семеро козенят, Квітка-семицвітка, Білосніжка та 7 гномів)

Давайте пригадаємо прислів’я:

Семеро одного не ждуть. Сім раз відмір, а один раз-відріж.

Робота в групах

Гра «Танграм»

А зараз ми з вами складемо танграм…

Але для цього давайте пригадаємо правила роботи в групах

Закінчіть речення…

-Допомагати один одному

-Не перебивати один одного

-Поважати думку інших

-Уважно слухати

-Бути активними

Об’єднуємося у групи. Сьогодні під нашими партами цеглинки різнокольорові - за кольорами працювати- готові!!!!

Правила гри:

У вас є конверти з геометричними фігурами та картка з тваринкою

(вийміть ці фігури з конвертів)

Уважно  подивіться на картку …

Пропоную викласти за зразком фігуру тваринки з геометричних фігур..

Під час складання вам потрібно використати всі частини приєднуючи одна  до одної …

Коли фігура тваринки у вас буде складена, ви повинні скласти вежу із своїх цеглинок.

Це буде означати про завершення роботи…

Яких тваринок ви склали?

Підсумок уроку.

 

docx
Додано
18 січня 2022
Переглядів
462
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку